maťa 1978
01.03.17,22:42
Ahojte. Chcela by som sa opýtať, ide o to mam urobenú elektriku v dome na nizku a vysoku tarifu. Asi pred styrmi mesiacmi elektrikari menili stare elektricke stlpy za novekde sme mali mi samostatnu skrinku. Otazka znie bolo v ich kompetencii oznamit nam ze kedy budu prekladat nas kabel na novy stlp? Dalej vybilo nam teraz v dome prud mysleli sme ze je to nejakym spotrebicom tak sme badali elektrikar doniesol istice lebo vybilo az na stlpe idu tam tri istice dal 50.tky tomusi ist a naraz zase bum vybilo elektrikar nam poveddal ze moze byt dakde prelamany kabel hlavne tam kde sa ohyna ku stlpe Mozem v takomto pripade volat na poruchy elektrarne? Inac od toho casu kde boli vymenene stare stlpy za nove zacali nam casto odchadzat ziarovky v dome potom mi nasledne odisla idukcna doska kde ani sevisny technik nevedel preco. Moze to mat nejaku suvislost s tym ?Ďakujem
buchač
01.03.17,21:51
Mozem v takomto pripade volat na poruchy elektrarne?
=====================
:eek: :eek: :eek:
Nie či MOŽEŠ...Ty proste MUSÍŠ !

Ale MOŽEŠ aj sama skúsiť opraviť...prvý a posledný krát.
Takých hrdinov je na cintorínoch vcelku dosť. ;)
maťa 1978
01.03.17,21:58
buchac ako je mmi to jasne zle som postavila otazku lebo vraj ze to musim mat poisteny dom a bla bla ked to chcem aby mi to preplatili na moje naklay vraj ze to musim mat znalca atd ako samozrejme volame tam zajtra automaticky ja som laik nerozumiem sa tomu len co elektrikar povedal ked bol u nas
misoft
01.03.17,22:01
Po odberné miesto je to v ich réžii. A keď vyhodilo 50A ističe - tak na 100% to bude v prívode od rozbočenia na stĺpe po tvoju skrinku.
maťa 1978
01.03.17,22:16
Dakujem samozrejme ze tam volame len ma serie ze stale musim na daco doplacat.... a nie mojou vinou
vulxy
02.03.17,06:50
ale nebudes doplacat,neboj...ako pise Mioft je to ich starost ...
maťa 1978
02.03.17,07:47
buchač, misoft, vulxy no pocuvajte teraz rano manzel volal na vse lektrarne poruchy tam ho prepajali krizom krazom ze to si mi mame opravit ze to je nase a vyhovarali sa ved opravte ma chalani od skrine ku stlpe to uz je zalezitost elektrarni nie? a tak no manzel im tam poriadne povedal ze ako mame fungovat deti sa nemaju kde umyt ani varit sa neda a to o topeni lebo vsetko mam na lektriku zima vsade jak v rrusku uz ani nehovorim tak potom volali spat ze pride tam firma premerat, takze oni vlastne chcu dosiahnut to aby som deti asi dala na ulicu lebo do hotela nemam na to manzel aby zobral tyzden ddovolenku sam si vykopal zavolal elektr. firmu a vsetky naklafdy aby sm platili mi poradte mi co mame robit???
vulxy
02.03.17,08:44
netusim co tam mate za problem?....mne ked obcas vypadne prud a je to mimo domu tak jednoducho zavolam poruchovu linku ze nemam prud a tym to pre mna skoncilo....zatial mi furt opravily a dokonca aj pomerne rychlo....
maťa 1978
02.03.17,08:59
problem je v tom ze vyhodilo istice az pri stlpe dole prisiel elektrikar premeral v dome mame vsetko ok az od elektrickej skrinky ku stlpe ze tam je problem vymenil tam estice kde po sebe 3x vybilo dal tam 50A istic aj ten vybilo tak vravel aby sme kontaktovali poruchy elektrarne kontaktovali sme ani nebol pozriet a hned na dispecingu ze mi si mame opravit a ,manzel im vravel ze ako miiii???? nech nam poslu sa pozriet co je niekoho
a tak spätne mu zavolal s ddispecingu manzelovi ze poslu tam firmu premeerat , uz mam s toho nervakyy ako sa mozu tak zachovat a to mam cely dom na elektricke kurenie kde potrebujem ako sol ved mam deti potrebujeme sa umyt varit zakladne veci nemozem robit len chodime do suseda a takto fungujemme na nervyyy.....
vulxy
02.03.17,09:07
tak situaciu som pochopil len neviem preco tam nepride poruchovy technik,ved mate zmluvu o dodavke elektriny,to oni musia konat,riskuju penale ...fakt neviem,stava sa ze meskaju s opravou kvoly nejakej kalamite ale skor neskor to opravia...
misoft
02.03.17,12:30
Nabudúce urobiť na nich BU-BU-BU!
A) Zavolať a povedať, že nie si odborne spôsobilá osoba;
B) nemáš na to diely a také poistky;
C) nemôžeš otvárať ich zapečatené zariadenie;
D) voláš ich šéfom, aby prišli ICH vymeniť, pretože tiež nefungujú!
canbo
02.03.17,17:44
Je ťažko odpovedať na nejasne popísanú závadu.
? Na stĺpe sa nenachádzajú ističe , ale poistky.?
A ak "vyhadzujú" poistky na stĺpe , tak chyba nieje na prípojke, ale na pripojenom odbernom mieste - môže byť porucha vo vašom zariadení v dome , alebo naskôr poškodený kábel od poistkovej skrine na stĺpe k rozvádzaču merania (do skrine s elektromerom). A ak nedokážete ,že k poškodeniu došlo pri výmene stĺpov, tak opravu si musíte zaplatiť sami. Môžte si ju objednať u správcu siete, alebo aj inej organizácii, ktorá sa takou činnosťou zaoberá. A kedže sa pracuje na zaplombovanej časti ,je potrebné takúto závadu ohlásiť správcovi siete - dať si odplombovať istič v rozvádzači merania.Bez tohto úkonu nieje možné zmerať prívodný kábel.
? poškodenie indukčnej dosky a "odchádzanie" žiaroviek ..?
Áno môže to byť príčina - porucha na prívodnom káble.
misoft
02.03.17,18:46
Pokiaľ by bola chyba niekde v dome - tak by neodpálilo 50A poistku na stĺpe, najmä ak medzi "chybou" a stĺpom je prúdový chránič (20A, 25A......), ktorý je dokonca rýchlejší ako poistka!
Takže chyba je medzi zvodom z distribučného vedenia a pripojením na odberné miesto - LOGIKA! A toto patrí ešte stále distribučke.
canbo
02.03.17,19:02
distribučke patri to čo si zriadi - od drôtov na stĺpe po poistkovú skriňu vrátane poistiek.Čiže IBA prípojka.
Zbytok si iba vynúti od zákazníka.
romana147
02.03.17,20:05
" ak nedokážete ,že k poškodeniu došlo pri výmene stĺpov, tak opravu si musíte zaplatiť sami "
Ale ba.
Distribúcii to patrí včetne hodín, takže poruchu na kábli pred hodinami hádam nebudú platiť (ani dokazovať !!!!!!!! )
canbo
02.03.17,20:32
elektromer je ich, ale kábel od poistiek je váš.
NPR. stúpačka v bytovom dome nieje majetkom distribučky, ale bytového domu.