Tibor Kecskeméti
13.03.17,13:32
zdravim posledny mesiac ma odpaja od internetu cez lan kabel na playstation, ale na mobile a pc ide wifi v pohode. router je asus DSL - N14U . alebo niekedy sa odpoji net aj na wifi a pripoji spat ako keby nic., robi to aj 5x za sebou.
misoft
13.03.17,13:38
ASUS DSL - N14U - teda ADSL router. Pokiaľ "odpája" - skúsiť sa pozrieť do administrácie. DHCP zapnuté? Ak odpája i WiFi - firmware aktuálne? Kanál správne nastavený? Šifrovanie je správne nastavené?
Pokiaľ sa odpojí pri LAN - skúsiť cez konzolu pingnúť na router (príkaz ping ipadresaroutera), skúsiť zistiť, čo všetko je pripojené (príkaz ipconfig). Bez týchto vecí je ťažké hádať, čo robí router v dobe odpojenia, či neprideľuje IP adresy....
A skúsiť najskôr restart routera, ak nepomôže (pretože istotne máš údaje pre pripojenie k ADSL na zmluve) dať reset routera a nastaviť znova prihlasovacie dáta do administrácie.
Tibor Kecskeméti
13.03.17,14:28
Skusim nastavit ked pridem domov a dam vediet zatial dakujem
Tibor Kecskeméti
14.03.17,18:34
Ako pingnem z konzoli ?
misoft
15.03.17,09:14
Pingaj z PC. Z konzoly sa ping urobiť nedá.
julo24
15.03.17,12:09
Ako prve by som vyskusal rucne odpojit kabel PC-router a znovu zapojit, ci to nie je len v kontakte. Potom by so siel dalej podla misofta.
Tibor Kecskeméti
18.03.17,13:30
tak dnes som to skontroloval vsetko odpojil zapojil nanovo . chvilu isiel net cez lan a pomom seklo, ked isiel som prepingal vsetky zariadenia vsetko ok. Sekol sa ,ale wifi funguje stale . Nevieim co stym moze byt aj som restartoval router nanovo nastavil a nic. , ja si myslim ze volakde v nastaveniach som spravil chybu . odpiji a pripoji aj 5x za sebou, niekedy ide cely den ok . niekedy vobec .
julo24
18.03.17,16:03
skus sa este prihlasit do svojho rutra a tam najst ,,vyrobne predvolene nastavenia". Pouzit a vyskusat co to spravi.
Tibor Kecskeméti
18.03.17,17:16
to som ako prve robil , uz ozaj neviem kde je chyba