salomen 33
11.03.17,16:50
Zdravím máte niekto skúsenosť z nafukovaním a zápchou pri braní probiotík.Mám 5 bilionové z iherbu.Alebo je to normálné?
veronikasad
11.03.17,16:04
Lactobacily ma nafukujú tiež, nemôžem ich užívať.
Anika61
11.03.17,18:39
Mám skúsenosť ..z probiotík ma boli brucho a ja mám z nich naopak hnačku :-(...vyskúšala som niekoľko druhov....
Ako prírodný zdroj probiotik sa odporúča bryndza,ale musí byť kvalitná,"živá"...nepasterizovaná,ale tiež môže spôsobiť nafukovanie :-)
branislavp
11.03.17,22:36
Najradšej sa poraď s Tvojim lekárom. Nezanedbaj to.
lujza.j
12.03.17,06:30
http://www.probiotik.sk/probiotika/preco/probiotika-v-potravinach/
V zivote som si to nekupila...pride mi to marketing...ale to je moj problem a moj nazor...
b-komplex forte,jogurt na ranajky cisty biely +co si tam dam mam....ziadne nafukovanie...
Ak nieco nafukuje nebudem to jest...nato sa nepotrebujem radit s lekarom....aby...ako to maju v oblube som fásla nejaku dalsiu speci pirulu...
salomen 33
12.03.17,10:04
Ale kde tú pravú zohnať v dnešnej dobe?
Anika61
12.03.17,12:34
No stačí ti aj domáca kyslá kapusta :-) napr.....prípadne kvalitné kyslomliecne výrobky
lofr
12.03.17,12:39
Nazdar. Mohol si aj hodit, ktore si objednal. Moze sa stat, ze ti nejake nesadnu, ale takisto to moze byt dobry prejav, ze v crevach zacal boj o nadvladu, a chvilu sa to prejavi detoxom, kludne po mesiaci alebo dvoch uzivania, sa to moze spravit a naopak zlepsit. Za mna ale treba brat jedine take, ktore maju postupne uvolnovanie, preziju naisto zaludocne kyseliny, a maju garantovany pocet CFU, teda aktivnych bakterii. Probiotika su vzdy pomerne drahe, tak lepsie si priplatit za poriadny a isty ucinok. Vacsina probiotik su vyhodene peniaze, su proste slabe, a cestu zaludkom prezije len okolo 4% bakterii, navyse casto nemaju ani polovicu deklarovanych kultur, niekedy sa pri testoch dokonca zistilo, ze uz pol roka po vyrobe, tam nebolo ani 10% zivych kultur.
lofr
12.03.17,12:46
Problem je, ze do 2 hodin v zaludku su vsetky bakterie mrtve. Na nete su studie, kde to testovali, ked ich vystavili posobeniu zaludocnych stiav. Niektore druhy boli mrtve uz do 30 minut. Preto, len specialne vyslachtene kultury, ktore sa preto nazyvaju pro-biotika, preziju cestu cez zaludok. To je klinicky overene. O tom je cely ten boj o probiotikach.
Kysla kapusta, jedine ked sa je samotna, ale pije ta stava, lebo to sa stravi tak za hodinu. Ale aj tam, musis zjest nejaku glukozu k tomu, cize musis pridat jednoduche cukry. Tie zvysili prezitie probiotickych bakterii o dvoj-az trojnasobok. Problem je, ze ked zmiesas cukor s kyslou kapustou tak zacne kvasit, ale za tu hodinu aj tak nestihne kvasit prilis, to je skor problem pri tazsie stravitelnych jedlach. Cize aj ked si davas jogurt , treba nejake ovocie zjest, alebo trochu hroznoveho cukru, a vzdy nalacno, aby bol straveny co najskor.
No a z bryndze sa do traviaceho traktu skoro nic nedostane, lebo bryndza sa vzdy travi tie 3 hodinky. Cize, je to len reklama... bryndza je zdrava proste preto, ze je to vyfermetovany mliecny vyrobok, cize je lahsie stravitelna a nabita vyzivnymi latkami, nie kvoli probiotikam. Snad jedine, nepasterizovana srvatka, teda zincica...alebo ked zjest strasne male mnozstvo bryndze z cukrom a vlakninou... nieco by snad mohlo prezit.
salomen 33
12.03.17,13:18
lofr
12.03.17,13:38
Nazdar, tie su celkom dobre, lebo maju entericke pokrytie a 11 miliard kultur (4 miliardy pri expiracii ak su refrigated a dobre skladovanie bez vlhkosti). Su aj dost lacne.
Ja by som ale aj tak isiel do tych, co maju Biotract technologiu, teda postupne uvolnovanie. samozrejme su 2x tak drahe, ale ine by som nebral. Je to podla mna velmi dobra vec, nez ked sa vysypu na jednom mieste v creve vsetky naraz.

https://www.iherb.com/pr/Hyperbiotics-Pro-15-The-Perfect-Probiotic-5-Billion-CFU-60-Tablets/67300

Ak chces ale ostat na podobnej cenovej urovni, tak skus radsej jarrowdophilus, viem ze v testoch dopadli najlepsie z tych lacnejsich
https://www.amazon.com/Jarrow-Formulas-Jarro-dophilus-EPS-VegiCapsules/dp/B0013OUKTS/ref=cm_cr_dp_asin_lnk?th=1
(dohladaj ich na iherbe)

(ked si pozries, maju aj ine zlozenie bakterii, zda sa mi, ze lepsie, niekde som cital diskusie, a niektore z tych probiotik co maju vychvalovali. mozno ti zaberu lepsie)
Terezia13
12.03.17,14:30
tu je o užívaní písané viac a myslím, že presne, všetkého veľa škodí a všetko umelé je neprirodzený zásah do organizmu
https://zdravie.aktuality.sk/clanok/904/probiotika-5-veci-ktore-treba-vediet-este-pred-ich-uzitim/
aj jogurty zapekajú a nafukujú
lofr
12.03.17,18:37
V skutocnosti, probiotika v jogurte su tiez marketing, nielenze su tam skoro vzdy mrtve, alebo v minimalnom mnozstve, ale aj v pripade ked nadabis na nejaky zivsi jogurt, tak nepreziju cestu zaludkom.