viktoria134
16.02.17,18:58
Ahojte. Som osmacka, mam 13 a mam mensi problem, a dufam ze mi poradite. Mame teraz take obdobie v skole, ze sa vsetko toci okolo strednych skol, kazdy cca vie kam chce ist. Okrem mna. Milujem anglicky jazyk, nie som cista jednotkarka, matika mi vobec nejde. Rozmyslam ze by som isla na bilingvalne gymnazium, neskor mi ucitelka poradila cestovny ruch, ale dneska som si citala rady ako dalej po cr, a vobec sa mi to nepozdava, cize radsej biligvalne. Ale ako sa uplatnim? Nevadi ak som mala na polroka 2x 3? Prosim radte lebo som zufala.
Dáša_
16.02.17,18:34
no ve´d najskôr skús bilingválne a keď sa nedostaneš, tak potom ten cestovný ruch. Ak si dobre pamätám, tak si všetci dávajú 2 školy a termín príjmačiek je tak, aby si mohla ísť na oboje. Naviac, na bilingválnych sú tuším aj talentovky a tie su skôr. Z bilinguálneho gymnázia môžeš ísť v podstate na akúkoľvek vysokú školu.
logomania
16.02.17,20:38
Neviem odkiaľ si, ale najprv si pozri podmienky prijatia na školách v tvojom okolí. Tak sa dozvieš akú máš šancu na prijatie, ak si mala aj trojky. Veľa času nemáš, lebo prihlášku treba odovzdať najneskôr do 28. februára 2017.
Na prijímačky sa treba dopredu pripravovať a z tvojej otázky mám pocit, že to chceš iba skúsiť. Pretože ak ti matematika nejde, tak si mala chodiť na doučovacie kurzy, ktoré robia aj gymnáziá pre prihlásených žiakov. To si však treba zistiť v predstihu a nie 10 dní pred odovzdaním prihlášky.

Prijímačky sa robia:
-zo všeobecných jazykových schopností a zručností z AJ
-Test zameraný na overenie všeobecných študijných predpokladov
-test z matematiky
-test zo slovenského jazyka
pozri kritériá napr.: http://www.gymgolnr.sk/5r1617-3.pdf

Existujú aj Bilingválne obchodné akadémie štátne aj súkromné a na niektorých sa robia prijímačky iba z anglického jazyka.
pozri kritériá napr.: http://www.1soa-sturovo.sk/web/?page_id=38

Z 8. ročníka môžeš ísť iba na bilingválne školy
Darina1234
16.02.17,20:46
je 8 macka teraz
logomania
16.02.17,21:07
Môže ísť na prijímačky z 8. ročníka, ale musí prihlášku odovzdať najneskôr do 28. februára 2017.
jakubzemko
16.02.17,21:34
Na bilingválne gymnázium som chodil, teraz študujem dane na vysokej a ak by som sa rozhodoval teraz, tak na gymnázium by som už nešiel. Radšej by som si zvolil iný obor - napríklad obchodnú akadémiu alebo niečo úplne iné, praktickejšie. Ak chceš ísť na bilingválne gymnázium, odporúčam mať tieto vlastnosti - komunikatívnosť, výrečnosť a chuť sa vzdelávať v angličtine, nehanbiť sa komunikovať v cudzom jazyku pred spolužiakmi (ak ťa budú učiť Američania, nikto z nich ťa nikdy nebude nútiť do toho, aby si na hodinách rozprávala. Musíš mať vlastnú iniciatívu komunikovať ak ju mať nebudeš nenaučíš sa po anglicky dobre a radšej choď inde. Toto je fakt základ!). Ďalej by si si mala premyslieť, že či chceš do 25 - ky študovať na vysokej a aspoň tak cca. že čo vlastne by si chcela v budúcnosti robiť? Ja som mal sen podnikať a nechápem ako som sa rozhodol vôbec pre bilingválne gymnázium. To čo chceš robiť, nie je možné študovať na odbornej strednej škole? To že máš trojky je absolútne jedno. Treba sa však pripraviť, že počas štúdia na gymnáziu budeš mať všetky tie predmety čo si mala na strednej, aj tie ktoré ťa nebavili a vôbec sa s nimi v budúcnu nechceš zaoberať. Bilingválne gymnázium môže byť dobrý štart pre štúdium na zahraničnej vysokej škole.
Oliwa
17.02.17,12:21
Na zúfalstvo dôvod rozhodne nemáš. Takže hlavu hore. Si len mladučká a nerozhodná... A čo Tvoji rodičia? S tými si sa neradila? Veď by Ťa mali poznať a vedieť usmerniť najlepšie... Dve trojky na vysvedčku nie sú síce žiadna katastrofa, ale záleží na tom, z akých predmetov. Ak by si tie predmety mala na bilingválnom gymnáziu, trúfla by si si na ne v cudzom jazyku, ak Ti robia problém v materinskom? Treba sa na to pozrieť reálne...
Prečo radšej bilingválne? Máš nejakú predstavu, kam po ňom?