erika1970
22.01.17,21:51
Ahojte, aj ja by som chcela vedieť ako je to s tými nákladmi a daňovým priznaním k dani z mot. vozidiel????. Pozerala som si saj § 8 ods. 6 zakona o DzMV, ale neviem či som si to dobre vysvetlila. podeľte sa prosím o svoje skúsenosti z praxe.
Firma eviduje v majetku vozidlo, ale momentálne ho rok nepoužíva, neuplatňujeme žiadne náklady na vozidlo /PHM, oprava... , nič,/
Len učtujeme ODPISY, JE POTREBNé toto vozidlo tiež uviesť DO DP K DANI Z MOTOROVýCH VOZIDIEL , ALEBO NIE?

Vopred ĎAKUJEM VšETKýM ZA RADY. Pekný večer.
juzek691
30.01.17,13:21
Vyšlo také usmernenie k DzMV keď sa ešte počítala DzMV na dni a podnikatelia začali každý piatok posielať na DÚ odhlásenie aut s dani a v pondelok ich zase prihlasovali. Vtedy vyšlo to usmernenie, že mot.vozidlo je možné odhlasiť a teda neplatiť za neho DzMV iba ak je predané, vyradené na polícii, teda ak boli vrátené značky alebo ak sa skončilo s podnikanim.
Lenka298
31.01.17,08:11
My máme tiež taky prípad. Overovala som to na finančnej správe, a prvé čo sa ma pani opýtala bolo, že či sme vozidlo dočasne odhlásili z evidencie. Kedže sme ho nemali odhlásené samozrejme, že ho musíme uviesť v Daň. priznani a daň zaplatiť. Lebo, že to by mohol každý tak robiť, že povie, že sa vozidlo nepoužívalo.