lussula
21.03.17,17:55
Poslednych 5 rokov nam na jesen zalezu muchy cez palubovku do izolacie v manzardach a ako zacneme kurit, muchy vyliezaju na druhej strane cez palubovky v izbe. Ziju max. 1 den, potom skapu, ale je to kvantum much. Dreveny obklad je uz zosuseny, skary su velke... Da sa nejako zamedzit mucham, aby do izolacie nevliezli? Muchy nam takto vyliezaju kazdy den, zo zaciatku aj 50ks za den, teraz sem tam nejaka vylezie.. Mal niekto podobny problem?
Terezia13
21.03.17,17:01
dala by som sieťku na okno, aby muchy nemohli vnikať do podkrovia, potom by som sa snažila niečim "upchať" škáry medzi palubovkou nejakým tmelom a podobne
lussula
21.03.17,17:05
Sietku na okne mame, a tmelu by sme minuli kvantum. Najlepsie by bolo zhodit celu stenu, ale nechceme do toho investovat, potrebujeme to vyriesit na 2 roky a pojdeme do svojho. Len je zvlastne ze predtym tam muchy neboli, iba zrazu od jedneho roku.
Žabinka
21.03.17,17:10
my máme to isté na chalupe.. na jeseň muchy zalezú pod strechu, a keď sme chodievalii na silvestra, vykúrili sme chalupu, a celý večer vyliezali.. napočítala som ich aj 40.. nájdu si aj malinkú škáročku, a vylezú za teplom.. a čo s tým robím? nič, neviem, ako by som mohla všetko poutesňovať..
Terezia13
21.03.17,18:27
to potom ozaj len trpezlivosť, alebo vymeniť obklady, možno by ešte pomohlo pri odchode z chalupy postriekať palubovku nejakým sprayom proti muchám
vicktor
22.03.17,06:30
Asi len pravidelne striekat biolitom. Ale ziju iba 1 den? To je akosi kratko.
Aj u mna v podkovi ale nobyvanom na jesen dolezie mnozstvo much, netusim kadial. Pod krytinou je 25 cm sklenej vaty a potom obite tatranskym profilom, ziadne skary nevidim, aj tak sa dostanu dnu...