Soňula
23.02.17,08:45
Ešte minulý rok pri prechode Windows 8 na Windows 10 sa mi stala taká vec, že mi na multifunkčnom zariadení nefunguje skener. Keď zapojím multifunkčné zariadenie do iného PC tak skener funguje. Zistila som, že v mojom PC nefunguje USB Scanner Device, mám si ho nainštalovať. Čo som našla na nete, všetko je po anglicky, nejak tomu nerozumiem. Vie mi niekto poradiť?
Martuk
23.02.17,07:49
najlepšie spravíš, keď si stiahneš z netu Driver Booster (dá sa v ňom dať aj slovenský jazyk), crackneš ho na plnú verziu (možno bude stačiť aj free verzia), dáš kompletne preskenovať systém a aktualizovať staré ovládače, ktoré nájde. Aktualizácia môže trvať dlhšiu dobu v závislosti na stave a veľkostiach nových ovládačov, tak sa na to priprav.

Teoreticky by ti mal nájsť a aktualizovať ovládač na ten scanner.
Soňula
23.02.17,07:53
Skúsim, ale vyzerá to pre mňa zložito...dík.
Martuk
23.02.17,07:58
tak popros niekoho zdatnejšieho, ak máš v okolí, aby ti s tým pomohol. Nie je to nič zložité.
Soňula
23.02.17,08:05
ok.
robovi
23.02.17,09:58
Najlepsie bude, ked stiahnes z netu ovladace pre to multi zariadenie pre konkretny typ windows. Obvykle s tym ide aj obsluzny softver pre ten skener, optimalizovany prave nanho. Vacsinou su ovladace na stranke vyrobcu v sekcii podpora, resp. Support.
misoft
23.02.17,10:03
Pokiaľ chceš relevantnú pomoc, musíš uviesť VŠETKY dostupné informácie!
Takže - aké multifunkčné zariadenie (značka, výrobca, označenie) a keď to budeme vedieť, možno i potrebný ovládač vypátrame, alebo ťa naň navedieme.

Myšlienky čítať nevieme, krištáľové gule sa minuli, ďalšie nedodali.
Soňula
23.02.17,10:39
to som už pozerala, majú ale len pre Linux. To multifunkčné zariadenie čo mám je Philips Laser MFD 6020.