katarzis
22.03.17,11:58
Zdravím,

mám otázku ohľadom vysokoškolského štúdia, na ktorú som našla rozdielne odpovede, preto sa potrebujem uistiť o správnosti jednej z nich.

Tento rok (dúfam) úspešene ukončím Mgr. štúdium na UK v Bratislave. Študovala som Bc. stupeň 3 roky a Mgr. stupeň 2 roky, nič som nepredlžovala ani neprerušovala.
Mám záujem po skončení tohoto štúdia si podať prihlášku na Mgr. štúdium na inú VŠ, v Českej republike. Viem, že ak by som tak urobila na SR, bude mi od začiatku vymeraný poplatok za ďalšie štúdium. Ak si však podám prihlášku na ďalšie Mgr. v Česku, bude mi tento poplatok vymeraný od začiatku toho štúdia aj tam? Jeden zdroj uvádza že áno, druhý tvrdí, že štúdium a jeho dĺžka absolvovaná na slovenskej VŠ nemá s poplatkami na českej VŠ nič spoločné a tým pádom by toto ďalšie štúdium v ČR malo byť zadarmo.

Tak ako teda? Vopred vďaka za objasnenie.
Oliwa
22.03.17,11:18
Čítam to už tretí krát a stále mi nie je jasné, či sa pýtaš na poplatok za prihlášku alebo za štúdium. Tak či tak, pozri si stránku školy, o ktorú máš záujem, resp. sa informuj na ich študijnom oddelení. Nevieme, či sa jedná o štátnu školu, súkromnú, alebo s vyučovacím jazykom anglickým. Lebo od toho sa tie poplatky odvíjajú.
ivka70
22.03.17,11:52
Na toto sa musis pytat v CR, na to ti znalci slovenskej legislativy odpoved nedaju.
katarzis
22.03.17,15:34
O poplatok za štúdium, cenu prihlášky viem. Je to štátna škola s vyučovacím jazykom českým. Je mi jasné že na súkromných sa platí a čítala som aj že odbory v angličtine sú spoplatnené.
katarzis
22.03.17,18:28
skúsila som šťastie aj tu, napadlo ma, že možno sa tu bude nachádzať niekto, kto študoval druhú VŠ v Česku a možno by zo skúsenosti vedel.