JahodaMalina
22.02.17,17:48
Dobry den, dnes sa mi stala nestastna prihoda. Ked som si zapla notebook (Acer Aspire E 15), tak vsetko islo v poriadku, no po zadani hesla sa mi zrazu vypla obrazovka. Nevedela som co sa deje, tak som pohla s ovladacim panelom (nemala som pripojenu mysku) a zrazu sa mi obrazovka zapla. V momente, ked som prestala s ovladacim panelom hybat, obrazovka sa mi zase vypla. Notebook nepouzivam casto, ani dlho, takze sa mi nemohol prehriat. Neviete mi niekto pomoct?
:confused:
misoft
22.02.17,18:09
Pravdepodobne máš v správe napájania nastavenú príliš krátku dobu, po ktorej sa monitor vypne. Volá sa to ACPI. OS má na to v Ovládacích paneloch Možnosti napájania.
Pokiaľ nestihneš nájsť - v návode si nájdi, ako prejdeš do Núdzového režimu (Safe mode) a tam si to nastavíš (vtedy je ACPI odstavené - fungujú len základné ovládače - monitor, klávesnica, myš). Dáš uložiť (OK) a reštart notebooku. Potom by už nemalo vypínať monitor.
Že sa to zapínalo - to preto, lebo to bolo nastavené, aby sa zapla pri akejkoľvek akcii.
sthruska
23.02.17,06:51
Ešte je jedna možnosť. Tá so mnou zacvičila. Pozri sa na nastavenie šetriča obrazovky. Ja som mal 1 minútu. A to som predtým zmenil na 10 min:mad:
JahodaMalina
23.02.17,16:42
Dakujem velmi pekne,p pomohlo ☺