printerscd
13.02.17,20:49
Zdravim kamos mi nainstalova novy sowtver Xp profesional ale nainstaloval to v anglickom jazyku podla tohto navodu navodu : http://itnavody.sk/blogy/software/slovencina-do-windows-xp-en

Instaloval a zmenil som podla navodu do CESTINY kod 0405 a potom nainstalova SERVICE PACK 3 a potom restart.

Ale po restarte pocitac sa zapol iba do rezimu kde naskocila cierna obrazovka z 2 vetamy : you can attempt to repair this file by starting windowssetup using the original setup CD-rom a dalsia

Select R at the first screen to start repay

Vite s tym pomoct

Dakujem
misoft
13.02.17,20:44
Píše to tam - použiť originálne inštalačné médium na opravu. Na originále je totiž aj MUI s češtinou. A z popisu dedukujem - kamoš ti inštaloval z inštalačky, ktorá nebola originál, resp. MUI tam nebol. Takže zmenou kódu jazyka si poškodil jadro OS - preto žiada o vloženie inštalačky, aby to opravilo.
Okrem toho - aj v Win XP s MUI v inštalačke komunikuje v jazyku, ktorý sa navolí.
http://blog.antonindanek.cz/clanek/instalace-windows-xp-krok-po-kroku/
http://wiki.lacko.me/windows:install:xp
http://chcem.info/windows-xp/diel-1-windows-xp-instalujeme-windows-xp.php
https://www.youtube.com/watch?v=yTqxbQX9Lok
https://www.youtube.com/watch?v=hDUTzzXEW7c
printerscd
13.02.17,23:08
Tak len dufam ze sa mi neodstranili subory co som tam mal.....

Mal by prist to opravit vravel ze botovacim CD alebo nanovo nainstalovat Windovs

Bolo by najlepsie nainstalovat uz rovno SK Windows alebo aky je postup pri tejto oprave

Musi teda pouzit originalne instalacne medium s CZ ?Alebo radsej nanovo ?

Vdaka
robovi
14.02.17,06:04
Ak mas rozdeleny hdd na dve particie, alebo mas dva pevne disky a subory mas na tom druhom, tak sa nic nedeje, pokial na ten disk, alebo particiu, kde mas subory neinstalujes operacny system. Ak ano, da sa do pocitaca pristupit aj tak, ze nastartujes z vymenitelneho media prostrednictvom tzv. live distribucie nejakeho operacneho systemu. Ci uz windows, alebo linux. Ta sa nezapisuje na pevny disk, ale okupuje len operacnu pamat. Potom si mozes pomocou suboroveho manazera zabudovaneho v live distribucii prekopirovat subory, ktore potrebujes na ine vymenitelne medium, alebo na pevny disk, na ktorom nebude instalovany system.
Odporucam nanovo nainstalovat system. Ak mas instalacne cd so serial cislom, mala by sa dat rovnaka distribucia windowsu nainstalovat a registrovat pomocou neho v akomkolvek distribuovanom jazyku.
Ja by som tam odporucil dat win xp professional a na to nabalit mui slk. O tom, ze by existovala priamo distribucia so slovenskym jazykom nemam znamost, ale mozne to je. V praxi som sa stretol len s ceskou distribuciou.
Samozrejme instalovat na novo a s uplnym formatom particie, resp. disku, kam sa to bude instalovat. Doinstalovat ovladace, dalsi softver, ktory sa bude pouzivat, service packy a aktualizacie.
Potom plnu optimalizovanu instalaciu zbalit pomocou norton ghost, alebo cohosi podobneho(je toho na mraky) a zalohovat niekam na dvd, alebo usb kluc, ktory sa nebude pouzivat, alebo na cloud.
Najcistejsia robota. Mas odkial obnovovat, ked bude potreba a mas to obnovene za par minut. Netreba znovu pracne instalovat vsetko, ako prvy raz.
misoft
14.02.17,13:56
Lepšie by bolo prejsť na nový OS. WinXP Prof už dávno nie sú podporovaným operačným systémom. Žiadne aktualizácie, žiadne updaty, žiadne opravy.
Dokonca už ani Win jehoVista nie je aktuálna. Dokonca aj sedmičky podpora len tri roky - ale stále ešte podporované, osmočky a osem-jednotky detto.
Takže skôr z tých starších sedmičky (updaty sú stále v dosahu), alebo osem-jednotky a vykašľať sa na XP-čká.

Čo sa dát týka: pokiaľ bol disk rozdelený na partície - druhá partícia (tá, kde nie je nainštalovaný Win - teda D:/ a iné) zostane neporušená - systém sa inštaluje na primárnu systémovú partíciu C:/. A týka sa to i čistej inštalácie s formátovaním tej partície.
printerscd
18.02.17,08:18
Zdravim

Takze kamos mi nanovo preinstaloval softver dal to nakoniec do Ceskeho jazyka-teraz je Service pack 3. co v podstate je ok. ale pocitac ide pomalsie oproti tomu ako bolo preinstalovane prvy raz v Anglictine (kedze som mal PC uz 10 rokov achcel som aby isiel rychlejsie)
kde bol Service pack 2.

Otazka je ci by som mohol ist naspet do obnovy systemu a OBNOVIT PREDCHADZAJUCI STAV POCITACA kde bol v anglickom jazyku dolezite je premna aby PC isiel rychlo a jazyk uz by nevadil aky bude.

Vdaka
misoft
18.02.17,10:47
Obnova systému - ak si preinštaloval a nemáš na skrytej partícii "inštalačku" - všetko si zmazal - takže ako chceš obnoviť systém? To, čo tam bolo predtým, tak to už tam nemáš. Nemáš žiadne body obnovy. Len inštalovať od začiatku.
robovi
18.02.17,11:55
Nie neda sa to. Ak pojde do obnovy, obnovi sa len stav v tomto operacnom systeme po instalacii. Treba pozastavit sluzby, ktore sa spustaju pri starte systemu a nepotrebujes ich. tym sa stroj trochu zrychli. Ale... Ako vyssie pisal misoft....................

Ak s tym kompom lezies na internet, ber na vedomie, ze wxp uz nie je podporovany, takze na teba moze niekto zautocit, cez nejaku dieru v OS. Ukradne ti osobne data, prihlasovacie hesla. A budes nemilo prekvapeny, pretoze nic nezbadas, len sa zrazu nebudes moct pripojit do facebooku, pripadne budes mat v banke na ucte stav=0. Odporucam ti radsej kupit nieco novsie, teda pc, hoci aj spod ruky a prejst na novsi OS. Najlepsie nejaku verziu win7. Win 10 je uz prilis novy a uprimne, microsoft ta skrze neho sleduje ostosest.
printerscd
20.02.17,13:29
Rozhodol som sa neobnovovat system po novej instalacii takze nechavam to tak v ceskom jazyku. Zistil som ze ak instalujem Antivirus ESET Nod 32 spomali tak PC ze sa s nim neda rychlo pracovat.Takze Eset som odstranil a nepouzivam ziadny antivirus.

Je to predsa starsi pocitac viac ako 10 rokov a pouzivame ho iba na internet a nieco vytlacit.Kamos kt.mi instaloval softver ze on uz 8 rokov nema ziadny Antivir ze to nemusim mat
misoft
20.02.17,17:03
Samotný Windows má svoj firewall. Môžeš doň dodať Microsoft Security Essentials. Pokiaľ lezieš na internet - nejaká ochrana by mala byť.
robovi
20.02.17,18:32
Kamos ma pravdu.NEMUSIS mat ziadny antivir. Nie je to povinnost. Ak si o tom presveceny a ako vidim, tak si, nema zmysel ta presviedcat o vhodnosti ochrany pc.
misoft
21.02.17,04:28
Presne! A potom môžeme o pár dní, týždňov čítať o tom, že mu vyskakujú nejaké divné okná, že počítač si robí čo chce....
Potom bude pozdě bycha honit.....:D
Nie je to povinnosť, skôr logika.... najmä ak teraz, keď net je plný rôzneho svinstva... i teraz - podozrivé e-maily z "Ministerstva financií" na "výhodné pôžičky" kolujú....