Jozef Kofrda
25.01.17,20:30
Dobrý deň, manželka trpí alergiou na latex. Väčšinou sa tu dávajú do pozornosti latexové matrace. Prosím poraďte aký matrac môžem zaobstarať pre alergičku, ktorá ma alergické reakcie na latex. Pozdravuje Jozef.
Chobot
25.01.17,21:07
Tak kúp obyčajný molitanový.
afrikánka
25.01.17,21:49
Ak manželka má alergiu na latex, skúste si vyhľadať matrace z radu prírodných materiálov, ako
BIO PENA, ktorá je vrstvená tradičnými prírodnými produktami.
Ide o materiály overené stáročiami a dnes zažívajú návrat do našich domácností. Jedná sa o morskú trávu, kokosové vlákno, vlákno Agáve kaktus, konský vlas.
arizona
26.01.17,06:36
Na kupu kvalitnych matracov sa oplati navstivit nejaku specializovanu predajnu.
Tam ti vedia aj presne poradit zlozenie jednotlivych matracov a poradit pri kupe podla poziadaviek.
Odporucam aj matrac vyskusat,kludne si lahnut,lebo kazdemu vyhovuje nieco ine.

Otazku staci napisat raz,nerob prosim duplicity .-)
Jozef Kofrda
26.01.17,10:22
Afrkánka - a je to 100% overené, že alergia nebude na morskú trávu, či na ten konský vlas? Nie je kepšie zohnať matrac zo studenej peny - PUR peny ?
Jozef Kofrda
26.01.17,10:26
Arizona a to je ten problém zohnať kvalitnú špecializovanú predajňu -TAM KDE MAJÚ MATRACE AJ PRE ALERGIKOV. Kde je taká v Bratislave?
Jozef Kofrda
26.01.17,10:29
Chobot to nemyslíš vážne -molitanový pre alergikov! Je ideálny pre roztoče a inú háveď podporujúce alergie.
afrikánka
26.01.17,10:31
Ale odkiaľ ja môžem vedieť, či manželka má, alebo nemá alergiu na uvedené prírodné látky?
Najlepšie bude, ak si na túto tému pohovoríte v špecializovanej predajni na matrace a podľa toho si vyberiete.
Poraďte sa aj s odborným lekárom na alergie.
Taktiež skúste pohľadať na nete informácie, internetový predaj....
buchač
26.01.17,10:37
Kde je taká v Bratislave?
=================
Tú otázku myslíš vážne ?????
Lebo ja osobne som na takéto (sorry) sprosté otázky solídne alergický.

Lebo viď...alebo Ti má niekto vyhľadať na komplet info ? Adresy..kontakty ?

https://www.google.sk/search?q=MATRACE+AJ+PRE+ALERGIKOV+bratislava&client=opera&hs=cR5&channel=suggest&oq=MATRACE+AJ+PRE+ALERGIKOV+bratislava&gs_l=heirloom-serp.3...3494.10459.0.10804.11.2.0.9.0.0.372.497.0 j1j0j1.2.0....0...1ac.1.34.heirloom-serp..10.1.372.xNNe3atgFb8


P.S.:
Prečo mám ale stále nejaký pocit pri zlatej žile, že sa postupne ale isto dopracujeme k nejakému linku, kde bude urvatá reklama ?
afrikánka
26.01.17,10:44
Možno aj pán Karas....
sosak
26.01.17,11:00
Jozef Kofrda
Dobrý deň, manželka trpí alergiou na latex. Väčšinou sa tu dávajú do pozornosti latexové matrace.
je to 100% overené, že alergia nebude na morskú trávu, či na ten konský vlas?
Nie je lepšie zohnať matrac zo studenej peny - PUR peny ?
--------------------------------------------------
Neviem že kde sa tu dávajú do pozornosti latexové matrace. Z tvojho tónu reakcií na odpovede ide cielenú reklamu, kam táto téma speje.
Však si zožeň ten matrac zo studenej PUR peny. Na 100 percent ti na to neodpovie ani alergológ.
afrikánka
26.01.17,11:11
Z akého dôvodu zadávaš otázku, keď si na ňu sám odpovedáš?
Chobot
26.01.17,11:14
Môj syn je tiež alergik a má aj molitan (okrem iných vrstiev) v matraci. A žije. Alergický je na jar na trávy.

Odkiaľ máme vedieť, na čo je alergická tvoja manželka.

A teraz si sa sám strápnil. Tu ma zvozíš, že ti ponúkam molitanový matrac a o pár príspevkov nižšie píšeš, že by si radšej kúpil matrac z PUR peny. A čo myslíš, z čoho je vyrobený molitan? Predsa z PUR peny!!!!!!!

http://www.calunnickepotreby.sk/kategoria/molitanove-dosky
sosak
26.01.17,11:16
Kde tvoja manželka spala doteraz ? V drevenom koryte? :D
Jozef Kofrda
26.01.17,11:19
Chobot ďakujem za prvú perfektnú fundovanú odpoveď. Nevedel som, že molitan je pur guma. Ďakujem za pomoc, veľmi mi to pomôže pri rozhodovaní.
arizona
26.01.17,14:19
Ja byvam v malom okresnom meste,ale viem minimalne o troch specializovanych predajniach a spankovych studiach v nasoom meste,takze predpokladam, ze v BA ich musi byt neporovnatelne viac.Preto som doporucala zopar ich navstivit,urcite nie si jediny, kto zohana matrace bez obsahu latexu,takze vedia poradit,doporucit,objednat atd. Ak mas zistene, ze v CR nie je problem s bezlatexovymi matracmi,tak preboha !!! objednaj si z Ciech, to postovne ta zas nezabije,ved matrace nekupujes kazdy den...Mne priviezli z Karovych Varov celu kuchynsku linku aj so spotrebicami,postovne ma stalo 200 euri.Takze teba postovne za jeden matrac nezruinuje.
afrikánka
26.01.17,14:49
Vážený mínuskár-mínuskárka
Jasne vidím, že sa mínuskuje cielene. V dvoch odpovediech 2 mínusky.
Ešte sa posnaž, roluj....nájdeš odpoveď, aby si sa vyšantil-vyšantila.
Terezia13
26.01.17,18:00
Jozef, tu na to asi nikto nezodpovie, najistejšie bude navštíviť predajne so zdravotníckymi pomôckami, viem, že tam matrace majú, alebo navštíviť predajne so sortimentom matracov, a je ešte jedna možnosť - skúsiť nájsť niečo na internete, a ešte ma napadá poradiť sa priamo s alergológom
Jozef Kofrda
12.02.17,10:18
Terezka dakujem za radu
calman
13.02.17,14:09
Aj ja mám podobné ťažkosti. Z akého materiálu má byť matrac, pre toho, čo má začínajúcu astmu ?
vicktor
14.03.18,15:56
PAT :D