NastvanaZ
12.03.17,09:37
V NTB mám nainštalovaný W10 a antivírový program ESET, ktorý ruší skypovanie. Dá sa ESET dočasne vypnúť /nie odinštalovať/ ? Ak áno, prosím poraďte, ako. Ďakujem.
misoft
12.03.17,09:06
Veď vypni. Nik ti v tom nebráni. Okrem toho ESET je vo W10 aj zbytočný - je tam predsa Defender. Takže ESET môžeš aj úplne vyhodiť.

Okrem toho - ESET málokedy blokuje Skype a ak - môže sa v ESETe dať do výnimiek.
KoxXxo
12.03.17,09:56
eset odinštaluj a používaj Defender
julo24
13.03.17,07:41
Eset urcite neodinstaluvaj, je to velmi dobry program, len mu treba rozumiet. Ak ho chces len docasne vypnut aby ti neblokoval, klikni PRAVYM TLACITKOM MYSI vpravo dole na liste na ikonku Esetu, potom zvol ,,docasne vypnut firewall" a popripade aj ,,docasne vypnut ochranu". Tam sa ta to len opyta na ako dlho to chces vypnut a zvolis si cas. To je vsetko. Dalsia moznost je, ako radil misoft, pridat Skype do vynimiek cez rozsirene nastavenia Esetu - vtedy ta to uz nebude otravovat nikdy.. Vo vynimkach mozes zvolit, aby bol Skype vyluceny z kontroly.
Co sa tyka Defenderu, Essential a podobnych programov ktore viac NEchrania ako chrania, tie je lepsie vypnut a nahradit niecim normalnym (Eset, Kaspersky, AVG, Symantec NS, Avast a pod...).
Stevo5
15.03.17,09:15
Julo24 nemáš pravdu v hodnotení Defendera. Používam len Defender, som na internete aj 10 hodín denne, surfujem, sťahujem a niekoľko rokov som nemal vírus ani nič podobné.
misoft
15.03.17,09:19
Nuž - ak spomínaš ESET - ten už nie je to, čo kedysi. Tak isto i ostatné (AVG - patrí Avastu!, Avast, Kasperski - ten bol dokonca minule hacknutý - ich vlastný server!).
julo24
15.03.17,09:27
ved prave preto, ze pouzivas Defender ktory nereaguje pri monohych hrozbach, zijes v blazenej nevedomosti o pritomnosti infiltracii v tvojom PC. Netvrdim ze urcite mas nejaku hrozbu v masine, ale mnoho virusov sa len tichucko infiltruje a odosiela udaje z tvojho PC bez toho aby si sa to dozvedel... Je mnoho hrozieb, kde Defender nerobi vobec nic, naopak pri tych istych hrozbach uz Eset vyhodi varovne okno so ziadostou o interakciu uzivatela. Je o tom popisane na mnohych PC forach...
julo24
15.03.17,09:32
iste, svet IT aj virusov stale zije a meni sa, ale i tak patri Eset zatial medzi spicku. http://www.test-antivirusov.eu/2016/
misoft
15.03.17,09:41
Div sa svete - najlepším antivírusom je ---- vlastná hlava a to, čo je v nej......
Soňula
21.08.17,08:02
Ahojte, tak teraz som na rozpakoch. Mám nový PC, je tam nainštalovaný Defender, mám ešte v starom PC Eset, zaplatený do konca roku. Teraz neviem, či si mám do nového PC inštalovať ten Eset? a ak áno, ako vypnem ten Defender? / ževraj ho netreba vypínať, vypne sa automaticky, keď sa inštaluje nový antivirus/
julo24
21.08.17,15:06
ked sme riesili tuto temu, uz ubehlo kopec casu. Vsetko napreduje. Preto ti v tejto chvili mozem odporucit aby si nic nemenila a ponechala Defender, mal by postacovat. (Za predpokladu, ze prilis nestahujes z webov a nesurfujes po neznamych strankach).. Eset je urcite lepsi, ale Defender postacuje pre bezneho uzivatela.
misoft
21.08.17,15:46
Pokiaľ máš Win10 - netreba ti už ďalší antivírus. Defender ti stačí. Nedávaj si do desiatok už žiadny ďalší antivírusový program. Defender je pravidelne aktualizovaný (databáza).