zuzana000
15.07.06,18:32
Prosím vás o recepty na dobré a trvanlivé ovocné výživy.Chcela by som si ich pripraviť pre svoju mamičku nakoľko nemôže zjesť tuhú stravu.
Zita5
15.07.06,16:43
Ak pomôže pozrite túto stránku

http://alinka.szm.sk/recepty/hami5.html#ovocie


DOMÁCA PRESNEDÁVKA Zhruba 1,5 až 2 kg jabĺk ošúpeme, rozkrojíme na štvrtinky a zbavíme jadierok. Nepoužívame nahnité ovocie – varíme predsa pre svoje deti. Pripravené jablká vložíme do hrnca a podlejeme vodou. Nepridávame cukor! Keď nebudú deťom chutiť, vždy ich ešte môžeme pred podávaním prisladiť. Do jabĺk potom pridáme druhé ovocie, ale vždy iba jeden druh. Spolu s jablkami zmes ešte trochu podusíme a rozmixujeme (alebo prepasírujeme cez sitko). Plníme do pohárov, ktoré ihneď zatvoríme a sterilizujeme asi 10 minút pri 100°C. Jahody a maliny majú výraznú chuť, takže stačí do výživy pridať len pol kilogramu z jedného druhu ovocia. Pri príprave banánovej výživy do jabĺk pridáme dva až tri banány. Pridáme viac vody, pretože zmes pri chladnutí veľmi zhustne. Keď robíme marhuľovú výživu, do jabĺk môžeme pridať jeden marhuľový kompót aj s nálevom. Marhuľová a broskyňová výživa sú dosť riedke, preto po rozmixovaní zmes možno zahustiť pridaním malého množstva kukuričného či zemiakového škrobu. V tomto prípade potom zmes sterilizujeme trochu dlhšie.
janasv
15.07.06,19:40
Skus sa tu v receptoch pohrabat, uz sme tu mali aj detsku vyzivu z jablk.:p Listujem tu a je to niekde na str. 4 vramci temy recepty. Prepac, ale nejde mi pripojit link. :mee:
Zita5
15.07.06,19:44
Skus sa tu v receptoch pohrabat, uz sme tu mali aj detsku vyzivu z jablk.:p Listujem tu a je to niekde na str. 4 vramci temy recepty. Prepac, ale nejde mi pripojit link. :mee:


Jani ja Ti trošičku pomôžem

http://www.porada.sk/t13050-detska-vyiva.html
zuzana000
15.07.06,19:50
Ďakujem ,skúsim si ich tam pohľadať.
Zita5
15.07.06,19:53
Ďakujem ,skúsim si ich tam pohľadať.


Zuzana vyššie -príspevok číslo 4 máte pripojený link ...mne sa to podarilo , to je ten ,na ktorý upozornila Janka .:)
durisovad
16.07.06,17:53
Nebolo by vyhodnejsie sezonne ovocie (napr. jahody, maliny, ribezle) zmrazit a potom ich v priebehu roka rozmrazovat a zmixovat s cerstvymi jablkami? Myslim, ze by to bolo chutnejsie a nestratili by sa vitaminy. Aj chut a farba by zostali.
skpeter
16.07.06,18:17
pridam vlastnu skusenost. pre nadstavenie hmoty sme s jablkami varili aj cuketu alebo tekvicu.
janasv
16.07.06,19:15
Jani ja Ti trošičku pomôžem

http://www.porada.sk/t13050-detska-vyiva.html


DAkujem :p, mne to nejde a nejde :mee::mee:
janasv
16.07.06,19:46
Nebolo by vyhodnejsie sezonne ovocie (napr. jahody, maliny, ribezle) zmrazit a potom ich v priebehu roka rozmrazovat a zmixovat s cerstvymi jablkami? Myslim, ze by to bolo chutnejsie a nestratili by sa vitaminy. Aj chut a farba by zostali.

Alebo podobne dochutit jablkovu detsku vyzivu ovocim, ake je poruke a tak vzniknu aj ine prichute: napr. broskynova, marhulova, mrkvova, hruskova..... Niekedy pomoze na zmenu chute aj ovocny sirup, ci stava.:p

Ak mamka toleruje surove ovocie a zeleninu, bolo by to pre nu najlepsie, ak nie tak prevarit a zasterilizovat. Zejme ide o to, aby mala nieco hotove vzdy pripravene. :)