magdalenalena
24.01.17,18:58
Rada pozerám online vysielanie, keď niečo robím na pc. Prečo je vysielanie prerušované alebo aj na niekoľko sekúnd vypadáva?
robovi
24.01.17,18:55
Lebo mas problem s internetom(1), alebo mas malo vykonny pocitac(2)

Toto su najcastejsie mozne dovody:

1. Mas malu prenosovu rychlost ci uz download, alebo upload
Mas zlu odozvu-tzv. ping
Mozno mas dobry internet po vsetkych strankach, ale ak ides cez domacu wifi, mas slaby signal a vysledok je ten isty. Zly ping, strata paketov.
Preverit si, ci je signal v poriadku.
Prever ci ta poskytovatel neklame a ci ti dava tie parametre, ktore si platis. Ak je tam agregacia a mas to v zmluve, moze sa stat, ze je net pomaly a nic s tym nenarobis.

2 Pocitac sa zabava s tym co robis a nestiha prehravat video. Mala operacna pamať, slaby procesor. Slaba graficka karta.
Pocitac nestiha vykonavat vsetku sietovu komunikaciu, naroky prehliadaca atd. Opat je to o operacnej pamati a procesore. Niekedy zavazi aj pomaly hardisk. Ale to len v specifickych pripadoch.
misoft
25.01.17,15:49
Celkom dobre vysvetlené. Ja by som doplnil: online vysielanie - tzv stream - je založený na posielaní "paketov" zo zdroja, ktoré sa následne prehrávajú. Paket - je to časť celku vysielania, ktorý sa v reálnom čase prehráva. Lenže tento paket má dĺžku často 1min, prípadne pri vyššom dátovom toku 30 sekúnd prehrávania.
V čase prehrávania dostupného paketu sa do cache pamäte už naťahuje (download) ďalší paket, ktorý sa ihneď prehrá, keď prvý paket skončí.
Pokiaľ je dobré pripojenie - to ukladanie paketov do medzipamäte (buffering) nie je ani viditeľné, ale ak klesne rýchlosť pripojenia, prípadne, ak PC vykonáva aj inú činnosť - je nahrávanie do bufferu spomalené a z toho vznikaj tie prerušenia - dropp - jednoducho aktuálny paket sa prehrá, ale následujúci ešte nie je pripravený na prehrávanie.

Ako príklad z môjho pozorovania: Horizon Go na PC - pokiaľ na NB (lebo na ňom teraz som) vykonávam len nejakú jednoduchú činnosť - ako i tu písanie na Porade, prípadne písanie textov v textových editoroch, úpravy obrázkov v jednoduchých obrazových editoroch - je to plynulé a dokonca v tzv. HD. Ale keď otvorím ďalšiu aplikáciu, ktorá je náročná na pamäť, na pripojenie k sieti - okamžite (aj napriek rýchlemu internetu a dostatočnej RAM) vyskočí "buffering" a na chvíľu sa to zastaví....
vulxy
25.01.17,15:49
3.antivir si povie ze je prave cas sa aktualizovat...moj pripad:)
Kabaka123
25.01.17,16:00
poznám :)...

@misoft pokojne si mohol dať aj ako odpoveď
misoft
26.01.17,14:00
Čo nie je teraz - môže byť .... tak hodím... i keď budem "zasierať" Poradu....
misoft
26.01.17,14:01
Reakcia a doplnenie príspevku @robovi:
Celkom dobre vysvetlené. Ja by som doplnil: online vysielanie - tzv stream - je založený na posielaní "paketov" zo zdroja, ktoré sa následne prehrávajú. Paket - je to časť celku vysielania, ktorý sa v reálnom čase prehráva. Lenže tento paket má dĺžku často 1min, prípadne pri vyššom dátovom toku 30 sekúnd prehrávania.
V čase prehrávania dostupného paketu sa do cache pamäte už naťahuje (download) ďalší paket, ktorý sa ihneď prehrá, keď prvý paket skončí.
Pokiaľ je dobré pripojenie - to ukladanie paketov do medzipamäte (buffering) nie je ani viditeľné, ale ak klesne rýchlosť pripojenia, prípadne, ak PC vykonáva aj inú činnosť - je nahrávanie do bufferu spomalené a z toho vznikaj tie prerušenia - dropp - jednoducho aktuálny paket sa prehrá, ale následujúci ešte nie je pripravený na prehrávanie.

Ako príklad z môjho pozorovania: Horizon Go na PC - pokiaľ na NB (lebo na ňom teraz som) vykonávam len nejakú jednoduchú činnosť - ako i tu písanie na Porade, prípadne písanie textov v textových editoroch, úpravy obrázkov v jednoduchých obrazových editoroch - je to plynulé a dokonca v tzv. HD. Ale keď otvorím ďalšiu aplikáciu, ktorá je náročná na pamäť, na pripojenie k sieti - okamžite (aj napriek rýchlemu internetu a dostatočnej RAM) vyskočí "buffering" a na chvíľu sa to zastaví....