Inga
14.03.17,14:14
Čau, vie mi niekto napísať ako mám nastaviť v CSS pripojenom pre HTML stránku
položky ktoré sa majú vysúvať do prava? Mám to spravené že je to drop-down a vysúva sa to dole, ale to ako to urobiť do prava neviem a ani žiadny tutorial na YouTube som nenašiel. Prikladám aj tie súbory, môžte mi to aj tam urobiť hneď
julo24
14.03.17,20:01
Snad ti to pomoze, ja mam nieco taketo. Ponuky sa vysuvaju doprava. Je to tusim tretia polozka zhora, ktora sa vysuva ,,cccc". Toto je kod css, subor s nazvom ,,rolovacie menu.css" - staci len ked si to poupravujes podla seba:


/* Kontextové CSS menu 0.5 */
/* Posledná úprava - 17.1.2017 */

body {behavior: url(csshover.htc); color: #000; background-color: #fff; font: 0.7em Arial, Verdana, lucida, sans-serif; margin: 50px;}

h1 {font-size: 200%;}
/* .tien { width: 200px; float: left; tien menu;} */
/* .tien { width: 200px; float: left; background-color: #fff;} */
.tien { width: 200px; float: left; background-color: #fff;}
.tien .menu { padding: 0; position: relative; left: -5px; top: -17px;}
/* .tien .menu { padding: 0; position: relative; left: -5px; umiestnenie podmenu;} */
/* .tien .menu { padding: 0; position: relative; left: -5px; top: -17px;} */

.obsah { margin: 0; padding: 0; background-color: #fff; border: solid 1px #9d9da1;}
.obsah ul { background: url(men.png) repeat-y top left transparent; list-style: none; padding: 2px; margin: 0; width: 100%;}
.obsah ul li { color: #aca899; padding: 0 0 1px 33px; margin:0;}
.obsah ul li a {padding: 1px 0; margin: 0;}
.obsah ul li#podmenu { background: url(sipka.png) no-repeat -1% 55% transparent;}
.obsah ul li#podmenu .tien { display: none;}
.obsah ul li#podmenu:hover {background-color: #f0f0f0;}
.obsah ul li#podmenu:hover .tien { float: left; display: block; position: absolute; left: 202px;}
.obsah ul li a { cursor: default; color: #000; width: 158px; display: block; text-decoration: none;}
.obsah ul li a:hover { background-color: #f0f0f0;}



A toto je naviazany html subor s nazvom index.htm :