Basternak
12.03.17,21:49
Pekný deň,

chcem sa opýtať či by mi vedel niekto poradiť v tejto veci. Mám založenú farmu, venujem sa chovu koní. Využívam svoju záhradu, vedľajšiu záhradu ktorú 25 rokov nikto nevyužíva a od ďalších troch susedov som si záhradi požičal. S tým že ich neobrábajú a aby tam nemali vysokú trávu. Mohol som si tieto záhrady nechať ako výbehy pre kone. Keďže človek nikdy nevie, čo bude a nebude. Bol by som rád keby sa mi podarilo získať viac vlastnej pôdy. Od susedov kupovať pozemky/ záhrady nechcem.

Za našimi záhradami je pole, ktoré spravuje slovenský pozemkový fond. Je to teda mimo uzemia obce v extraviláne. Pole je v správe ako jedna veľká parcela, ktorá sa skladá z viacerých menších parciel. Ktoré majú súkromných majiteľov. Tý pravdepodobne dovolili aby ich role spravoval pozemkový fond. Ten toto pole ale neprenajíma dlhodobo, pretože za 10 rokov mali toto pole asi 3 družstvá a jeden SHR.

Chcem sa opýtať, ak by sa mi podarilo skúpiť zopár menších parciel ktoré sú pri sebe. Je možné aby som dostal následne "svoje" parceli do vlastnej réžie?

Ďakujem veľmi pekne za váš čas.