poodleman
14.02.17,17:23
Zdravím,potreboval by som poradiť,na jeseň som doniesol dnu mandarínku,ide konkrétne o druh Calamondin,riadne bola hnojená ale opadali z nej listy,no neviem,že prečo a čo s tým. A ešte ma zaujíma,ako ju ostrihať,aby zhustla? Lebo sa mi zdá dosť taká riedka. Pridávam aj foto.Diky ;)
arizona
14.02.17,17:37
Citrusy v nasich podmienkach niekedy zhadzuju listy,nie je to zavada. Na jar obrasia nanovo.
Citrusy nie je dobre mat moc zahustene,skor by som preriedila to co mas...hlavne,ak ches dopestovat plody.

daj si do vyhladavaca "citrus", uz je tu starsia tema,najdes tam zopar rad...
1maaja
14.02.17,17:45
V zime ju mam tam, kde je chladnejsie 15-18 st. Keby som ju mala v dome, kde sa kuri, tak opadaju listy. Moj stromcek mal plno plodov tuto jesen, este su na nej posledne 3 ks. Mam ju asi 8-10 rokov.
poodleman
15.02.17,16:37
Aha,diky :) a ako navrhuješ to obstrihať a hlavne kde a koľko môžem...plodov bolo stále dostatok
poodleman
15.02.17,16:46
Mám ju na chodbe,kde je chladnejšie približne v takej teplote :)
arizona
15.02.17,19:11
1maaja
15.02.17,19:34
No moj calamondin mam mozno aj viac ako 10 rokov. Nejako specialne sa o nu nestaram. Iba polievat, niekedy hnojit, obcas presadit. Ale je velmi citliva na miesto, kde ma byt umiestnena. Ak sa jej nebude pacit, kde si dal crepnik, ona ti to ukaze napr.opadanim vsetkych listov. Musis najst vhodne ine miesto. V zime ju mam v nevykurenej miestnosti, v lete vonku. Kvety krasne vonaju.
korela
16.02.17,00:32
neprežije v tmavom byte, teda aspoň citrónovník, zrejme aj mandarinka potrebuje veľa svetla.
poodleman
18.02.17,16:10
Diky moc ;)
poodleman
18.02.17,16:21
Aj môj má už 10 rokov pomaly :) Tak ja som ju mával v podstate vždy na rovnakom mieste na jeseň a v lete tiež von. Áno kvety voňajú naozaj krásne :) Ešte by ma zaujímalo koruna mandarínky je naklonená prevažne na jednu stranu len viď. foto,je to kvôli tomu svetlu? Teraz som ju otočil naopak,tak uvidím,ako sa bude správať :)
1maaja
19.02.17,13:36
No moj uz pomaly krik tiez sa mi zda, ze rastie na jednu stranu. Otacanim som nic nevyriesila. Strihat sa ho bojim. Iba raz som v minulosti chcela dat step znamej, nieco som odstrihla a cely citrus uschol. Takze tento moj fesak nech si radsej rastie ako sa mu zachce. Mandarinkovu stavu z tohto kricka mi svokra v caji pochvalila.