AVRIL
07.02.17,18:37
Dnes som počula, že Sociálna poisťovňa má sprísniť vychádzky počas PN. Vraj sa to týka aj celodenných vychádzok, (od 8.00 - do 20.00) ktoré sa dávajú pacientom s psychiatrickou diagnózou. Je to pravda? Počul niekto niečo o tom? Som dlhodobo na PN s diagnózou F32 a mam celodenne vychádzky. Neviem si predstaviť byť s depresiou zatvorená doma celý deň, lebo to by mi s prepáčením už preskočilo úplne.....
veronikasad
07.02.17,17:38
Čas vychádzok stanovuje ošetrujúci lekár. Pri najbližšej kontrole sa určite dozvieš či došlo k nejakým zmenám ...
buchač
07.02.17,17:46
Dnes som počula, že Sociálna poisťovňa má
Sorry, ale ja som toho počúúúúúl...;)
---------------------------------
ALE platí :

Môže mať pacient počas práceneschopnosti neobmedzené vychádzky?

Stanovenie vychádzok dočasne práceneschopného poistenca je výlučne v kompetencii ošetrujúceho lekára, pričom tento rozsah a čas povolených vychádzok určuje podľa druhu a závažnosti ochorenia pacienta. Zároveň ošetrujúci lekár informuje poistenca, v akom rozsahu a či môže vykonávať bežné denné aktivity, prípadne pracovné aktivity. Ošetrujúci lekár stanoví vychádzky spravidla pri prvom kontrolnom vyšetrení v rozsahu štyroch hodín denne, zvyčajne od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 16:00. Podľa druhu ochorenia a diagnózy môže ošetrujúci lekár vo výnimočných prípadoch stanoviť aj celodenné vychádzky (napr. pri onkologických ochoreniach, psychiatrických ochoreniach). Opodstatnenosť stanovených vychádzok a ich vplyvu na trvanie dočasnej pracovnej neschopnosti dočasne práceneschopnej osoby môže byť predmetom kontroly posudzovania spôsobilosti na prácu vykonávanej posudkovým lekárom sociálneho poistenia.

Vaša Sociálna poisťovňa
http://www.socpoist.sk/poradna-dok/48995s?prm2=59191&sword=&insurance_kind=329&target_group=0&life_sit=0&kriterium=all&page=1
AVRIL
07.02.17,17:51
Toto som si uz precitala na strankach SP a viem o tom. Ja som sa pytala len na to, ci niekto o tom nevie nieco, ci je to naozaj pravda, ze sa to ma sprisnit, ci je to oficialne. Jedna zdravotna sestra to dnes hovorila, ze to tak ma byt, tak som patrala po tom, ale nikde som to nevidela, ci sa taka zmena naozaj pripravuje, alebo je uz v platnosti, lebo moj osetrujuci lekar mi nic zatial o tom nepovedal.
veronikasad
07.02.17,17:54
Zákon o sociálnom poistení nerieši konkrétny čas vychádzok, tieto sú v kompetencii ošetrujúceho lekára, ktorý sa riadi usmernením Sociálnej poisťovne.
AVRIL
07.02.17,18:07
A tie usmernenia sú ktoré?
veronikasad
07.02.17,18:10
Na stránke SP zatial nič nové nie je zverejnené, informuj sa u ošetrujúceho lekára.
viktorviktor
07.02.17,19:14
pozri do časti zákony - prehľady zákonov, hľadaj v už schválených alebo v návrhoch zákonov, odpoveď určite najdeš
http://www.nrsr.sk/web/