solide
21.03.17,08:49
Ahoj, predčasom predávali v Lidli, take, zelene, plastové minipareniská, mne by stačili z toho len tie zelené misky rozmerov v cm cca 36 x21,5 x6, kde sa zmestia ´5x3 - 2dcl plastovych poharikov. Neporadí n iekto kde sa dá niečo podobné kupiť? Potreboval by som ich do sklenničku 20 kusov. Dakujem J
ivka70
21.03.17,07:55
V kazdom obchode so zahradnickymi potrebami aj vo velkych centrach (ako Bauhaus, Hornbach, Obi a pod.)
buchač
21.03.17,08:12
Zbehni do nejakého kvetinárstva.
V tých dzindzikoch sa prepravujú kvetináče s rastlinami, aby sa nepoškodili.
Tie plasťáky kvetinárstva vyhadzujú....nie raz som videl pri tom našom položené bokom, pripravené na vyhadzov.

Podobne je to v Kaufáči, tam sú v ponuke skoro vždy kvety. Kľudne si pýtaj tie oné, za to sa neplatí.
solide
21.03.17,09:22
zastavil som sa teraz v kvetinarstve, ale tam maju len take s vyliskami pre kvetinace, ja by som potreboval len prazdne podlozky. V Kauflande chcu za 1ks "miniparenisko" 5€ co sa mi zda velmi vela a ten vrchny diel nepotrebujem, staci len podlozka, aby sa tam zmestilo 5x3 - 2dl poharikov. J
solide
21.03.17,09:32
problem je to, ze podlozky musia byt z plastu, nakolko tie pohariky maju perfotovane dna, aby nestala v nich voda. papier by voda rozmocila. J
Oliwa
21.03.17,09:47
Neviem, čo predávali v Lidli, ale:
Skús hocikde v potravinách - minule som si náhodou všimla zrovna v Bille - z papierovej "prepravky" vykladali do regálu jogurty, smotany a prázdne ich hádzali do nákupného vozíka... Na ten účel, čo popisuješ, Ti to poslúži...

Doteraz som na tento účel používala čisté podlhovasté kvetináče /hrantíky/ do okien. Bolo to skladné, na parapete nezavadzalo a poslúžilo v čase, keď bolo ešte na výsadbu letničiek priskoro. Aby neboli hlboko a neťahali sa príliš za svetlom, naspodok som vložila 2 prestrihnuté obaly z vajíčok - zapadli do seba po dĺžke - jeden bol totiž málo a dva veľa /záleží od dĺžky hrantíka/.
Takže tipy máš hneď dva - šetríš prírodu, peniaze a ešte aj chtiac- nechtiac recykluješ... :)
Katy a R
21.03.17,09:49
keď nechceš zbytočne míňať peniaze - použi tie umelohmotné tácky od mäsa (môžeš vodu naliať do tácky) - je to asi podobný rozmer, zmestí sa ti tam napr. 6 pohárikov od jogurtu ... (prípadne sú aj iné veľkosti).
Oliwa
21.03.17,09:51
Stačí Ti potom kúpiť len samostatnú podložku pod hrantíky - okenné kvetináče. To som tiež kedysi vyskúšala - ako prvé... Rozmer aký Ti vyhovuje..
http://www.mojazahrada.sk/zahradkarskepotreby/plastovenadoby/vsetkypodmisky/podlozkapodhrantiko.k%5B157178%5D?ItemIdx=15
solide
21.03.17,09:53
ja si ich rad kupim, ale potreboval by som ten rozmer, sirka musi byt max 22cm, lebo takto sa mi do sklennika zmestia vedla seba presne 3 tie tacky, nakolko od jednej priecky, po druhu je 66cm. dlzka a hlbka sa mierne moze lisit! Neporadi niekto, kde sa takato tacka da kupit? Tie z Lidla, presne pasuju do toho foliovnika na balkon.