bettylou
24.01.17,17:21
Ešte raz sa vraciam k tej kamere. V menu skype - volanie - sú možnosti videohovoe aj odpovedať s videom sivé. Dovolám sa len zvukovo, kdežto, keď mi druhá strana nedvíha a zvolím možnosť zanechať video odkaz, tak sa kamera zapne. Kde si to prepnem, aby som sa normálne spojila videohovorom?
misoft
25.01.17,17:35
Ukazujem podľa svojho NB - neviem, ako je to u teba.
Pozrieť, či náhodou nemáš virtuálnu kameru nastavenú. Ak nie je - vyhľadať v zozname tú svoju.
bettylou
27.01.17,11:08
tak tam je to nula, nedá sa tam s tým pohnúť. čo by sa dalo je tiež podsvietené sivo :(
misoft
27.01.17,20:01
Takže predpoklad: asi nemáš NB, ale klasický PC.
V tom prípade by bolo dobré Skype odinštalovať (neboj sa - profil je uložený inde a neprídeš o kontakty), reštartovať PC, stiahnuť poslednú verziu Skype a znova nainštalovať.
Skype by malo (ak je naištalovaný správny ovládač kamery) detegovať kameru ako ďalšie zariadenie a malo by sa spýtať, či to chceš používať.
Toto píšem zo znalostí, ktoré som mal pri PC (bez kamery), keď som pripojil k PC kameru a doinštaloval ovládače. Po zapnutí Skype sa ihneď pýtalo, či chcem použivať kameru .....a uviedlo tú, ktorú som pripojil aj s ovládačmi.
U teba to vyzerá asi to - že kamera (neviem aká) používa tzv. generický ovládač, čo Skype asi nevie detegovať.
bettylou
29.01.17,16:35
Najčudnejšie je, že keď mi protistrana nedvíha hovor, objaví sa mi možnosť zanechať videosprávu, a keď toto odkliknem, tak tá kamera zrazu nabehne ako by sa nechumelilo.
bettylou
30.01.17,19:29
Takže vyriešené, sused tam stiahol nejaké chýbajúce ovládače. Pre zdatnejšícj Itčkárov malina, pre mňa a mne podobných laikov španielska dedina. :D
misoft
30.01.17,20:25
Takže ovládač - i to som spomínal - "Skype by malo (ak je naištalovaný správny ovládač kamery) detegovať kameru ako ďalšie zariadenie a malo by sa spýtať, či to chceš používať."
bettylou
09.02.17,21:04
a to vysvetľuje aj to, že na videoodkazovači tá kamera normálne nabiehala??