mates111
15.03.17,10:16
Ahojte, minule som cital clanok ze vo svieckach (vo vacsine) sa nachadzaju nejake zdraviu skodlive latky. Viete o tom niekto nieco? Strasne rad si zapalujem vonave sviecky tak ma to dost zaujima...a som aj trochu sklamany..diky
Tweety
15.03.17,09:22
Áno, je to tak.
evuš
15.03.17,09:25
Je to tak... a všetkého veľa škodí
buchač
15.03.17,09:52
Jednoduché riešenie.
Tak si nezapaľuj vonné.
Zapáľ si obyčajné...k nim prilož niečo prirodzene voňavé (príkladne šupky z pomaranča...fantázii sa medze nekladú) a môžeš si relaxovať.
evitakl
15.03.17,09:57
Ja sviečky vyrábam, tak Ti dám širšiu odpoveď. Pri spaľovaní parafínových sviečok sa uvoľňuje do vzduchu určité množstvo nečistôt a popolčeka. Osobne si nemyslím, že by to škodilo viac, ako mestský smog. Čo škodí viac, sú pri sviečkach parfémy, ktoré sa pridávajú kvôli vôni. Tie sú vysoko dráždivé pre sliznice a reálne škodlivé pre ľudský organizmus. Polemika je páliť sviečky zo sójového vosku a palmového. Pokiaľ sú použité parfémy, sviečka nie je o nič zdravšia, aj keď bol na výrobu použitý "zdravší" materiál (čo tvrdia niektorí výrobcovia). Ale to by bolo na dlhšie.... Sviečka by neškodila vôňou len v prípade použitia prírodných silíc - skutočne prírodných, ktoré sú veľmi drahé a nepoužívajú sa - (teda výrobcovia kvalitných parfémov na pokožku ich používajú). Do sviečok sa dávajú 100 % prírodné silice vyrábané chemicky a určené do sviečok, čiže to nie sú skutočne prírodné vône. Ja tvrdím, že najlepšie je zapáliť si obyčajnú bielu sviečku bez vône.
Čo sa týka pravidelnosti - môže byť aj každý deň, len po zapálení sviečky treba vždy vyvetrať (teda keď skončíme pálenie sviečky).
A k tomu sklamaniu - žijeme v dobe chemickej, ťažko nájsť niečo okolo nás, čo by nejakým spôsobom neprišlo do kontaktu s chemikáliami, pesticídmi, konzervantmi, ap. Treba si len nájsť zdravšiu cestu v tomto nezdravom svete.
lujza.j
15.03.17,10:39
Vonave sviecky som vymenila....za prirodne silice...vo farmako kvalite...a aroma lampu....jej parametre by mali byt....nadobka vzdialena od plamena cajoveho kahanca min 10cm a velkost nadoby taka...+- aku dobu horenia ma kahanec....aby sa nam to tam neskvarilo...takze radsej vacsiu ako piti...
allgreen
15.03.17,10:48
Ano su tam chemikalie ak palis pravidelne kup si obyc bielu sviecku. Stretol som sa aj s tym ze vonava sviecka v skle bola do poli naplnena vonavym voskom a odpoli dole obycajnym zafarbenym
vicktor
15.03.17,12:10
Mne tie "vonne" sviecky smrdia.
kopretinka
15.03.17,16:02
tie sviečky voňajú,keď ich ovoniaš nezapálené,ale pálením sa vôňa neuvoľňuje,teda aspoň ja mám taký pocit.pre mňa sú to neprirodzené,silné vône.
ja si robím zo včelieho vosku.
sito
15.03.17,16:13
Je to prirodzený vosk, včely nepotrebujú na ňom zbohatnúť. Ale, ľudia? Však sme, že? Aj budeme, bez včiel?
Makovsky
16.03.17,14:16
drobná pripomienka: 100% prírodné chemicky vyrobené nie je logicky možné. poižíva sa termím 100% prírodne identické. Táto formulácia vždy hovorí o tom že je to vyrobené chemicky ale má to rovnaký vzorec ako prírodné
evitakl
16.03.17,15:17
ďakujem za upozornenie, budem si pamätať :)
bettylou
17.03.17,09:49
aj mne
lucialucka
22.03.17,10:57
Ano je to tak, ja preto pouzivam vonnu zivicu (https://www.zdravysvet.sk/kategoria/hudba-knihy-ezoterika/vykurovacie-latky/zivice/). skusal si to niekedy?