Ivik300
07.02.17,20:29
dobry den chcel by som sa spytat.V dome mame magio,televiziu a pevnu linku od telekomu...a mam taky problem ze kedysi som na prvom poschodi vyuzival wifi internet a magio televiziu...no od toho routra som mal na druhe poschodie potiahnuty kabel do druheho routra aby som chytal wifi.len teraz som s druheeho routra dal kabel do druheho magio boxu takze na 2.poschodi som bez netu. no len teraz otazka znie ze kym som pouzival internet kabel bol v routery č.1 ale kym mi schvalili magio box č.2 mal som dat kabel s oznacenim č.3 a kym zchvalovanie magio boxu prebiehalo tak mi internet siel s routera.ale ako nahle to schvalili tak internet prestal ist ale telka zacala.cize s vystupou routra vigor 2700 č,1,2 ide iba internet a vystup č.3,4 magio boxy.a chcem sa spytat ze ked chcem na druhom poschodi aj magio a aj router ci musim tahat zase dalsi kabel ci sa to neda niejako nastavit ? dakujem
robovi
07.02.17,21:08
Mozno niektore routre dokazu vytvorit nejake bridge spojenie na to, aby si rozchodil takuto zostavu, ale bude to tazko nastavitelne. Neviem s akym protokolom pracuje magio box, ale urcite pracuje s verejnou IP adresou skrze PPPOE. Ak ten druhy router podporuje opakovanie protokolu a Identifikaciu magio boxu na serveri telekomu, tak by to mozno islo. Zavolaj na technicku podporu telekom 0800123777. Tam ti stopro odpovedia na tvoj problem, ale....
Asi sa nevyhnes tomu, aby si tahal dalsi kabel. Ak je to technicky tazko realizovatelne, na tom vigore je podla vsetkeho demontovatelna antena, skus pripojit antenu s vacsim ziskom a naklonit ju tak, aby vysielacie laloky smerovali hore na druhe poschodie.
Ivik300
07.02.17,21:15
no takze na tu infolinku som volal a najprv mi povedali ze router na router nedam a popri tom mi to tak stale fungovalo este som to skusal ale nikto mi nevedel poradit a ano dal som aj vacsiu antenu a aj signal som dal na plno a aj som ju nakonil tak any signal smerovam smerom na druhe poschodie tam kde mi treba net
robovi
08.02.17,07:34
A teda pomohlo ti to s tou vacsou antenou, abo nie?
Router na router nedas tak, aby ti isiel z druheho routra magio box. Internet ti pojde. To je normalne lan to wan zapojenie routrov za seba. Ale box ti pojde len z prveho. Takze bud natiahnes z prveho dva kable na druhe poschodie. Jeden do boxu a druhy do toho routra co tam mas, alebo budes sirit internet len z prveho routra co mas dole a kablom co ti povodne isiel do druheho routra pokdes do boxu.
Ivik300
09.02.17,12:12
no skusil som aj tu vacsiu antenu ale nic moc stale ten isty signal...aha takze tak ci tak musim tahat dalsi kabel :(....a mate niejaky mapad co by sa dalo spravit??? rozmyslal som aj dokupit druhy router co sa bude nat pripajat a a rozosielat signal