janaj733
05.03.17,06:49
dobry den manzel ma dost silnu cukrovku cez 3 roky doteraz si nepoziadal o invalidny lebo pracuje ako vodic kamionu co pre cukrovkara je nepripustne ale robi vcera ho hospitalizovali v nemocnici rozvrat organizmu cukor 42 chcem sa opytat ci musi byt rok na marodke aby si poziadal o invalidny dakujem
Mila123
05.03.17,06:03
nie nemusí byť, požiadať môže...
ale....
janaj733
05.03.17,06:17
moze ale?
Dáša_
05.03.17,06:25
buchač
05.03.17,07:01
Príspevok som vymazal...dávam ho tu, aby tým hodnotením nešiel do zbalenia.
===========================
Čítaj
http://www.porada.sk/t258579-diabetik-a-invalidny-dochodok.html


P.S.:
Tu by som vedel dať viacero otázok...ale nemá to význam...
------------------------------
Zaráža ma ale jedno...VČERA bol hospitalizovaný a dnes sa už PÝTAŠ na invaliditu.
Sorry, ja len vždy pravdu...takže také uvažovanie mi prichodí ako nenormálne, choré.
Myslím si, že v prvom rade by si sa mala zaujímať o zdravie manžela = jeho liečbu a nie o love.

=============================
DOPLNENIE :

Za pár minút tri "neužitočné"....takže je jasné, že hodnotitelia nečítali vyššie uvedený link.

Mimochodom....ten rozvrat organizmu neprišiel zo dňa na deň...
Muselo prísť k porušeniu dietneho režimu, vynechaniu dávky liekov...
janaj733
05.03.17,07:25
s prepacenim o manzelov zdravotny stav sa zaujmam ale ten riesim z lekarmi ktory ho maju na starosti viem ze to neprislo zo dna na den je vodic kamionu takze tam je problem nepravidelna strava stres jedno z druhym pytala som sa preto lebo nechcem aby viac jazdil a rok na maroddke si nemoze dovolit zostat on sam nechcel inv lebo by nemohol jazdit poviem aj ja na rovinu peniaze su dolezite ked platite uveri a mate mesacne vydavky bez stravy 700€ male dieta ktore sa narodilo v 26 tt a tam tiez 10 doktorov viem ze invalidny nevyriesi nase problemy ale aspon by nemusel robit za 1000€ ale mohol by robit za menej byt doma z previdelnov stravou
Dáša_
05.03.17,08:05
treba to vyskúšať. Len tedda, ak sa to podarí, tak bude zrejme len čiastočný. A zrejme budete musieť pouvažovať aj o iných možnostiach. Lebo teda 700€ fixné náklady nie sú málo
Soňa K
05.03.17,08:07
Jazdiť by zrejme nemal, min. na dlhé trasy. Čo keď skolabuje za volantom ?
Dáša_
05.03.17,08:15
inak verím, že ak by naozaj chcel, tak sa dokáže správne stravovať aj na dlhých tratiach. Len musí chcieť a musí sa to celé veľmi dobre naplánovať. Možno to hospitalizácia zmení. Otázka je, či fakt môže chodiť dalej kamiónom. Len títo kamionisti sú taká skupina, čo iné neuznávajú. Im je najlepšie v ich miláčikovi...
buchač
05.03.17,09:43
Ja som skolaboval tiež. Tri týždne ma dávali v špitáli dokopy ! Hodnoty cukru, bilirubínu a podobne radšej nedávam...nie každý by uveril.

Moja dialekárka ma do roboty nepustila...proste a jednoducho by ma nevedela nastaviť na dávkovanie inzulínu...
Šoférovanie ? Lekárka mi zakázala a manželka schovala kľúče od auta. Až po výslovnom povolení som si mohol sadnúť za volant...a aj to nie sám, zo začiatku s doprovodom.

Mám pokračovať ?
Mám pokračovať aj ohľadom tých peňazí ?

....a že sa vôbec vzrušujem...sa čudujem sám sebe.
jslancik
05.03.17,12:45
osobne si myslím, že osobám, ktoré sa ani nesnažia dodržiavať elementárne pravidlá pri cukrovke, by nemali v žiadnom prípade dať invalidný či akékoľvek peniaze...
našťastie sa tu nedá dať "neužitočné"....
Terezia13
05.03.17,13:50
nesúdim, aha čo tu práve chlapi robia, ale ktorý chlap poslúchne manželku - ani v stravovní ani celkovo pri úprave životosprávy, takže nesúďme, lekárka diabetologička bude podľa výsledkov riešiť, či je to na invalidný, ale ja odporúčam ísť do Ľubochni, kde je - som presvedčená - najlepší ústav pre diabetologické problémy, ale ako sa bude ďalej vyvíjať choroba to z veľkej miery závisí od disciplíny manžela
kopretinka
05.03.17,14:16
tak za toto by som ti dala veľké užitočné...