matelkoxxl
09.02.17,12:53
Ahojte.
Mam taky problem, aku funkciu pouzit ak mam v jednom zosite asi 10 harkov, s tym ze kazdy harok ma dlhe pomenovanie. v poslednom harku mam tabulku, kde su urcite polozky v tabulke a kazda polozka ma v stlpci B aj svoje ciselne oznacenie. Ja potrebujem, aby mi excel prehladal tabulky v jednotlivych harkoch, ak najde to ciselne oznacenie v niektorej z nich, tak nech vycita hodnotu z prisluchajuceho stlpca K a ked tuto polozku najde vo viacerich harkoch, nech ju scita a vyhodi sumu v poslednom harku v tabulke.
Priklad: v poslednom harku je polozka Kabel UTP, ktory ma svoje cislo ako polozka. V kazdom harku je jeden projekt, v ktorom sa pouzil ten kabel, cize je dajme tomu v riadku 120. v jednom projekte sme pouzili 100m, v dalsom 124 atd. toto potrebujem aby sa scitalo a vysledok ukazal v poslednom harku vedla polozky, ktoru hladame, aby sme vedeli kolko celkovo kabla sme minuli.
Dakujem vsetkym za pomoc!



edit: prilozil som subor ako priklad. takze v ciselniku v stlpci E potrebujem ten vysledok. aby ten vzorec prehladal vsetky sheety a ked najde to cislo polozy z ciselnika co je v stlpci B, aby mi spoctal mnozstvo danej polozky, ktore je v stlpci J.
mepex
10.02.17,11:25
Na tento účel by som asi použil kontingenčnú tabuľku, vytvorenú pomocou sprievodcu (wizard), s tým, že; ako zdrojové údaje by som pridal všetky tabuľky zo zdrojových listov. Vyniesol by som názov tovaru a do hodnoty počet, a kt by sama našla všetky výskyty a počet by automaticky sčítala.

Prikladám riešenie pomocou kontingenčnej tabuľky.

Urobil som aj riešenie pomocou PowerQuery rozpocetPQ. Je to od verzie 2010 doplnok a verzia 2016 už ho obsahuje. Jediná podmienka ja na listoch vytvoriť Tabuľky.
matelkoxxl
11.02.17,21:04
dakujem za ochotu ale to nie je to co som chcel. funkcia ma najst polozku, ktorej kod je uvedeny v ciselniku v stlpci B, ci sa nachadza v kazdom jednom harku, cize musi porovnat na kazdom harku to cislo s cislami v stlpci D. pokial sa tam nachadza, ma scitat tie hodnoty, ktore su uvedene v stlpci J, kde je mnozstvo danej polozky.
mepex
12.02.17,10:06
Doplnil som do môjho príspevku riešenie pomocou kt.
mepex
12.02.17,10:40
Aj pomocou PowerQuery. Po označení vstupných tabuliek, stačí kliknúť na výslednú a dať ju aktualizovať.
mepex
12.02.17,17:53
Súbory sú funkčné, ale asi používajú objektové prvky, ktoré ani konvektor, nedokáže preložiť. Už by bolo dobré zohnať si vyššiu verziu. Keď už nič iné, aspoň milión riadkov, by mohlo byť dostatočnou motiváciou.