strabag815
24.01.17,13:49
Dobrý deň, mám e-mailovú schránku na zoznam.sk a nechodia mi odoslané maily od domény .....@mail-t.com.sk. Bolo ich odoslaných viacero a ani jeden neprišiel oficiálne a ani do podstránky reklama alebo nevyžiadaná pošta. Ako to je možné?
robovi
24.01.17,14:36
Nemas nahodou v nastaveniach tej schranky na zozname zablokovany prijem emailov z tcomu? Mozno prilis silne nastaveny filter.
Co pise emailova schranka na t-come, ked sa vrati email zo zoznamu ako nedoruceny, ci nedorucitelny?
Na tej t-com adrese odkial sa to odosiela, hodi ich po odoslani do odoslanej posty?
strabag815
24.01.17,18:00
v nastaveniach filtra nemám nič blokované a email z tcomu sa nevráti nazad, píše že odoslané a správa sa uloží do odoslanej pošty a robia mi to oba maily na zozname takto, že nepríjímajú maily z tcomu.
robovi
24.01.17,19:21
Mozno maju na zozname nejaky problem, ked to takto ide. Skus napisat adminovi zoznamu. Oni tam maju vlastny antivirak iste na serveri a mozno, ze ten to odchytava a hadze do ich kosa.
Terezia13
24.01.17,20:40
je potrebné skontrolovať správnosť mailu pre príjem od t-comu, stačí jedno nesprávne písmenko
misoft
25.01.17,17:09
Hmmmm.... predpokladám, že na tom zozname je niečo nesprávne nastavené. Buď je tam POP3 a preto zoznam neprijíma, alebo je nastavenie IMAP domrvené.
IMAP je protokol, ktorým sa pristupuje k e-mailovým schránkam - správy sú na serveri a v okamihu prihlásenia by sa mali automaticky zo serveru stiahnuť do schránky.
POP3 je zase iný systém - je to prepojenie na základe TCP/IP pripojenia - teda poštový server je po prihlásení kontaktovaný a vyžiadaný, aby správy poslal (teda nie ako v IMAP, kde sa to robí automaticky).
Taktiež je dobré skontrolovať doporučený port - možne ten nastavený nie je dobrý.
Je to síce stará (a možno aj neaktuálne), ale tú sú údaje o poštových serveroch https://www.mozilla.sk/thunderbird/suhrn-udajov-o-postovych-serveroch/

Doplnenie: Pokiaľ prijímaš poštu cez poštového klienta (napr. Thunberdird) - dá sa to v jeho nastavenia nastaviť.Pokiaľ ideš cez Outlook.com - zubaté koliesko a tiež sa to dá nastaviť. Pokiaľ však využívaš len webov rozhranie - teda zoznam.sk - tak smola - tam ťažko nastavíš.
robovi
25.01.17,17:27
Zo zadania sa da vyrozumiet, ze ide asi cez web rozhranie , takze imap, ci pop3 neprichadza do uvahy..
misoft
25.01.17,17:38
Nuž v tom prípade - smola - nastavenia robí prevádzkovateľ poštového servera....
robovi
25.01.17,21:05
Preto som mu odporucil, aby kontaktoval admina servera zoznam.sk
misoft
25.01.17,21:42
Ten sa na to vybodne.....
robovi
25.01.17,21:59
Lahko mozne... Ale toto uz je mimo temy. :-)
strabag815
25.01.17,23:17
napísal som adminovy,ale ajtak už neverím zoznamu, ktovie koľko emailov mi nepolo doručených, taktiež mam obavy že aj zo stonline.sk seriem na celý zoznam, využíval som ho kvoli jednoduchosti a prehľadnosti, lebo gmail mi príde taký oničom, je to tak take jednofarebne. Gmail by mal prijímať všetky emaily od domén?
misoft
26.01.17,10:07
G-mail prijme všetko. A nie je jednotvárny, jednofarebný :D - dá sa tam všetko možné nastaviť - rôzne motívy....okrem toho - g-mail si dokážeš prispôsobiť tak, ako potrebuješ. A navyše - má lepšiu ochranu ako nejak zoznam a iné "pseudo"schránky (kde sa za deň nakotí i 100 spamov....)
A za ďalšie.... niektoré inštitúcie (často v zahraničí) skôr preferujú g-mail ako nejaké "národné" e-maily s doménou sk (často to automaticky hádžu do spamov. Overené na dvoch portáloch, kde post.sk a pobox.sk sa vrátilo ako nedoručené, ale g-mail bol okamžite prijatý.)
robovi
26.01.17,17:46
Vsetko ma svoje pre a proti. G-cko je naozaj dobre, ale stava sa najcastejsim cielom utoku. Ak mozes, urcite si neurob emailovu adresu resp. ucet vo formate MENO.PRIEZVISKO@gmail.com. Zvol si nejaku prezyvku, alebo nejaky nezmysel.
strabag815
26.01.17,22:03
Díky za rady, kašlem na cely zoznam a natom g maily sa naozaj da toho vela nastaviť, ked som si tam davno robil učet tak všetko bolo po anglicky, a take jednofarebne, tak som sa oto nezaujimal nejak a použival ten blby zoznam, ale už má smolu,
strabag815
28.01.17,13:20
Písal som aj adminovy na zoznam.sk a ako Ste mi tu písali že sa nato vybodne, tak tak aj urobil, neozval sa nikto, srať na celý zoznam