4957
02.02.17,16:09
dnes mi prišla upomienka z elektrárni za nezaplatenú faktúru. Treba to zaplatiť, keď Fico verejne vyhlasoval, že faktury treba rozthať a nezaplatit?
buchač
02.02.17,15:12
...a to si kvôli hentomu problemu registroval ?

Si svojprávny, tak sa rozhodni !
Mila123
02.02.17,15:14
Juraj, ty si nebral ranné či obedňajšie tbl????
misoft
02.02.17,15:16
Fico toho nakecal..... Ale.... nezaplatíš - odpoja ťa, zaplatíš - neodpoja ťa, ale budeš platiť tak, ako Holjenčík nariadil. A potom dúfať, že ti to niekedy vrátia.... A pokiaľ si u VSE, alebo ZSE - tak ani nedúfaj....
Doplnenie: ale ako čítam - nezaplatená faktúra - t.z. splatná v januári - ale to je za rok 2016, nie? Musel si mať aj vyúčtovanie. Takže v tomto prípade - toto sa ani Fica, ani nových cien netýka.
4957
02.02.17,15:16
ďakujem za odpoveď buchač...to sa ti chcelo vôbec odpovedať? :-D
Mila123
02.02.17,15:18
ja som v podobnej situácií, zaplatím, pretože sa dnes MOJA spoločnosť, kt. mi dodáva energiu ani neunúvala odpovedať......
sito
02.02.17,15:19
fico neroztrhal tvoju obchodnú zmluvu s dodávateľom elektriny, že? Takže tá platí, plať aj ty. Do konca roku ďaleko, do vyriešenia tých holienčíkových cien, tiež. A aký bude výsledok, uvidíme. No budeme si oči riadne pretierať. :D
buchač
02.02.17,15:33
Mila123 (Dnes 17:14) Juraj, ty si nebral ranné či obedňajšie tbl????
=====================
Tie vitaminózne moje názory a náladu nevplyňujú...ak máš na mysli toto.
-------------------------
Ak by Fico kázal verejne, nech ľudia skáču z okien, tak by mali skákať ?

======================

Mimochodom...

Dostal UPOMIENKU ?
Dostal VYÚČTOVANIE ?
Lebo to je solídny rozdiel....rozdiel by mal poznať každý.
nunenko
02.02.17,16:22
tu sa dozvieš odpoveď premier@vlada.gov.sk
sito
02.02.17,16:23
Noo, to je to právne povedomie. Najlepšie by bolo za citovať na city, zákonom. Ono to nie je ako pri ročnom vyúčtovaní od správcu domu, to všetci naraz dostanú. Elektrinu, nemusí mať každý v rovnaký termín, mesiac.

Pri elektrine dostane súhrn náklady, záloha, preplatok/nedoplatok. Potom skutočné úhrady záloh za jednotlivé mesiace. Jednotlivé položky, zložky ceny za elektrinu. Legendu spotreby za posledné roky, a rozpis záloh na jednotlivé mesiace. To nie je upomienka! Ak ozaj dostal upomienku, tak už to má nahnuté, že?
Žabinka
02.02.17,16:29
ale vyúčtovacia faktúra za minulé obdobie, a preddavkové platby na nasledujúce obdobie, to sú dve rôzne veci.. takže ak si nezaplatil vyúčtovaciu faktúru, tak tú si mal zaplatiť.. preddavkovú platbu ak nezaplatíš, tak ťa odpoja.. teraz je taká zamotaná situácia, že sa v tom nevyzná ani divá sviňa.. a že fico trhal faktúry............:rolleyes:
ak máš SSE, tak tu si môžeš prečítať, ako to je.. ale platí to len pre SSE..
https://www.sse.sk/buxus/docs/dokumenty/tlacove_spravy/SSE_Tlacova_sprava_SSE.pdf
buchač
02.02.17,17:01
Hm...ALE výčitku o braní tbl som dostal ja...;)
veronikasad
02.02.17,17:06
Ty si zrejme nezaplatil vyúčtovanie, Fico kázal "trhať" Dohodu o preddavkoch na rok 2017, tak sa nečuduj, ak ti odpoja elektrinu...
misoft
02.02.17,21:48
Nuž čo..... schytal si to.....:D
Ing. Ľubomír Janoška
03.02.17,08:17
Vyhraj voľby a môžeš všetko.
Žabinka
03.02.17,09:13
doplnila som odpoveď o tlačovú správu SSE, ak sa ťa to týka, prečítaj si.. píše sa aj o vyúčtovacej fa, a aj o nových preddavkových platbách..
sito
03.02.17,10:31
Takže všetko je v poriadku, elektrina je lacnejšia! Zložky jej ceny pri konečnom zúčtovaní záloh, nie! Opak? Celkovo, konečná cena?

Príklad, rodinný dom s troma fázami, tie má kvôli cinkuláru. Dva - tri krát do roka potrebujú porezať drevo, ľahšie sa. Ale nie, ten cinkulár musí bežať vodne - v noci, treba využívať istič. Alebo menší a drevo ručne, pílkou.
Ing. Ľubomír Janoška
03.02.17,15:46
@marcel:
alebo s benzínovou pílou, nech sa aj životné prostredie trochu poteší, akého máme múdreho premiéra :D
sito
03.02.17,16:17
Amstrad, čítať si to, čítal, ale nepochopil.
sito
03.02.17,16:24
p. ING., ešte nie, ale príde doba a špekulant , ktorý zistí, navrhne ako to rezanie dreva motorovou pílou paušálne ľuďom zohľadniť v peňaženkách. Syn, vnuk, zatiaľ nikomu ani muk.
sito
03.02.17,16:33
Zlatí komunisti, Slovensko zelektrizujeme, každú, aj poslednú samotu. A títo, tiež, občanov Slovenska, každého. No nie je ten rozruch, pôžitok na celý život? Smer sa vybral správnym smerom k svojmu vedeniu, nie k svojím voličom, je to už o ničom, zmenu treba, aby bola elektrina, plyn aj voda v norme. Nenažranci!