mato_98
02.03.17,17:20
Dobrý deň,
má zmysel predaj čapovanej drogérie a kozmetiky? Šetrí to životné protredie alebo je to iba klamstvo? Máte skúsenosti s čapovanou drogériou a čistiacimi prostriedkami?
Ďakujem
lujza.j
02.03.17,16:36
čím sa má ako šetriť životné prostredie?...že menej odpadu z obalov.....lebo chemický sajrajt v drog./kozm,...čo pojde do kanalu a potom táák dalej....teda isto nič nešetrí....

pre mna isto nič zaujímavé...
arizona
02.03.17,16:56
Nie,nemam. Ani si neviem predstavit,ze by som si kupila nejaku capovanu kozmetiku,alebo nieco podobne.

Pre aku skupinu zakaznikov by to malo akoze sluzit? Kto hlada lacne vyrobky,ma siroke mozosti si kupit v obchode.
Kto si potrpi na kvalitnejsi tovar,tiez ma moznost si vybrat v obchodoch.

Netusim,kolko "ekologicky " zmyslajucich ludi sa najde,aby chodilo nakupovat capovane vyrobky...aby to bolo zaujimave aj pre predajcu
Dáša_
02.03.17,16:59
no, práve tento týždeň som niekde komentovala obrázok z predajne čapovanej vraj eko drogerie, bez farbív a neviemčoho. A teda, z čoho mali všetky tie gely, aviváže ružovú, oranžovú, modrú a neviem akú farbu fakt netuším :D Asi z čučoriedok.... Takže toľko k tej eko stránke a nepoužívaniu farbív....
misoft
02.03.17,17:27
Nie je čapovaný výrobok, ako čapovaný výrobok.....také pivo, kofola - v lete dobre chladené = na nezaplatenie. Ale napr. čapovaný krém na opaľovanie, čapovaná maska na fasádu - brrrr.
kopretinka
02.03.17,18:20
existujú aj prírodné farbivá
sosak
02.03.17,18:40
Nezanedbateľný fakt je, že pri čohokoľvek čapovaného nikdy nevieš či to nie je po záručnej dobe. Pri kozmetike by som určite neriskoval a nekúpil, pretože tá neistota tam je a predávajúci ti nemusí povedať pravdu.
Soňa K
02.03.17,20:23
Napr. sa dá z hov. kostí uvarit mydlo, čerstvými ružami ho navonat a pridaním štavy z červenej repy ho pekne zafarbit. Určite prírodné a bio ....
Dáša_
02.03.17,21:55
myslím, že budeš potrebovať aj popol z dreveného uhlia :D
buchač
02.03.17,22:01
Hm..
Má to zmysel ?
Šetrí to prostredie ?
Je to klamstvo ?
Skúsenosti ?

To je nejaký prieskum trhu ?
Veď si odpovedz aj sám.
korela
02.03.17,23:33
Kedysi sa chodilo aj pre mlieko do konvičiek. Vždy čerstvé a žiadny odpad. Ide o nastavenie mysle a peňaženky. Spohodlneli sme.
Trochu návratu k ekológii by nezaškodilo. Ja som za. Obal je dnes viac-menej súčasťou reklamy, ktorú si zákazník aj tak zaplatí. Nič nie je zadarmo.
Farbivá sú aj prírodné, stačí, aby niekde predajca doložiť zloženie výrobku.
korela
02.03.17,23:38
Tam je množstvo možností, stačí pomyslieť na farbenie vajec na Veľkú noc, farby z potravín, čo ostávajú na obrusoch ...
Kvalitný výrobok má nádej na úspech, netreba sa nechať odradiť žiadnou nevhodnou kritikou.
kopretinka
03.03.17,14:17
čerstvé ruže ti nedajú vôňu ani šťava z repy nezafarbí.Viem,lebo také mydlo vyrábam.Ale dnes sa to nerobí z kostí a popola.
arizona
03.03.17,15:09
Kedysi aj mlieko bolo naozajstne mlieko...A nejde vzdy iba o pohodlnost.Dnes na okoli nemam ziadnu "firmu",kde by som si take mliecko s radostou sla kupit aj "capovane". Najblizsie mam nejaky automat na mlieko cca 25km vzdialeny. Takze darmo budem chciet byt ekologicka,ked sa nie vzdy da...
Kabaka123
03.03.17,15:49
@arizona "Takze darmo budem chciet byt ekologicka,ked sa nie vzdy da... "súhlas :)
lujza.j
03.03.17,15:55
Verim,ze kazdy ak ma moznost sa od niecoho "odstrihnut"sa rad odstrihne a vymeni za lepsie.....teda ja som tak urobila:) co viem v ramci kozmetiky vyrobit si vyrobim...
buchač
03.03.17,16:50
korela (Dnes 00:33) Kedysi sa chodilo aj pre mlieko do konvičiek. Vždy čerstvé a žiadny odpad. Ide o nastavenie mysle a peňaženky.
===================
Kedysi som bol mladý a pekný...
Teraz som už len pekný. ;)
----------------------------

Piťu nespomína konkrétnejšie produkty.
Vedel by som si predstaviť čapované produkty na pranie, na umývanie riadu.

Piťu nespomína, aké minimálne množstvo by sa čapovalo.
Žeby si jeden šiel nechať nakvapkať nejakú kozmetiku na skúšku ? Pochybujem.

Si neviem predstaviť tie priestory a ponuku, prípadne obsluhu, výber a predaj.

...a ozaj, do čoho by sa čapovalo ???
---------------------------
Čo je mi známe, tak sa dá načapovať olej do áut...lenže tam sa jedná o niečo iné vo všetkých aspektoch.
MacKs
03.03.17,17:47
Pamätám sa keď som bola dieťa toto bola bežná vec. Nie je to tak dávno, mám len 23 moja mama keď sme boli deti chodila do drogérie kde jej čapovali pracie prostriedky a jar do fliaš ktoré si priniesla a prací prach sypali do krabičiek tiež prinesených. Keď sme boli starší chodili sme tam pre maminu nakupovať my.
Keby som ja mala na výber medzi čapovanou a bežnou drogériou tak si vyberiem čapovanú. Pre mňa to zmysel má a aj tých "pár" ušetrených fliaš, ktoré teraz po spotrebovaní vyhadzujem podľa mňa zaváži.
kopretinka
03.03.17,18:33
donesieš si plastovú fľašku,pol litra,liter,akú chceš a načapuješ,neviem,kde je problém...nechápem,prečo sa toto čapovanie považuje za niečo čudné,a za nejakú novinku...bolo to už hádam pred 15 rokmi...ale asi to nejako zakapalo...čapoval sa tekutý prášok na prranie,aviváž,a jar na iady...viac si nespomínam,brala som to iba raz,bolo to pre mňa od rruky tam chodiť a ani sa mi to nejako extra nepáčilo,sa mi to zdalo dajaké riedke...
buchač
03.03.17,19:23
kopretinka (Dnes 19:33) donesieš si plastovú fľašku,pol litra,liter,akú chceš a načapuješ,neviem,kde je problém..
===================
No vidíš ???
...a už máme po ekológii. ;)

To isté sa dá predsa kúpiť v klasickom obchode a aspoň jeden vie, že ten produkt nie je pančovaný.
kopretinka
03.03.17,19:42
akože po ekologii? šak si nosíš furt tú istú fľašu....čiže nevyrábaš plastový odpad.
lujza.j
03.03.17,19:52
ja to nepoznam....ani neviem kde by sa to u mna predavalo...nie,že by som o niečo prišla...
Soňa K
03.03.17,21:07
Ja chodím roky na mlieko do automatu so sklenenou flašou, v obchode si nedávam banány do sáčku, na zeleninu na tržnicu chodím s vlastnými igelitkami, ktoré používam dokola, triedim odpad a nekupujem nápoje v pet flašiach - pijem vodu z vodovodu, snažím sa, ako viem. Je to málo ? Je to dosť ?
buchač
03.03.17,21:19
Nie je to tak dávno, mám len 23 moja mama keď sme boli deti chodila do drogérie kde jej čapovali pracie prostriedky a jar do fliaš ktoré si priniesla a prací prach sypali do krabičiek tiež prinesených. Keď sme boli starší chodili sme tam pre maminu nakupovať my.
====================
...a to kde bolo ?
No schválne daj mesto a aj predajcu...
Soňa K
03.03.17,21:28
O sypanom pracom prachu do krabičiek som ešte nepočula.
MacKs
03.03.17,21:33
To čo robíš má zmysel a aj keby si bola jediná v tvojej domácnosti/ulici/meste, svojim správaním prírode pomáhaš.. Každý by mal všetko robiť tak ako to cíti a ty si úžasná keď pre našu planétu robíš aj takéto "maličkosti".
MacKs
03.03.17,21:35
mesto Fiľakovo (na juhu pri Lučenci), vtedy to nebola žiadna sieť predajní tak ti nepoviem no teraz je to už Teta aj keď majiteľku má stále tú istú.. no už som tam nebola roky tak neviem či to tak stále funguje..
MacKs
03.03.17,21:36
schválne keď najbližšie pôjdem do Fiľakova zastavím sa tam :D
Soňa K
03.03.17,21:36
Dakujem.
Dav
04.03.17,10:18
Ale veru vo Fiľakove to fungovalo a boli tam kvalitné prachy, gély, aviváže & spol. Prednedávnom niečo podobné otvorili aj v LC, ale z mne neznámych dôvodov - nebol to nezáujem zákazníkov-predajňa skončila, resp. sa presťahovala do Rimavskej Soboty.
Dav
04.03.17,10:23
Kozmetiku by som neodporúčala, kvôli všelijakým atestom a dobe životnosti 1 rok od otvorenia balenia, ale pracie prášky, gély na pranie, aviváže, čistiace prostriedky áno. Mám veľmi dobré skúsenosti a uvítala by som takú možnosť znova. Kvôli "princípu opatrnosti" by som ešte doporučila, aby toto bol skôr doplnkový sortiment popri hlavnom predmete činnosti, kým si na to zákazníci nezvyknú a nebude dostatočná klientela na to, aby to mohla byť hlavná činnosť, ktorá by podnikateľa uživila.
IIla
04.03.17,17:17
V prípade, že si donesiete vlastnú nádobu, ktorú používate opakovane, môže to byť šetrnejšie k životnému prostrediu.
buchač
04.03.17,17:46
MacKs (Včera 22:35) mesto Fiľakovo (na juhu pri Lučenci), vtedy to nebola žiadna sieť predajní tak ti nepoviem no teraz je to už Teta aj keď majiteľku má stále tú istú.. no už som tam nebola roky tak neviem či to tak stále funguje..
---------------------------
Prečo mám dojem, že vieš veľmi dobre, o čom točíš ?

=================
MacKs (Včera 22:36) schválne keď najbližšie pôjdem do Fiľakova zastavím sa tam
-------------------------
No schválne...dám Ti adresu ???
Dáša_
04.03.17,18:51
náhodou sme na túto tému diskutovali tento týždeň aj na inej stránke. A tam sa spomína obchod, ktorý toto čapuje iba do ich vlastných fliaš..... https://nanicmama.sme.sk/ako-na-eko/lenivost-a-financie-najvacsi-nepriatel-ekologie
bettylou
07.10.19,06:16
a vylialo sa to do veľkého koryta, z ktorého sa vždy kúsok odkrojil koľko bolo treba a používali sa na varenie aj zbytky loja
bettylou
07.10.19,07:05
stačí dlho variť a jasné popol
bettylou
07.10.19,07:09
hrobe kosti majú špik a to je vlastne masť, inak recept tu,kto chce http://www.urbanstalker.eu/zdravie/35-v?yacute;roba-mydla-i=
misoft
07.10.19,08:58
Ach jóóó.... zase sa niekto po dvoch rokoch zobudil.....
bettylou (Dnes 08:16)..............................
Braňo
07.10.19,09:56
máš pocit, že chlap sa nekrémuje alebo neholí?
vicktor
07.10.19,12:17
To este neznamena ze musi kozmetiku kupovat.
Moze mu ju kupovat nejaka alebo sam ukradne.
bettylou
07.10.19,14:50
:D vo filme Slasti otca vlasti sa na cestách umývajú v jazere vechťom slamy a drhnú sa, aby boli na návštevu ku princeznej čistí. Takže tak :D:D