janka737
06.03.17,09:30
Zamestnankyňa sociálnej poisťovne mi odmietla uznať upravené vychádzkové hodiny mojim gynekológom. Som dlhodobo PN počas tehotenstva a vzhľadom na zlepšený stav mi môj lekár pridal 1 hodinu k popoludňajším hodinám. Na soc. poisťovni mi však pani povedala, že to nie je možné, že MUSÍM mať 2hod. dopoludnia a 2 hod. popoludní, takže sa ani tie 4 hodiny nedajú inak rozvrhnúť. Je to naozaj tak? Pritom iná tehotná pacientka, ktorá je tiež PN má vychádzky spojené, teda celé 4 hod. popoludní. Je teda rozhodujúce slovo ošetrujúceho lekára alebo zamestnancov soc. poisťovne?
ivka70
06.03.17,09:53
21.2.2017 k tomu vydala SP dokonca vyjadrenie:

http://www.socpoist.sk/aktuality-neobmedzene-vychadzky-pocas-pn-su-vynimocne/48411s63961c

Najdolezitejsia je asi posledna veta: "Opodstatnenosť stanovených vychádzok a ich vplyvu na trvanie dočasnej pracovnej neschopnosti dočasne práceneschopnej osoby môže byť predmetom kontroly posudzovania spôsobilosti na prácu vykonávanej posudkovým lekárom sociálneho poistenia u ošetrujúceho lekára.", kde osetrujuci lekar musi v pripade kontroly akekolvek zmeny oproti 2+2 systemu vysvetlovat.