Tomosk
26.02.17,19:44
Poradí mi niekto ? Je v nej aj prúd z fázy a nejde žeby bol odyjdený nulák?
bodliak
26.02.17,18:59
To zapajal mäsiar? Kolík má byť hore a fáza vľavo. Je to zle aj keby bola fotka hore nohami. Ak je takto robený aj zvyšok, zavolaj si radšej elektrikára. Ak máš šťavu a spotrebič nejde, pravdepodovne je niekde prerušený nulák. Tie kilometre odizolovaného kábla, no hnus.
dmc
26.02.17,19:28
ajajjjaaaaj.. v zasuvke je pipik hore a faza v lavo......toto je vsak problem. ked si fotku otocis pipikom hore (co ma byt ochranny vodic) tak fazu mas privedenu na pravu stranu a v lavo mas spojeny pracovny vodic s nulakom (ochrana nulovanim pri 2 zilovej sustave) Ak si to zapajal ty - daj si "po papuly" a zavolaj odbornika. Tu konci sranda a zacina ist o zivot.
Tomosk
26.02.17,20:06
diky chlapi hold odpojil som to zaizoloval a zavolam elektrikára
misoft
27.02.17,08:02
To ti kto takto zapájal? Veď je to všetko v rozpore s normou, bezpečnosťou. Zavolaj toho "odborníka" nech sa chytá jednotlivých drôtov a nech sa drží napr. radiátora. Ak ho švacne - budeš vedieť, kde je fáza a o jedného "elektrikára" bude menej.
Vraví sa "Dobrého elektrikára elektrina nekopne". A vieš prečo? Pretože sú si vedomí, ako to majú zapájať. Ale "elektrikára" kopne len raz, ale poriadne.
vicktor
27.02.17,12:10
Mas doma iba jednu zasuvku? Snad viacero.
Na toto netreba elektrikara, to zvladne kazdy.
Vypni poistky, otvor origo zasuvku, poobzeraj a tento nepodarok urob podla "vzoru".
vicktor
01.03.17,13:14
k poslednej vete: "vzdy tahaj" - on nechce sekat steny a tahat nove kable, iba zapojit zasuvku na existujuci kabel.
Priznam sa ze nevidim ci je tam 2 ci 3-linka.
misoft
01.03.17,16:46
Poznámočka: Pokiaľ si všimneš - i paneláky majú dvojvodičové vedenie TN-C - takže zemniaci kolík (pipík :D) sa prepájal s nulákom. Toto bolo možno (myslím) do 2007, kedy stratila platnosť STN 332000-4-41