bettylou
09.02.17,14:57
Tak aby nefungovala len v skype, ale aj normálne. Predtým na druhom nb som mala ikonku cybercam a šlo to, a v tejto iti nikde nič neviem nájsť. :(
Cez online webcam test mi nič nejde takisto.
taiko
09.02.17,14:57
.
1. mas nainstalovany software/ovladace, ktory prisiel s tou kamerou ?
2. typ kamery ?
3. operacny system pocitataca ?
4. co presne chces s tou kamerou robit okrem skypovania ?
bettylou
09.02.17,18:53
to je nb zabudovaná kam. FJ, ovládače detto, furt sa dačo sere. okrem skype čo chcem? Ta šak normálne si natočiť dajaké videjko z nbčka, napríklad ako robím palacinky. :)
bettylou
09.02.17,19:01
os - debilná 10
taiko
09.02.17,19:22
aky notebook to je ? Ide to z Teba ako z chlpatej deky :)
bettylou
09.02.17,19:58
moja chyba, fujitsuj dsbw078729, ak myslíš toto , píše to naspodku
bettylou
09.02.17,20:00
správca zariadenia vypisuje, že ovl je aktuálny, zar. funguje ok, len ju inde ako v skype neviem najsť a ani spustiť
taiko
09.02.17,20:27
ak chces vidiet kameru aj niekde inde, musis mat to " niekde inde " nainstalovane. Nejaky software na obsluhu kamery. napr MyCam, YouCam, YawCam atd
bettylou
10.02.17,10:50
presne a toto mi tu v tomto nb vôbec nikde nefiguruje, takže to asi stiahnem?
bettylou
10.02.17,10:57
A to som už skúšala, a vypíše mi: Cyb link wc doesnt support this resolution under your current settings

Tak neviem kde to mám nastaviť a čo tam mám nastaviť, aby to šlo
misoft
10.02.17,15:40
Tak po poriadku.
A) Vstavaná kamera - ak funguje v Skype, bude aj inde. Lenže! Na fungovanie "inde" potrebuje obslužný program/aplikáciu, ktorá bude tú kameru ovládať a využívať.
B) Ak nefunguje v Skype a ovládače sú "aktuálne" - musíš si to v nastaveniach Skype (Nástroje - Možnosti - Nastavenie videa) nájsť tú svoju kameru a vybrať si ju.
C) Pokiaľ nevieš, aká je tam kamera - dá sa to zistiť cez Správcu zariadení - (predpoklad je, že je istotne značená ako USB camera) - alebo pomocou Aida64 sa dá zistiť viac - dokonca i ID zariadenia, podľa ktorého sa dá ľahko dohľadať na Google (pozor - mám ASUS - len pre ilustráciu obrázky).
A potom stiahnuť ten správny a presný ovládač.
D) Ak sa použije iný program/aplikácia (taiko niekoľko spomenul) - tak v nastaveniach týchto programov sa nastaví jak rozlíšenie, tak i kamera, ktorá bude použitá.
bettylou
10.02.17,15:45
V skype mi to už ide šecko normálne, nejde mi webcam mimo skype, stiahla som youcam, aj webcam čož vyzerá, že je to isté a furt mi po spusteni vypisuje " Cyb link wc doesnt support this resolution under your current settings"
misoft
10.02.17,15:49
Tak musíš nastaviť v Setting programu rozlíšenie.
Poznámočka: Je trochu nepraktické, ak niečo robíš, používať vstavanú webkameru - musíš presúvať a nastavovať celý NB. Ideálnejšie je kúpiť si za pár € externú USB kamerku, doinštalovať ovládače (buď OS sám nájde, alebo budú na malom CD-čku) a tú používať ako druhú kameru.
Potom s tmi programami (nastavíš si tú externú kameru) môžeš voľne pohybovať a na Skype používať vstavanú. Mimochodom - niektoré tieto programy používajú Flash Player a video flash, čo možno desiatky majú zakázané - treba potom povoliť.
https://www.youtube.com/watch?v=hYQD8DZqYq0
https://www.cyberlink.com/support/product-update.do?t=userguide&locale=en_US
bettylou
10.02.17,18:06
to sa mi nehodí, čo navrhuješ, na starom nb čku som takto fungovala a vyhovovalo mi to. prípojná kamera by mi bola viac na oštaru ako na osoh. skôr keby ma niekto naviedol, kde si nastavím tie settingy, ked mi ten youcam ani nezapne?