bettylou
29.01.17,17:31
Ako v službe YT spustím prehrávanie napríklad filmu a niekde v rohu by sa mi súčasne prehrávalo v malom okienku niečo iné. Napr. cvičenie s vypnutým zvukom?
buchač
29.01.17,16:49
Veď normálne.

Otvoríš film na YT - pustíš film
Otvoríš svoj prehrávač v PC - spustíš cvičenie.

Tie veľkosti okien si upravíš podľa svojich kritérií.
nunenko
29.01.17,16:53
ale ako je to normálne? keby vedela ako je to normálne, tak sa nepýta a možno chce dvakrát spustiť YT.
buchač
29.01.17,16:59
Dva krát YT je ešte jednoduchšie.
Otvoríš dva krát prehliadač.
V jednom pustíš film a v druhom cvičenie.
Jeden bude na celú obrazovku a druhý drbnutý v kúte.
nunenko
29.01.17,17:45
vidíš a už máš odomňa +, ešte jej poraď ako vypne zvuk, a otvori druhé okno...
buchač
29.01.17,17:49
Predsa každé video...či na YT alebo na prehrávači má ovládanie hlasitosti...či ??? Aspoň na mojom NTB to tak funguje...;)

Viď vyššie na obrázku...ikonka reproduktora = vyzerá takto. :D
https://www.google.sk/search?q=ikona+reproduktora&client=opera&hs=W3v&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwimjKLu9OfRAhWGtBoKHe7HDEgQsAQIEw
afrikánka
29.01.17,17:50
ale nech sa "láskavo" vyhne vulgarizmom všeobecne, tobôž, ak odpovedá ženskému nicku....!
nunenko
29.01.17,17:57
Nemaj strach, ja viem otvoriť nové okno na novej karte, aj v novom okne, nielen v IE, Mozille, Chrome, dokonca aj viem zmenšiť okno, a preto viem, že to každý vedieť nemusí.
bettylou
29.01.17,19:32
Zaujímajú ma dva simultánne YT súbory, ale s tým, že jeden je hlavný, teda na celú obrazovku a druhý len mini v spodnom alebo hornom rohu. Už mi to raz nabehlo ako jedno dvojité (veľké a maličké v rohu), ale prehrávali obidva to isté. Ako som to spravila netuším. Pretože, keď otvorím veľké okno, už sa nedostanem k druhému.
nunenko
29.01.17,20:04
ale dostaneš, stlačíš Alt a tab, alt držíš a tab pustiš, opätovne stlačíš tab (tabelátor)a tak sa prepínaš medzi oknami.
buchač
29.01.17,20:04
Viď = buchač (Dnes 17:59)

Doplnil som aj obrázok do príspevku.
nunenko
30.01.17,00:13
Pochop, ona to chce vedieť urobiť, a nie vidieť ako to má vyzerať.
buchač
30.01.17,06:46
nunenko (Dnes 01:13) Pochop, ona to chce vedieť urobiť, a nie vidieť ako to má vyzerať.
==========================
Hm....

1. Niekomu stačí obrázok a niekomu nie.
Mne by to foto stačilo...:)
2. To prepínanenie s klávesami je (pre mňa) nie príliš vyhovujúce.

Ale ako čítam zadanie, tak sa mi zdá, že betty chce mať naraz otvorené obe videjká - prehrávanie, ktoré mieni sledovať. Tým prepínaním okien to ale nedocieli....teda aspoň si to myslím.
nunenko
30.01.17,09:57
Ako jej môže obrázok stačiť. Predstaviť si to vie. ty si len zrealizoval jej predstavu, ale postup ako si to urobil si nezaznamenal. Niekedy zmenšiť okno je pre niekoho nepredstaviteľné, tak ako dať zmenšené okno vez celú obrazovku.
Základ je obe okná mať mierne zmenšené, ak nechceš použiť alt+tab. Tebe to s alt+tab nevyhovuje a "nefunguje". Preto, že to nevieš použiť.Najpr sa pomocou skratky prepni do väčšieho okna, a potom sa až prepni do malého.
Tým prepínaním okien to ale docieli bezproblémovo.
bettylou
30.01.17,19:35
8no chcem pozerať dve videa súčasne. Takže, keď zapnem jedno, zväčším, stlačím alt plus tab vyskočí mi v strede okna to isté video v malom a vedľa neho malčká skype, okno s druhým vidoem zmizne. Teda len sa prepína Ak by sa dal polopatistický postup, tak ako je na buchiho obrázku, ale z yt zo siete aj to druhé video :)
nunenko
30.01.17,19:58
pustit tab pri ikonke na ktorú sa chceš prepnúť
aký máš win?
aký internetový prehliadač používaš?
http://www.plzenak.cz/pocitace/ovladani-okna
https://www.youtube.com/watch?v=szYP0mG9MCw
bettylou
30.01.17,20:11
W10 :D, opera,
bettylou
30.01.17,20:24
práveže, ked otvorím celú obrazovku, tak ten malý zmizne a zmizne aj lišta z ktorej ho vytiahnem
nunenko
30.01.17,21:04
W10 nepouzivam, a ani operu, ale ak to okno na celú obrazovku úplne nedáš, len 99% roztiahneš. &je možné, že niekde v opere sa nastavuje, že video bude vždy na vrchu, keď je na celú obrazovku.
https://www.youtube.com/watch?v=YLcEsptPzHw
buchač
30.01.17,22:37
Zapnem, vypnem,prepnem, stlačím jedno, stlačím druhé.....atď.

Ja Ti veru dlabem na tie klávesové skratky...mne stačí práca s myškou.
Pokiaľ by som mal vysvetľovať písanou formou, tak to radšej zbehnem osobne a vysvetlím.
bettylou
06.02.17,08:19
:D

VĎka chlapci, trvalo mi to, ale mám to.