Niki331
09.03.17,05:46
Chcela by som sa opýtať ci by bolo možné odkúpiť pivnicu kde je hlavny prívod plynu. Mám malú pivnicu a táto s plynom je hneď vedľa. Chcela by som ich spojiť do jednej. Ci je to vôbec možné odkúpiť keď je tam hlavny rozvod plynu v bytovke. Ďakujem
ivka70
09.03.17,04:49
Tazko, kedze hlavny privod plynu musi byt pristupny.
A o otvorenu pivnicu asi nestojis.
Niki331
09.03.17,05:36
To som si aj myslela ale hlavne dvere do pivníc sa aj tak zamykaju. To by mi nevadilo nič také dôležité tam nemám ja to chcem hlavne kvôli tomu že v zime tam chcem susit pradlo mohlo by to byť aj odomknute keďže hlavne dvere sa zamykaju
arizona
09.03.17,05:50
Dost sialeny napad. A to tam chces nejake kachle namontovat? A co hodiny,merace? To nie je jednoduche, su to spolocne priestory.
Jednoduchsie bude,ked si kupis susicku .-)
buchač
09.03.17,05:52
ivka

Pod pojmom prístupný sa skôr myslí, že nemá byť nejak niečim založený, zaprataný.
V prípade nejakej mimoriadnej udalosti (povedzme požiar) sa hasiči nebudú určite zháňať po kľúčoch...veď dotyčná osoba nemusí byť práve vtedy doma.
Takže hasiči použijú patričné náradie a zámok jednoducho a veľmi rýchlo otvoria.
ivka70
09.03.17,06:00
a naco by niekomu bola nezapratatelna pivnica?
misoft
09.03.17,11:15
Nerealizovateľné!
Prečo?
Pretože tam, kde je hlavný uzáver plynu nesmie byť nič, čo by bránilo v priechode.
Často je okrem uzáverov plynu tam aj uzáver teplej a studenej vody - takže je to technická miestnosť. Do technickej miestnosti majú oprávnený prístup len osoby, ktoré zodpovedajú za tieto zariadenia. Takže je to správca bytového fondu, vodári, plynári.
Často je to riešené aj tak, že i keď sú vstupy do pivničných priestorov uzamknuté, tieto osoby by mali mať (a niekedy majú!) kľúče od týchto vstupov (a odpadá potreba inej osoby, aby to odomkla) a majú kľúče od technickej miestnosti.
Ty nie si určená osoba, ktorá má prístup k týmto uzáverom, takže ani nemôžeš si túto "pivnicu" (technickú miestnosť) odkúpiť.
Technickou miestnosťou je tiež aj strojovňa výťahu.
bettylou
09.03.17,11:29
možno by sa to dalo nejako predeliť latkovou priečkou, aby ten uzáver ostal voľný. neviem v ktorej časti tej pivnice je umiestnený
misoft
09.03.17,11:47
Nemajú to radi - takéto riešenie.
Táto miestnosť je preto samostatná, aby v prípade nečakanej nehody neboli poškodené in hodnoty a preto je v samostatnej pevnej miestnosti, aby sa zabránilo prípadnému šíreniu požiaru (v prípade plynu). Stále je ľahšie likvidovať požiar v miestnosti 3x4 metre, ako v miestnosti 3x6 m.
Preto ani ten laťkový predel miestnosti nie je povolený.
bettylou
09.03.17,19:53
aha, tak klasickú priečku 5
vicktor
10.03.17,07:57
Tak spravit nie dreveny predel, ale murovanu priecku.
Nevieme vsak ako vyzera podorys.