celoslav
03.02.17,18:30
zdravim.prosiiiim da sa dako pozerat tv cezpocitac ,ktory je prepojeny hdmi kablom?dik za radu.prajem krasny den


a este prosim jedna malickost.....co znamena skratka DVB-C?????DIK
misoft
03.02.17,17:52
Nedá sa!
Skôr naopak - pozerať z PC na TV.
Ak by si však chcel pozerať na PC televízor (správnejšie televízne vysielanie) - PC by musel byť vybavený buď vstavaným tunerom (DVB-T, DVB-C), alebo používať TV kartu (v podstate vložený ďalší komponent do PC, ktorý obsahuje TV tuner), alebo externý (často USB) tuner.
Alebo využiť iné služby pre sledovanie on-line televízie (napr. Horizon Go a iné), alebo využiť prijímanie signálu od poskytovateľa cez jeho internetovú sieť s jeho STB - tomu sa niekedy vraví IPTV
DVB-C https://sk.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1blov%C3%A9_digit%C3%A1lne_telev%C3%ADzne_vy sielanie
Inak DVB je od Digital Video Broadcasting, za pomlčkou T = terrestrial (pozemné), C = cable (káblové rozvody, S = satellite (satelitné).
Valcake
03.02.17,23:29
Antik má VirtuálSTB, ktorý mám stiahnutý do PC, TV je vypnutý a môžem pozerať 11 staníc...stalo sa, že normálny STB zamrzol a nedal sa reštart.,..neviem, či som to dala zrozumiteľne, ale máme provid. Antik, ostatné nepoznám...no ale to nemá nič spoločné s HDMI
misoft
04.02.17,07:24
To je tá IPTV.
Kedysi som ich tiež pozeral.... ale nie cez virtual stb - vedel som ich IP adresy (teda stream) a sledoval priamo cez VLC - i tmu o tom som založil. Potom to odstrihli a prešli na virtual stb.
nunenko
04.02.17,15:17
alebo mať napr. sat. najlepšie linuxový orijímač s E2 a po sieti streemovať
Tvaroska
05.02.17,13:36
Ja to fakto používam iba naopak takže ak by si to nahodou chcel vedieť tu máš ja mám ten kábel hdmi a robím to takto : ten kábel pripojím do počítača do kolonky vedľa usb a koniec kabla dám do televízora a na televízore dám vstupy (mam magio) tam by malo byť na výber napr.hdmi,avi,hdm2 atd, ja dávam hdmi
misoft
05.02.17,14:56
No HDMI do kolonky USB nezapojíš :D - jedine HDMI - HDMI.
Tvaroska
05.02.17,15:16
hej, diki za opravu :)
robovi
05.02.17,17:39
No misoft si si nevsimol, tvaroska to zapaja (povedane jeho zargonom) do kolonky vedla usb. Aj ja mam v notasi vedla kolonky usb kolonku hdmi. Takze asi to zapaja do kolonky hdmi, a nema tusaka, ze je to hdmi.
Ale, ze to takto zapaja je zadavatelovi otazky prd platne, pretoze mu to nepomoze s jeho problemom.
misoft
05.02.17,21:32
Jeho "problém" som mu vysvetlil... možno pochopil, že z telky do PC sa nedá.