Ingrid Ondruskova
20.03.17,18:32
Zdravím.... akú máte osobnú skúsenosť s položkou pripoistenie hypotéky? Moja sestra si chce zobrať úver na kúpu bytu 20.000,-EUR banka to rozrátala na 20 rokov, samotná splátka cca 98,- EUR/mesiac +pripoistenie nehnuteľnosti 22,-EUR/mesiac čo sa mi zdá strašne veľa!!! a za čo vlastne!!!??údajne je to povinný poplatok....viete koľko prachov to robí za 20 rokov??? strašnéééé.....ďakujem....obyčajné zderstvo!!!
bubkoch
20.03.17,17:34
pripoistenie nehnutelnosti urcite nestoji 22 €/mesiac, ale 22 €/ROK
Ingrid Ondruskova
20.03.17,19:36
ďakujem toto som potrebovala vedieť, zrejme to zle sestra pri rokovaní s bankou pochopila.....pochodí ešte iné banky, som zvedavá čo a ako bude...dám vedieť.....
Martuk
20.03.17,19:48
v žiadnom prípade si nedaj poistiť čokoľvek cez akúkoľvek banku!!! Nasľubujú ti hory doly, poistia ti aj nemožné, keď sa niečo stane, pošlú ťa do poisťovne a včul babo raď. Odsere si to nejaký nevinný človek na pobočke poisťovne, ktorý nič nevie o tvojej zmluve, tvojom probléme a o čo ti ide. Za tie roky, čo som robil v poisťovni, som takýchto prípadov mal x a vždy, opakujem vždy, na to doplatil daný klient, ktorý si dal cez banku poistenie, a je úplne jedno, o aký typ poistenia išlo.
Martuk
20.03.17,19:51
krom toho, aby som nezabudol, tí takzvaní odborníci v banke možno o bankových záležitostiach vedia hodne, ale ohľadom poistenia vedia veľké hovno, nemajú ani šajnu o predmetných poisteniach, ktoré ponúkajú, o podmienkach a detailoch nevedia nič, len aby predali, lebo musia, že to pre daného človeka je nevýhodné, zbytočné, že na to nemá prachy a podobne, to nikoho v banke nezaujíma.
vicktor
21.03.17,06:55
.
vicktor
21.03.17,06:56
Miesas poistenie nehnutelnosti a poistenie hypoteky (spravnejsie schopnosti splacat hypoteku napr. pre stratu zamestnania, dlhodobu chorobu, ...).
Aj toto by sestra mala vysvetlit.
ivka70
21.03.17,07:01
Zavisi od toho, co vsetko ta poistka obsahuje.
Ak si poisti okrem kupovanej nehnutelosit aj uver ak otaky, poistenie spatok v pripade nezamestnanost ia pod., moze ta suma narast.
Kazdopadne ani poistenie nehnutelnosti nestoji 22 eur rocne (ako tu kdesi pisu), je to vyssia suma.

Poistka je sice povinna sucast uveru ,ale ten ,kto si uver berie, si moze poistit nehnutelnost kdekolvek, kde mu daju dobre podmienky a v banke k cerpaniu uveru len preukaze, ze uzavretu poistku ma. Staci si obehnut poistovne a zistit, ake podmienky jej ponuknu.
Aj pri uzatvoreni poistky priamo v banke moze o poistnych podmienkach jednat, nemusi prijat to, co jej ako prve ponuknu. Poistka spolu s uverom ma jedinu vyhodu, nemusi sa starat, splatky odchadzaju spolu so splatkou uveru a v pripade predaja nehnutelnosti je automaticky ukoncena aj poistka.
buchač
21.03.17,07:03
vicktor (Dnes 08:56) (spravnejsie schopnosti splacat hypoteku napr. pre stratu zamestnania, dlhodobu chorobu, ...).
Aj toto by sestra mala vysvetlit.
====================
Veru tak...tu ide o to pripoistenie hypotéky.
Moja dcéra brala pred mesiacom hypo, tiež jej to tam pribalili.
V podstate je to povinné, bez toho hypo v podstate ani nedajú...(aspoň tak som to pochopil pri sedení v banke). Ale môžem sa mýliť.
bubkoch
21.03.17,07:40
Poistku na nehnuteľnosť si sice môžeš vybrať inde, ale podmienkou je vinkulacia plnenia v prospech banky ...
Poistka nemusí byť presne 22, však to závisí od výšky poistnej sumy, ale pointa bola že je tych pár desiatok eur je RÁDOVO ročne a nie mesacne
K ostatným typom poistenia sa nevyjadrujem, nie sú povinné k hypoteke
StanislavJ
21.03.17,10:39
Poviiným poistením pri hypotéke je iba poistenie nehnuteľnosti ktorá sa zakladá v prospech banky ( hypoteky) Spomínané poistenie straty zamestnania , dlhodbej choroby... nie je určite povinné .V podstate ide o tzv. životné poistenie. Tieto poistky ktoré banky pribaľujú k hypotéke žiaľ nie sú väčšinou dobré a lepšie sa človek poistí mimo bankového poistného produktu v niektorej z poisťovní ktoré sú na našom trhu . K poisteniu si môžete prečítať článok tu:

Poistenie nehnuteľnosti samo o sebe môže stáť pár eur mesačne napr. poistenie 50 000 bytu môže stáť cca 25-30 eur ROČNE.
Oliwa
21.03.17,11:36
Banka jej dá peniaze na kúpu bytu. A ten byt chce mať tých 20 rokov poistený, ak by nebodaj vyhorel alebo vyletel do luftu...lebo ním bude Tvoja sestra ručiť banke. Takže je úplne jedno, do ktorej banky zájde, poisteniu nehnuteľnosti sa nevyhne. Rozdiel môže byť len v cene poistenia v závislosti od druhu poistky - či si dá poistiť len holé steny alebo aj zariadenie... Pripoistenie k úveru pre prípad nezamestnanosti alebo choroby je o inom, je dobrovoľné a nestojí napr. mesačne ani 3 eurá...
Základ je pýtať sa, pýtať sa, pýtať sa... A až potom sa rozčuľovať... Sa stále čudujem, čo všetko sú ľudia schopní a ochotní podpísať a zaviazať sa mnohí de facto na celý svoj produktívny život bez toho, aby naozaj rozumeli tomu, čo podpisujú...