nika.sum
24.01.17,08:37
Podla zakona o DPH §75 je mozne pri najme sa vyhnut mesacnemu vystavovanie faktur dohodou o platbách. Moja otazka je dohodou o platbách sa mysli priloha k zmluve (tak ako to je pri beznom leasingu splatkovy kalendar), kde je vidiet pri kazdom mesiaci datum splatnosti, vycisleny zaklad dane + dph a samozrejme obsahuje udaje tak o dodavatelovi ako aj o odberatelovi? Tak sa to ja predstavujem, nakolko dohodu o platbách u firiem mam len pri spomínanom leasingu. Alebo sa mylim a moze to byt len jeden s clankov v zmluve:

kde je napisana suma za mesacny najom+ze zalohova platba na sluzby je tiez suma xy, a veta v uvedených sumach nie je zahrnuta DPH, ktora bude uctovana podla zakona.

Ja som si od klienta ziadala k platbam z uctu za najom faktury a bola som informovana cez klienta od dodavatela, ze to sa da zauctovat zo zmluvy....zial ale je to bezna zmluva a nie je tam ziadna dohoda o platbách. A zmluva nema ziadne cislo, VS nic co by som mala uviest do KV a pozeram, ze ani neobsahuje IC DPH dodavatela ci odberatela :-). Tak neviem ci mi nieco neuslo. Neviem ci sa mam smiat alebo plakat....prajem pekny den.

Dakujem