Jurašek
28.02.17,22:43
Zdravím , len skusim či náhodou ale kupil som novy notebook Asus E403s s W10, šlape v pohode - jedna z predností bola ze bol super tichy, ale po fakt pár mesiacoch mi začalo ,,šuštat,, - ,,praskat,, v reprákoch ale pozor nie pri prehravaní ale práve v čase ked ,,je ticho,,......strašne ma to vytáča, by ste neverili, takze myslel som ze to bude aktualizaciou, ale ten zvuk je tam aj po odinštavolaní Realtek High Definicion Audio a pri uplnom vypnutí zvukov - mikrofon mam hore pri kamere nie po stranach tak ani ten to nemoze byt .....fakt neviem ale zase to si hovorím ze to nie je taká chyba aby som to posielal niekam do servisu do Brna alebo Ostravy a mesiac čakal ,,čo,, mi vrátia ( zlá skusenost s Acer servisom ).....tak ak by mal niekto nápad - radu budem rád, dík
misoft
01.03.17,09:04
Máš ho v záruke? Tak nevymýšľaj a reklamuj!
Okrem toho - servis - pokiaľ chceš, môžeš záručnú opravu vybaviť priamo v Ostrave https://rma.asus-europe.eu/cz - stačí popísať problém, podpora sa ti ozve cez e-mail do 24 hodín. Potom stačí postupovať podľa ich pokynov. Dostaneš sprievodné číslo, objednáš si kuriéra https://www.dpd.com/cz, odošleš a je to. Doprava tam a späť zadarmo.
A ešte maličkosť - pokiaľ sa zaregistruješ tu https://account.asus.com/loginform.aspx?skey=38903ed67aea484db38f62e5924417 0d a zaregistruješ si aj svoj NB - máš úplnú kontzrolu na celým priebehom opravy svojho stroja.
A ešte niečo - záručné opravy maj v servise prednosť. Mám s tým dobré skúsenosti - reklamoval som takto 2 ASUS NB. Jednoducho som obišiel predajcu (a samozrejme tých 30 dní čakania) a priamo cez servis som to reklamoval.
A ešte niečo - v oboch prípadoch oprava a teda vybavenie reklamácie trvalo 4 (slovom ŠTYRI) dni a to som si ešte na ich stránke sledoval priebeh opravy.

Doplnenie: pokiaľ ešte máš pôvodnú krabicu od NB - využi ju ako obal na prepravu. Zdrojový adaptér (pokiaľ sa nejedná o poruchu napájania), myš, ani ostatné veci nie je potrebné zasielať. Vhodné je do balíka priložiť oskenovan doklad o kúpe (pre kontrolu - oni totiž overujú podľa SN NB ich pohyby v rámci obchodných sieti). Pri balení (podľa pokynov servisu) len na krabicu napíšeš ten sprievodný reklamačný kód - to bude kuriérovi stačiť. Kuriér (po dohode) sa ti ozve pred prevzatím a aj pri dodaní až na adresu.

A opakujem - počas reklamácie neplatíš ani cent za dopravu!
Jurašek
03.03.17,18:45
......NB kupovany v Irsku,registraciu som myslím neurobil ale ešte mi pár mesiacov záruky ostava, tak to premyslím, mám len 12mesiacov to je v Irsku normálne, aspon myslím.....najprv som chcel nejak vylučit chybu v nastavení az potom posielat NB na opravu, skusim dostat na nejaky chat s pracovníkom servisu, aby postup navrhne......dík
misoft
04.03.17,11:18
Írsko je členským štátom EÚ. V celej EÚ platí dvojročná záručná doba! Pokiaľ si ho nekupoval ako podnikateľ - aj na v Írsku zakúpený NB platia dva roky záruka!
Pokiaľ máš doklad o zakúpení, platí ti záruka, môžeš tento servis využiť. Nie je rozhodujúce, kde si ho kúpil (platí predsa voľný pohyb tovaru).
Jurašek
04.03.17,16:37
....... ,,Manufacturer’s guarantee 1 year ,, to je uvedené hadam u každeho elektra v Irsku nepátral som po tom ale mal by tam byt rozdiel medzi warranty a guarantee a práve ta ročna garancia by mala snad znamenat ze človek dostane kus za kus alebo prachy naspat bez riešenia oprav a 2 roky podla zákona je ta warranty, ale na 100% to neviem.Chvalabohu zatial nepotreboval..a jasné ja viem ze som kryty zárukou a mozem poslat do servisu kdekolvek,to neriešim je to worldwide len sa mi do toho moc nechce dávat ho z ruky, človek nevie čo sa mu vráti, ale tak hold mal som kupit mašinu od Dell a došiel by servis za mnou domov. :)