NastvanaZ
08.02.17,22:55
Počas videohovoru cez skype preview sa rozkladá obraz na štvorčeky, ale len u jedného účastníka. S ostatnými prebieha videohovor OK. Prosím poraďte. Mám NTB HP, Win 10.
Doplnenie otázky: Nemala som na mysli konferenčný videohovor. Jedná sa o volanie do zahraničia, resp. zo zahraničia. Obraz sa rozkladá.
Z tej istej adresy zo zahraničia, ale volanie inému účastníkovi na Slovensko - obraz aj zvuk sú OK. Taktiež keď ja uskutočním videohovor - kontakty na Slovensko, resp. Česko - obraz je OK.
misoft
08.02.17,22:28
Rozmýšľam....... ešte stále rozmýšľam... už to mám - ten štvorčekový nemá dostatočne rýchle pripojenie na videohovor.....
ivka70
09.02.17,07:11
dobre si rozmyslal :)
este by mohol mat aj slabu graficku kartu v tom zariadeni, kde prijima videohovor, ta nestiha prepisovat obraz ...
misoft
09.02.17,10:00
I to...i to... ale z popisu sa pravdepodobne jedná o konferenčný videohovor - t.z. každý je s každým spojený - každý preberá video od ostatných - ak sú štyria - každý preberá video od troch ostatných a to je veľké množstvo dát. Skype niekedy dokáže toto riešiť znížením obnovovania, alebo zmenšením rozlíšenia videa, ale každý to chce v HD :D.
NastvanaZ
09.02.17,20:47
Nemala som na mysli konferenčný videohovor. Jedná sa o volanie do zahraničia, resp. zo zahraničia. Ten istý účastník, ak uskutočňuje videohovor na Slovensko,ale nie mne, nemá problémy s pripojením.
Rovnako ako ja nemám problém s pripojením s inými účastníkmi na Slovensku, resp. v Česku.
misoft
10.02.17,10:34
Aj tak...... je to pomalým pripojením. Pokiaľ by bola slabá grafika, obraz by sa "zasekával", ale nie štvorčekoval....
NastvanaZ
10.02.17,22:23
Ďakujem