Kočkoš
20.01.17,20:56
Zdravím,viete mi niekto prosím poradiť ,či sa s tým stretol ..pre par dňami prišiel môj kocur so "zvlaštnym" chvostom , teda som si všimla ze si chcel sadnut ale akosi ťažko sa mu to,tak som sa pozrela no a na jeho chvostu - na jeho začiatku nad zadkom ho mal akýsi zväčšený oproti zvyšku chvosta a taký širší, vyzerá to ako nejaký opuch alebo tak,pri dotyku zúri ,asi ho to aj bolí teda,čiže cit v ňom má .Co som sa inde dočítala ,pri zlomenych chvostoch ich iba "vláčia" za sebou ,čize to by snad nebol tento prípad dufam,pretože vie nim aj pohnuť. Bude to iba opuch?
Mila123
20.01.17,20:00
to ti môže odpovedať iba veterinár, po vyšetrení kocúra......
ale aby si vedela, náš 13. ročný Garfield má 12 rokov krátky chvostík, asi 5 cm, pretože si zlomil chvost a vláčil ho za sebou, doslova mu zahníval, ťahal ho za sebou mal ho odratý......takže sme mu ho dali skrátiť a G si na to zvykol, že nemá chvost
Kočkoš
20.01.17,20:09
Hej šak jedine cez veterinára, ja som len teda chcela tým aspoň pre menšie upokojenie zistiť či može mať "iba" opuch nejaky - neviem či sa čosi také može vyskytnuť napriklad z bitky s kocurom,padom niekde... a tak, že to nemusí byť nutne zlomené ..
Terezia13
20.01.17,20:09
problém nemusí byť vo chvoste, môže mať nejaký problém s konečníkom - ak je to úplne na koreni chvosta, čím skôr k veterinárovi, určite to treba vyšetriť, mohol sa pobiť s iným kocúrom, už začína "mačacie vábenie"
Kočkoš
20.01.17,20:18
Ok,vdaka za názory , zajtra sa este dohodneme s veterinarom .. napadá ma ale este jeden dotaz, či má nekto skusenosť s kocurom ( to nie tento pacient) ktorý má štyri mesiace a doteraz odmieta akukolvek mačaciu stravu , musím mu kupovať syr,ten zje, inako by asi žil len z lásky .. :)
Terezia13
20.01.17,20:52
u nás sa stravujú asi všetci bezbúdovci, ale máme už roky aj naše vlastné mačky, ale každá mala rada niečo iné a nie vždy im pochutilo, to čo som im servírovala, ale keď má najradšej syr, to mu môže niečo v strave chýbať a syr to zrejme obsahuje
Kočkoš
20.01.17,21:05
neviem no,on je v niektorých veciach taký čudák,s takým kocúrom som sa ešte nestretla,olizuje všeličo,napriklad aj kamene,steny a tak, akoby sa v tom vyžíval či čo, jedna pani veterinárka mi na to odpísala ze može odmietať preto že sa skôr ochutnal ludskú stravu a teraz je vyberavý - to ale nie,kedže som mu vtedy vzdy ponukala tú mačaciu ale on sa vzdy od toho odvracal znechutene,az potom sa nahodou podarilo ze začal jesť tavený syr ,tak to bol menší zázrak ze aspno niečo - vtedy ho ešte krmila aj jeho matka,takže to mal len sem tam,ale odkedy ho uz nie,tak žije len na tom ,ešte má rad niektoru zeleninu. a odpísala este teda aj ze tie mačacie niektoré obsahuju minimum masa,tak ze možno preto,tak ze skusiť kvalitnejšie, no neviem mne skor príde že jemu celkovo maso nevonia, ani ked som mu šunky skúsila dať ovoňať ,tiez sa zatváril ze - blee, takže je asi vegetarian alebo neviem.
afrikánka
20.01.17,21:39
V týchto dňoch je začiatok ruje u mačiek, takže začínajú súboje medzi kocúrmi. Tí nekastrovaní kocúri sa bijú aktívne, kastrovaným sa tiež niečo ujde, aj keď sa súbojom vyhýbajú.....
Neviem, či ste videla taký súboj, ale bitka je to o "život". Kocúrikovia sa hryzú do krvi, pazúrmi sa driapu, až lietajú chumáče srsti. Pritom v objatí robia saltá. Dopady bývajú bolestivé a často prichádza k rôznym zraneniam.
Skúste vášmu kocúrikovi opatrne pohľadom prezrieť opuchnuté miesto-rozfúknite mu srsť, či tam neuvidíte stopy po zranení, zakrvavenú srsť, alebo ranu. Také miesto zvykne zapuchnúť v dôsledku infekcie, alebo natiahnutia väziva, šľachy. Vtedy by u veterinára dostal injekciu od bolesti, poprípade i antibiotikum. Na koreni chvosta sa nachádzajú i pachové žľazy, i to môže byť dôvodom opuchu.
Aj keď sa vraví, že mačky sa zo všetkého vylížu, nečakajte, neriskujte a navštívte veterinára.
kopretinka
20.01.17,21:43
keď oblizuje kamene a steny,tak mu určite chýba nejaký minerál alebo vitamín......môj malý šteniak si vedel pochutiť na cudzích psích výkaloch,tiež mu niečo chýbalo,tak to hľadal inde,začala som mu dávať vitamíny a prestal s tým.Keď ten kocúr má rád tavený syr,tak mu doňho zamiešaj vitamín-Roboran pre mačatá.Nedávaj mu žiadne šunky ani salámy,tam je kadejaké svinstvo a málo mäsa.....normálne varené mäso,alebo skús aj surové.
Kočkoš
20.01.17,21:55
Ano,je pravdepodobne ze to má z takého súboja, kedže sa tu vyskytuje taký zlý iny kocur - už sú tu s nim dlhšie problemy odkedy k nam prišla mačka ,takže ked príroda zavolá ,začne sa tu obšmietať ,a uz mal s nim aj predtym čo dočinenia aj kocur,takže je možné ze sa takto v súboji pochytili ..s veterinarom sa máme dohodnut zajtra po telefone,tak sa uvidí . hm ok,skúsim ten vitamin pre toho malého podivína
afrikánka
20.01.17,22:06
Musím sa pousmiať
-vyskytuje sa tu taký zlý iný kocúr....
aj ja mám kocúrika, ktorého tí iní zlí kocúri bijú....
ale to sú všetko normálni kocúri, ktorí majú svoje "domácnosti", len sú silnejší a obratnejší, ako ten váš, alebo ten môj....tak preto často s takýmito opuchmi beháme k vetovi. Pred tromi dňami tiež opuch na labke, tentoraz sme ho nechali "vylízať". Dnes už nekríva, všetko je v poriadku.
Ale neberte si zo mňa príklad.
kopretinka
21.01.17,14:52
bez rrontgenu doktor nezistí,či je zlomenina alebo nie,platí pre ľudí aj zvieratá.Ak doktor nemá rontgen,tak to neni doktor,u nás vetoš nemá,tak som bola vo vedľajšom meste.Pamätám si,že jedna veterinárka mala rontgen už pred 17rokmi,tak neviem,prečo ho nemajú teraz v základnej výbave.....
afrikánka
21.01.17,15:12
Ako "mladý" je ten kocúrik??
Obojok mohol stratiť i v súboji s kocúrmi.
Mačky bežne prebiehajú cez cestu.....ale sú zvyknuté na určitú rýchlosť a vzdialenosť. Ak niektorý šofér má vysokú rýchlosť, mačka nestihne prebehnúť a nešťastie je hneď. Zvyčajne na to doplácajú mladé mačky.
kopretinka
21.01.17,15:25
ja tiež nemám auto,nosila som chorého psa na rukách,cestovanie busom s 8kilami nie je žiadna sranda
afrikánka
21.01.17,15:30
A o kastrácii neuvažuješ???
Dobitý bude na dennom poriadku, Trochu sa vystrábi a znovu pôjde von a opäť bude doráňaný....To sa bude neustále opakovať. Až nebude najmocnejší medzi kocúrmi, takéto opuchy a zranenia s pridruženými infekciami budú časté.
afrikánka
21.01.17,15:42
Mladý...je to jeho prvá "ruja". Možnože sa vytrénuje a bude z neho prvotriedny bitkár.
afrikánka
21.01.17,15:49
Mne je to vlastne jedno, ako sa zariadiš s kocúrom. Nekážem ti, aby si ho dala teraz kastrovať, keď je ubolený. Veď počkaj, ako sa vyvinú jeho obranárske schopnosti. Ale nezabudni, že z bitiek bude mať infekcie, čo značne skracuje kocúrom život.
arizona
21.01.17,19:59
Nas kocur prisiel tiez pred par rokmi s preseknutym chvostom.Nevyzeralo to ako po suboji,ale skor,akoby mu chvost niekto privrel do dveri...Veterinar mu to zoperoval,takze ma iba mensiu polovicu.Ta druha mu ani nechyba,skor vyzera srandovne,ked ten zbytok chvosta postavi do pozoru :-P

S chvostom ma problemy nas pes,mozno to bude podobne aj u vaseho kocura. Ma zodrate stavce na chvoste,podobne,ako ked ma clovek zodrate platnicky.Zistili mu to v 3.rokoch,netusime,ako k tomu prisiel,nemame ho od malicka.
Niekedy nema problem a niekedy,ked sa mu to posunie,tak sa zacne krutit za chvostom a zacne skakat,akoby nahanal muchy. Vet povedal, ze ked sa to bude zhorsovat,bude musiet chvost odrezat.

Takze problem u tvojho kocurika moze byt rozny, zisti to jedine veterinar...cim skor,tym lepsie