nikkaa00
21.03.17,13:43
ahojte, mam pdf dokument do korého potrebujem doplnit mail a este nejaké obrázky. Skúšala som to dat aj do wordu, ale žial, tento dokument mi nejde a prekonvertovany mi ho otvorí ako prázdny dokument. Viete poradit?
ivka70
21.03.17,12:46
ako dany dokument vznikol? ide o original vytvoreny pdf dokument alebo skenovany?
nikkaa00
21.03.17,12:48
ako to viem zistit? zaslal mi ho sef aj s poznamkou co treba upravit. Myslim, že original, no neviem na 100%
ivka70
21.03.17,12:51
Tak zisti, najdi zdroj a uprav. Alebo ho otvaraj v Adobe Acrobat (writer, nie reader)
nikkaa00
21.03.17,12:54
on tiež nevie, ale adobe acrobat je plateny program, alebo sa mylim?
Dav
21.03.17,12:56
ABBYY Fine Rider, platený
ivka70
21.03.17,12:59
samozrejme, to je licencovany program a nie lacny
nikkaa00
21.03.17,13:03
rada by som niečo neplatené, keďže pravidelne to využívať nebudem. potrebujem len teraz jednu stranu upraviť
vlado 33
21.03.17,13:17
Ten program je síce platený..... nooo skús ho stiahnuť zadara.... Nevieš kde? predsa na ulož to....
vicktor
21.03.17,13:38
Ako zistit ci je origo alebo scan? Jednoducho - v origo dokazes kliknut a zvyraznit slovo, vetu, odsek, urobit copy a "pastnut" inde. V scane nie, to su fotky celych stran.
Niekedy som potreboval editovat pdf, tak som si stiahol pdf editor na skusku, SW fungoval 30 dni na odskusanie a zamkol sa. Mne ale stacila jedna hodina. :)

Po druhe: pohladaj "(convert) pdf to doc (txt, rtf)" a skus to preinacit inym SW nez tym co vyrobi prazdny dokument.
misoft
21.03.17,13:54
Foxit Reader - dokáže vložiť do *.pdf text. Len sa pohrať s nastaveniami s sedí tam ako riť na šerbli.... A je zadarmo.
vlado 33
21.03.17,14:33
Noo.... dobre. Len som chcel naznačiť,.... kde to stiahne.
jslancik
21.03.17,16:58
Pdf nie je určené na upravovanie. Keďže to autor takto poslal, neželá si úpravy... Úpravou teda porušíš autorské práva. Korektne by bolo vypýtať si od autora editovatelny súbor. Potom by si videla, či s tym nemá problém.

Prvá moznost: skusit označiť a skopírovať text. Pastnut do Wordu.
Druhá možnosť: prepísať text rucne. Na počudovanie je to často najrýchlejšia možnosť. Pokiaľ samozrejme nepíšeš 2 prstami.
Tretia možnosť: už spomínané programy, free alebo trial. Konvertory alebo editory.
mahony1
21.03.17,17:28
Ked ti ten PDF zaslal sef s tym, ze tam mas nieco upravit, tak si od neho slusne vypytaj originalny WORD dokument, z ktoreho ten PDF vznikol a do ktoreho mozes urobit nim ziadane zmeny. Ved niekto mu ten PDF predsa poslal a ten niekto ho vygeneroval pravdepodobne z *.doc.

Ak je to len 1 strana, tak to mas naozaj rychlejsie cez CTRL+A (oznacit vsetko v tom PDF), CTRL+C (skopirovat) a dat cez CTRL+V do WORD dokumentu, kde si to uz upravis ako chces. Ak ti pri CTRL+A vsak neoznaci text v tom PDF, tak je to naskenovany text naskenovany ako obrazok, a ten len tak neupravis...
misoft
21.03.17,17:31
Ujo Google predsa vie, stačí napísať Foxit Reader a nájde..... nie je to ťažké.....
ynteligent
21.03.17,20:40
Odpoved je jednoducha...daj do googla pdf2doc a vybehne ti kopa online stranok ktore ti prevedu pdf do wordu. Bud budes mat vo worde text alebo vlozeny obrazok.....ak tam budes mat obrazok, vies ze dokument bol zoscanovany a nie je to text ale iba kopa farebnych bodiek..... V tom pripade sa k tomu tak treba spravat....ak chces nieco vymazat, musis mat nieco podobne ako photoshop, irphan viewer...skratka nieco co ti vie vygumovat urcitu cast obrazka. Text sa do toho tiez da dopisat ale pokial nevies ako to spravit tak to ze to je dopisane do obrazka zbada aj slepy....
misoft
22.03.17,09:46
Malá poznámočka: aj z PDF, ktoré sú komplet ako obrázok... aj z toho sa text dá vytiahnuť....
PDF Shaper Free - vie vytiahnuť zo stránok PDF nielen obrázky, ale i samotný text.....
http://www.pdfshaper.com/
Použil som ho a funguje to.
frenkacik
24.03.17,07:57
Ja pouzivam Adobe acrobat s pluginom Pitstop. S nim sa da PDF dokument aj upravovat. Ale to su komercne programy.
Na internete som nasiel tento program PDF Architect.
Ten by mal vediet aj upravovat pdf dokumenty (neskusal som).
vlado 33
24.03.17,08:17
Možno prevedieš....... budeš mať tam toľko chyb,.... že to skôr prepíšeš ručne.
frenkacik
24.03.17,08:44
Reagoval som na povodnu otazku. Pri doplnani emailu a obrazkov nemozu vzniknut chyby.
vlado 33
24.03.17,08:57
Ako myslíš,... nekomentujem.
vlado 33
24.03.17,09:05
Platené programy robia chyby z PDF obrázka, free sú skoro vedľa....Vyskúšal som viacero programov. Všetko záleží od rozlíšenia obrázku.... cim menší dokument, tým viac chýb nájdeš. Pa..