sances
16.03.17,10:42
Prikladám súbor z ktorého bude asi skôr jasné o čo mi ide.
Téma mi nejde editovať tak to riešim takto.
Ďakujem veľmi pekne.
V súbore je makierko ktoré samozrejme nefunguje.
Potrebujem aby makro za-definovalo oblasť A1 az J?.
Alebo, bolo by dobré keby makro vedelo určiť aj posledný vyplnený stĺpec a podla toho určilo oblasť A1 až..
Chcel by som ešte vložiť do stĺpca C vzorec B-A tam kde je v stĺpci B hodnota.
A celú oblasť potom orámovať jednoduchým orámovaním.

Vďaka všetkým čo si nájdu troška času
frenkacik
17.03.17,05:56
Subor sa mi neda nahrat tak prikladam len makro. Z tvojho makra vymaz kod a vloz tento:

Sub POSLEDNY_RIADOK()

Dim lRow As Long
Dim lCol As Long

'Find the last non-blank cell in column A(1)
lRow = Cells(Rows.Count, 1).End(xlUp).Row

'Find the last non-blank cell in row 1
lCol = Cells(1, Columns.Count).End(xlToLeft).Column

MsgBox "Posledny riadok: " & lRow & vbNewLine & _
"Posledny stlpec: " & lCol


Range(Cells(1, 1), Cells(lRow, lCol)).Select

Worksheets(1).Range(Cells(1, 1), Cells(lRow, lCol)).Borders(xlEdgeTop).Color = RGB(255, 0, 0)
Worksheets(1).Range(Cells(1, 1), Cells(lRow, lCol)).Borders(xlEdgeBottom).Color = RGB(255, 0, 0)
Worksheets(1).Range(Cells(1, 1), Cells(lRow, lCol)).Borders(xlEdgeLeft).Color = RGB(255, 0, 0)
Worksheets(1).Range(Cells(1, 1), Cells(lRow, lCol)).Borders(xlEdgeRight).Color = RGB(255, 0, 0)


End Sub
sances
17.03.17,06:32
Ďakujem , veľmi pekne, jeden veľmi dobrý kamarát mi poradil použiť tiež "ActiveSheet.UsedRange.Select " z čoho som bol riadne vyšinutý... Netušil som že niečo také Excel obsahuje. Tvoje riešenie použijem, často potrebujem určovať posledné vyplnené riadky či stĺpce. Ešte keby sa našlo to riešenie pre stĺpček C. Tam kde je hodnota v stĺpci B tak aby odčítalo B - A. Skúsim dať novú prílohu. Má tam byť rozdiel časov v minútach.
Ešte raz ďakujem veľmi pekne.
frenkacik
17.03.17,06:47
dal by som tam vzorec ktory uz mac v stlpci C. Ale urobil by som ho s podmienkou, ze ak hodnota v stlpci A a B nie je nulova tak urobi vypocet (rozdiel casov).
sances
17.03.17,06:50
Ja ho musím mať v makre ( čo som nenapísal ) prepáč, lebo tento list sa každý deň celý vymaže. To ale nič nemení na tom že aj vzorec sa dá napísať do makra len to musím nejako skombinovať s tou podmienkou.