Peter54321
12.03.17,22:46
Dnes sa mu zaryl trnik z bodliaka pod necht asi 5mm hlboko. Pinzetou som ho vytiahol a zrejme tam ostala taká úplne maličká bodka z neho pretože aj keď podsvietim prst tu troška zabudnutej krvi nevidno ale ta bodka tam je. Myslíte ze mi to začne hnisat alebo to samo vynde? Teda nejak tak dúfam že to bude len bodka krvi. Po vytiahnuť to už neboli.
Anika61
12.03.17,22:20
Mal si použiť dezinfekčný pripravok,ale mohla by stačiť aj Alpa prípadne "biely"alkohol,aby tam nevznikla infekcia.Ak by ti to začalo červenať a bolieť radšej choď k lekárovi nech vyberie prípadný úlomok.....zápal pod nechtom býva veľmi bolestivý.
buchač
13.03.17,05:21
....a keď nevyjde samo, tak sa to zapáli, zahnisá, príde otrava krvi.
Potom bude nasledovať už len amputácia...najpv prst, potom zápästie, lakeť...
a_je_to
13.03.17,12:01
treba si pustiť pesničku Klip od Lasicu . Keď som išiel do lesa na drevo drevo sa mi do prsta zadrelo. Triesočka mi pod nechtom bude hniť, musím si ja pol prsta odfakliť.
Neboj, vyrastie aj s nechtovým lôžkom von. Možno bude trochu j hnisať, ale zhojí sa. Natierať najprv alkoholom a potom mastiť kúskom bravčovej masti, alebo škvarkou slaniny - obsahuje aj kyselinu hylaurónovú a má hojivý účinok.
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/lasica-milan/ked-som-isiel-do-lesa-na-drevo-128892
bodliak
13.03.17,12:10
ts-ts-ts
vicktor
13.03.17,13:52
Vsak o to ide - "mozno bude hnisat".
Ak nebude, vyrastie von. Minule leto som stupil na trn. S takou blbostou predsa nepojdem na chirurgiu. Musel som opatrne naslapovat, ale raz za tyzden som stupil neopatrne a trn si zasa strcil hlbsie. Po 3-4 mesiacoch zrazu bolest prestala, trn vyrastol.
Odvtedy lepsie rozumiem "vytrhnut trn z paty", aj ked mne ho nikto nevytrhol.
:)
branislavp
13.03.17,15:29
Ešte taká rada možno pre niekoho aj na smiech, ale aj toto môže zabrať. Vyper si v rukách pár ponožiek, alebo iného prádla v mydlovej, alebo práškovej vode, myslím tým prášok na pranie. Dlhšie sa s tým pohraj a možno ten zbytok sa aj týmto vyplaví. Za pokus to stojí.
buchač
13.03.17,15:44
vicktor (Dnes 15:52)
Odvtedy lepsie rozumiem "vytrhnut trn z paty", aj ked mne ho nikto nevytrhol.
=================
Len neviem, čo by si robil, ak by sa Ti trn do riti zadrel...;)
Šmýkal by si na chiro, len by tak hučalo, aby trn z riti vytiahli...:D :D :D
vicktor
13.03.17,18:06
Az sa mi to stane, vyhladam tvoju pomoc.
afrikánka
13.03.17,18:11
Jeho radšej nie, keď zbadá bobo, kolabuje
bettylou
14.03.17,06:45
si nerob prdel, šak má tetanovku :D