Letko
24.02.17,08:27
Ahojte,



otváram CSV súbor v Exceli a v stĺpci objem mi pri číslach väčších ako 1 formátuje bunku namiesto čísla ako dátum. Keď som si to otvoril cez nejaký online CSV prehliadač, bolo to v poriadku.



Ako môžem nastaviť Excel, aby to fungovalo tak ako má?



Súbor si môžete pozrieť v prílohe.



Ďakujem :)
ivka70
24.02.17,07:37
Treba pri nacitavani upravit format, nenechavat vseobecny, ale dat cislo.
Pretoze ak to cislo zodpoveda nejakemu datumu, tak pri vseobecnom formate to excel automaticky identifikuje a urobi z neho datum.

Niekedy staci zmenit format bunky na cislo.
V niektorych pripadoch sa to da urobit aj cez oznacenie stlpca a pouzitm text na stlpce.
Pripadne premenovat cely subor (zrusit koncovku alebo dat txt) a vtedy zmenu formatov navrhne pri nacitani.
____________
Po pridani suboru:
premenovala som csv subor na subor bez kocovky, otvorila Excel , dala otvorit ten subor a pri nacitani so mdala oddelovac ; a v dalsom kroku, kde sa pytal ona formaty stlpcov som dala rozsirene a tam oddelovac desatinnych miest.

Mozno by pomohlo, keby v Exceli v moznostiach bola bodka priamo nastavena ako oddelovac desatinnych miest.
____________
Vyskusane, pomoze.
cize pred nacitanim csv suboru treba v Exceli, Subor, Moznosti, Rozsirene odskrtnut Pouzit systemove ddelovace (bude to prazdne) a riadok pod tym Oddelovac desatinnych miest dat . (bodku).
Potom csv nacita v poriadku.
Letko
24.02.17,07:41
Keď zmením stĺpec na "číslo", z čísel vyšších ako 1 sa stanú nezmyselné čísla.
Letko
24.02.17,07:44
je zazipovaná
ivka70
24.02.17,07:45
pretoze to treba urobit pred nacitanim do Excelu, pozriem ten prilozeny subor :)
karakul
24.02.17,08:00
... treba použiť DATA / TEXT a import (NIE OTVORIŤ Súbor)

Oddelovač nastaviť na ;
v objeme desatinu nastaviť na . (bodku)
a otvorí všetko správne
Letko
24.02.17,08:17
Ďakujem, funguje to takto na 100 % :)
ivka70
24.02.17,08:18
treba dat pozor na to nastavenie v Exceli, ovplyvni aj dalsie subory ...takze prestavovat len pred nacitanim csv :)
Letko
24.02.17,08:23
Aj to by šlo, aj keď je to zložitejšie ako návod, ktorý napísala ivka70. Ďakujem :)