Majo99
27.01.17,14:15
Ahojte,

mám taký problém, že mám lupiny aj napriek tomu, že používam H&S. Áno viem že, šampóny určené proti lupinám môžu lupiny samotné vytvárať no ja už som skúsil asi všetky značky (Gliss Kur, Syoss...) no žiadny mi dlhšie nepomohol.
Mal som obdobie keď som používal iba H&S a problém s lupinami som nemal, no opäť sa mi vrátili a neviem čo s nimi. Mám krátke vlasy a aj dosť suchú pokožku na hlave.

Prosím poradte mi nejaký šampón ak s ním máte dobré skúsenosti.
alaya1
27.01.17,13:22
Navstiv kozneho lekara, aj lupiny mozu mat rozne priciny. su aj specialne sampony na lekarsky predpis.
Chobot
27.01.17,13:40
Presne ako napísala alaya. Lupiny sú chorobou kože a žiadny šampón na to nepomôže. Všetko sú len reklamné ťaháky, aby si ľudia kupovali drahé šampóny, na rôzne vlasy a pod. Ja už roky kupujem obyčajné, najlepšie vo veľkých baleniach (liter).

Mal som kamaráta, ktorý plešatel. Neskutočné peniaze vyvalil na hádam všetky dostupné prípravky. A nepomohlo mu to. Vlasy vypadávali ďalej a vypadnuté nedorástli.

Ale ľudia vždy budú veriť elixírom mladosti. Hlavné, že sa smejeme, ako sa v stredoveku nechali nachytať šikovnými predavačmi na jarmokoch. Nie je to iné ani teraz.
KoxXxo
27.01.17,13:50
lujza.j
27.01.17,14:00
Kup si prirodny tuhy mydlovy sampon......

http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/vlasy-o-vlasy--1167004
Tento rozhovor tu raz niekto prilepil....ak ma niekto chut nech si precita...co su sampony....
Ludia su dnes pohodlni nezahodia konfort umyvania sa sprchacom a samponom za prirodne tuhe mydlo-tuhy sampon.....a farmako biznis sa tesi...lebo skoro kazdy ma nejaky kozny fras...ci vo vlasoch alebo kozi....
Evanka
27.01.17,18:46
Zbaviť sa lupín je niekedy problém aj šampónom z lekárne. Lupiny spôsobuje kvasinka Pityrosporum ovale. Ale v prvom rade by som určite skúsila niektorý zo šampónov z lekárne. Skús napríklad Nizoral, ak nepomôže, nezostáva nič iné, iba navštíviť lekára.
220870
27.01.17,19:10
Žiadny šampón.Uvidíte po mesiaci dvoch . Osobná skúsenosť, už nikdy žiadnu chemikáliu do vlasov nedám.
lujza.j
27.01.17,20:12
ani ja...iba čo si doma sama "uvarím":Duž tri roky budú....
buchač
27.01.17,20:54
Ako dlho máš lupiny ?
Ako dlho máš krátke vlasy ?
Ako dlho používaš (používal si) jeden druh - značku šampónu ?
misomiso
28.01.17,08:48
Tie sampony ucinkuju vzdy iba do okamihu, pokym si kvasinky na nich vybuduju odolnost. Mam s tym vlastnu skusenost. Nechcel som tomu verit, ale jedinou cestou je zbavit sa cukrov v strave. Ziadne sladene napoje, ani sladeny caj, iba celozrnne pecivo, ziadne biele knedle, vela zeleniny. Ako "dezert" kvalitna horka cokolada s mierou a ovocie s mierou. Podakuju sa ti aj ostatne organy, ale na kozi budes moct nejlepsie sedovat ten efekt.
Majo99
28.01.17,09:15
Lupiny, povedal by som ze striedavo - mal som ich ako maly, používal som Nizoral šampón, potom som skúsil H&S a asi 2-3 mesiace mi pomáhal, potom prestal účinkovať.
Krátke vlasy mam odjakživa.
H&S používam uz asi 2 roky nepretržite.
Ostatne značky som len vyskúšal - max 1-2 mesiace kým sa mi nevrátili.
Majo99
28.01.17,09:17
Áno, presne Nizoral som používal ako maly, a postupom času mi robil viac zlého ako dobrého. Toho lekára určite navštívim.
Majo99
28.01.17,09:18
Žiadny šampón, čo potom používaš ?
Rad by som sa zbavil všetkých týchto chemických veci.
Majo99
28.01.17,09:20
Ten cukor uz ani moc nejem, so zeleninou nemám problém ale to ovocie - toho zjem dosť, hlavne citrusi.
Majo99
28.01.17,09:21
Tuhý - s tým sa dajú normálne umývať vlasy ?
lujza.j
28.01.17,09:27
Veru ano....
Kabaka123
29.01.17,06:24
Daj si spraviť pečeňové testy. Môj priateľ má problém s pečeňou a s hlavou má dlhodobé podobné problémy ako poposuješ. Nemáš aj biele čiarky na nechtoch?
buchač
29.01.17,07:03
buchač (27.01.17 22:54) Ako dlho máš lupiny ?
Ako dlho máš krátke vlasy ?
Ako dlho používaš (používal si) jeden druh - značku šampónu ?
---------------------------
Majo99 (Včera 11:15) Lupiny, povedal by som ze striedavo - mal som ich ako maly, používal som Nizoral šampón, potom som skúsil H&S a asi 2-3 mesiace mi pomáhal, potom prestal účinkovať.
Krátke vlasy mam odjakživa.
H&S používam uz asi 2 roky nepretržite.
Ostatne značky som len vyskúšal - max 1-2 mesiace kým sa mi nevrátili.
Ak by som mal dať z vlastnej skúsenosti, tak som mal solídne dobabrané vlasy od (povinného) nosenia čiapky.
---------------------
Tie šampóny sú beh na dlhé trate a nie na 1-2 mesiace, to je veľmi málo.
H@S som osobne neskúšal, takže si netrúfam dať názor...ALE ako bolo spomenuté, ide skôr o marketing. Nizoral nejak neúčinkoval.
-----------------------
Zmena nastala po aplikácii šampónu de Miclen a vlasového tonika Dixi (nájdeš na nete, o čo sa jedná).
Používanie bolo nie tak krátku dobu, ale dosť dlho.
Čiapku na hlave minimálne a nie, ako dnes nosí mládež bejzbolku pomaly aj do postele - furt ju majú na hlave a potom sa čudujú.
Vlasy som onehdá vykosil (vyholil) až na pokožku.
Nechal som pôsobiť na hlavu čerstvý ľuft a hlavne slnko.
lujza.j
29.01.17,07:35
Doplnila som....
Dáša_
29.01.17,08:57
ja si umývam vlasy výhradne tuhým šampónom - na nete sa často predávajú aj pod názvom šampúch. Zvykla som si. Nie že by som bola bez lupín, to sa mi tuším podarilo iba keď som vydržala si vlasy umývať výhradne sodou, ale momentálne by som nemenila. Občas to používam aj pri sprchovaní ako bežné mydlo.
Majo99
29.01.17,10:27
Nemám čiarky
afrikánka
29.01.17,11:20
Prečítala som si tvoje komentáre o dlhoročných problémoch, o výmenách šampónov a pod.
Poznám mladíka s totožnými problémami. nakoniec vyskúšal starý recept a celkom si pochvaľuje účinok.....

Použi žĺtko rozmiešané s pár kvapkami kvalitného panenského olivového oleja, vtri-vmasíruj do pokožky. Hlavu si zabaľ na 5 minút uterákom, potom spláchni vlažnou vodou a umy prírodným mydlom.
Na umývanie a oplachovanie rozhodne nepoužívaj teplú vodu, iba vlažnú. Taktiež nepoužívaj sušič na vlasy s teplým vzduchom.
Kabaka123
29.01.17,12:51
ok, ale skús ísť touto cestou, zato nič nedáš, alebo choď ku kožnému ako radili, ale kožiari tiež len elminiujú následky a nie príčinu... možno sú to nejaké plesne...
lujza.j
29.01.17,13:25
Koziari su len pokus-omyl....:(
kaivorus
01.02.17,16:19
ale, ale, netvrď, keď nepoznáš, ....,z jedného kamaráta, ktorý nevedel kde sa má poradiť nerob tragédiu...
vypadávanie vlasom má úplne inú podstatu, ako lupiny, miešaš hrach s orechami, a nevieš čo ako vyzerá...

pomôže, len by nemal mať chemické látky opačným spinom /niektorí tomu pochopia/
a vhodný je ten, ktorý má aktívny konopný olej..., a ďalšie ingrediencie, ktoré vedia si poradiť s phytodermitmi, epidodermitmi a podobnými baktériami plesňového typu...
a rada pre týchto ľudí, odstránte zo svojej blízkosti vtáky, mačky psy a hydinu,..., tieto majú na koži lupiny, a premiestňujú sa do pokožky ľudí veľmi jednoduchým spôsobom!!!!!!

riešenie je potrebné doplniť vnútorne bioaktívnym glykopproteínom, ktorý odstráni železo z týchto mikroorganizmov, a koža bude ako jedna z troch hlavných barier vrodenej imunity ozdravená.
Ako to funguje môžem vysvetliť cez SS v prípade záujmu...
Lucia270
02.02.17,13:02
Ja som bola veľmi spokojná so šampónom Vichy - má viacero druhov šamponov na lupiny, podľa toho, či máš suchú pokožku hlavy alebo citlivú. Mne pomohol.
Estetic
03.02.17,05:38
Už ani nie,len Clobex ktorý je naviazaný na dg.
Estetic
03.02.17,05:41
Treba spraviť diferenciálnu diagnozy a z toho vyplýva liečba.Aj to,či sa to dá alebo nedá dať do poriadku.Táto otázka je z kategorie otázok typu-ako mám opraviť auto?
tmhwk
09.02.17,00:31
Ja som alergik a obcas mavam obdobia ked ma stale svrbi hlava, koza a aj samovolne mi z vlasov odpadavaju kila lupin. Dobre skusenosti mam so samponom Selsun Blue (konkretne fialovy na suche vlasy, ine druhy som neskusal). Dostat v lekarni, aspon tej nasej :) Inak Selsun som si kupil aj v USA, ale ten mi vobec nesadol a vlasy ma z neho svrbeli. V USA je vacsi, lacnejsi, ale ked som si pozrel rozdiely - ten co sa predava u nas je vyrobeny v Australii a obsahuje ucinnu latku sirnik selenicity, ten americky je z USA a mal ucinnu latku taku obycajnu, nieco co je skoro v kazdom beznom protilupinovom sampone.

Zo Selsunu mi po pouziti trochu sirovo pachne koza, rozhodne vsak lepsie nez z Nizoralu, z ktoreho ma clovek pocit ze bol den pri taborovom ohni :) A Nizoral mi skoro vobec nefunguje.

Inak H&S je z bezne predavanych pre mna najlepsi a najviac "ukludnujuci", ale ono to vzdy funguje len nejaky cas, aj ten Selsun, to pouzivam iba ked som na to fakt zle. Vydrzi to tak velmi dlho a nie je zas tak moc drahy (cca 12 eur).

Pokial ide o koznych lekaroch, nemal som nikdy pocit ze by v tejto veci dokazali pomoct viac, nez priemerne inteligentny clovek s pristupom k internetu.
Braňo
09.02.17,07:45
určite vyskúšaj tento šampón : https://www.chinin.sk/chinin-sk/Sampon-DECHT-d8.htm
Majo99
09.02.17,08:18
Presne ako píšeš, H&S mi na začiatku absolútne vyhovoval, pekne vonal, cítil som ako keby som mal oddychnutu hlavu a celkovo dobrý pocit som mal, no a samozrejme 3-4 mesiace od začatia používania som o lupinach ani nevedel. Časom akosi prestal účinkovať a lupiny resp. suchá koza bola späť. Začal som skúšať iné značky a každá mi zo začiatku krátku dobu pomáhala kým sa mi to nevrátilo.

Tiež som alergik a mám pocit, ze to môže byť aj prostredím kedže doma sa mi to ako tak darí držať pod kontrolou ale ako náhle prídem napr. na Intrak nemám šancu.
rennka
09.02.17,08:37
Môj syn má s lupinami tiež dlhodobý problém, okrem toho ho dosť svrbi hlava. Kožná mu povedala, že je to nejaká dermatóza a nedá sa vyliečiť. Vraj bude mať obdobia, keby bude lepšie a obdobia, kedy horšie, že sa s tým musí naučiť žiť:( Dala mu nejaké lieky aj šampón proti kvasinkám, ale z liekov mu bolo zle a šampón použil len raz, lebo tá reakcia bola neznesitelná. Kúpila som mu lekárni šampón Eucerin proti lupinám (je aj na suché aj na mastné lupiny, syn používa ten na suché), a čiastočne sa mu polepšilo. Keď má silné svrbenie používa spray SkinCap. Ten je naozaj účinný, ale mastí vlasy. Asi treba len skúšať, každému môže zabrať niečo iné.
tmhwk
09.02.17,11:07
Jasne ze to moze byt prostredim. Napriklad tam mate chlorovanejsiu vodu, alebo ma inu tvrdost. Mate tam viac prachu, periny plne roztocov, plesne, inu vlkhost vzduchu. Mas tam mozno viac nervov zo skusok, mozno tam pijes alkohol, mas tam inu stravu nez doma. Su tam ine stromy na okoli, je tam viac travy...hocico. Blbe na tom je, ze sa fakt takzo hlada konkretne pricina. Co vsak ale mozes spravit je snazit sa znizit stres - stretavat sa s fajn ludmi, sportovat, robit veci z ktorych budes mat dobry pocit. Proste veci co ti pomozu zit pozitivnejsi zivot. Taktiez by bolo dobre odskusat si ci ti radikalna zmena stravy neprinesie zmenu - trebars sa par tyzdnov uplne vyhybat obilninam, maximalne obmedzit cukor (vratane ovocia) a vyrazne zvysit objem cerstvej zeleniny. Inokedy zas napr. mozes skusit vynechat mlieko. Blbe je ze sa to naozaj zle testuje - zmena jedalnicku ti trebars moze pomoct, ale ty budes mat napriklad pocit ze sa to nezlepsuje, pretoze medzitym trebars vonku zacalo kvitnut nejake svinstvo :)
Tvaroska
09.02.17,13:43
môže to byť aj problém psoriázy. Alebo vyskúšaj nejaké domáce recepty niektoré som používala aj ja a mohli by pomôcť treba vyskúšať : napriklad aspirín si rozdrv na prášok a daj ho do šamponu (najlepšie nejaký jemny) a umy si ním tak 2 krat za týždeň alebo biely jogurt či olivový olej (dať si na noc nechať pôsobiť)
bettylou
09.02.17,14:22
sliepky sa váľajú v prachu alebo v popole, aby lupiny nemali - popelia sa, tak neoohváraj :D:D
bettylou
09.02.17,14:26
že po umytí oplachovať mätovým odvarom
evuš
09.02.17,16:07
Všetci Ti poradili....mne sa osvedčil nimbový olej - zábal raz za týždeň, potom riadne vymyť šampónom....stačí obyčajný žihlavový alebo lopúchový....
lujza.j
09.02.17,16:35
Ale ved nimbak je maly zazrak:) smradoško ,ale lieci.....akurat som si s nim prebehla nechty:D
kaivorus
09.03.17,19:37
To si majú ľudia popelit hlavu prachom a popolom?
čudné, ale nech sa páči, ja som to robil inteligentnejším spôsobom...a nemusel som sa váľať....sliepka ...?