jokohama
24.03.17,16:04
Zdravím,
mam 25r a začal som pracovať, pričom si chcem odkladať nejake peniaze bokom. Suma cca 100e/mesiac. Najradšej by som to rozdelil na polovicu, cca 50e mesačne na nejaké dlhodobé sporenie - do dôchodku a cca 50e aj na nejake kratšie (cca 10 rokov) sporenie/investovanie ( nejake podielové fondy?, s ktorým v budúcnosti by som riešil prefinancovanie hypotéky na bývanie - zatial nemám, ale v horizonte do 5 rokov plánujem vlastné bývanie). Chcem sa spýtať Vás na konkrétne produkty bánk, spoločností s ktorými máte skúsenosti alebo Vás ktorí sa s týmto stretávajú a majú väčší prehľad o trhu.
Stretol som sa aj s fin. agentrmi, ktorí mi väčšinou navrhli sporiť si v poisťovni (čo som zatial odmietol, urazovku mam bez sporenia), príp. mi núkali investovanie do akcií s vysokým úrokom ale aj s vysokým rizikom, čo sa mi zdalo pre mna na začiatok dosť riskantné, od stavebka ma skôr odhovárali kvôli nízkemu zhodnoteniu, vysokej sume vkladania ak chcem plnú št. prémiu, ktorá bohvie či ešte bude bud. rok...
Ďakujem za každý príspevok.
Nandrolon
24.03.17,16:50
Stavebne sporenie je v sucasnosti este stale najvyhodnejsie sporenie spadajuce pod ochranu vkladov. Ak si to hodis do excelu, prestudujes systemy spadajuce pod ochranu vkladov, budes to mat cierne na bielom. Vacsina poradcov su nekvalifikovani ludia s nizkou fiancnou gramotnostou, povodne masiari, ciasnici prezleceni za poradcov.... Ospravedlnujem sa odbornikom s patricnym vzdelanim.
PS: ak nemas stavebko, doporucujem uzavriet s najvyhodnejsimi podmienkami a uzavriet na najnizsiu cielovku, nasledne ju za pausal zdvihnut na maximum a mozes sporit do aleluja... Vklady nemusia byt pravidelne, staci x-krat rocne podla moznosti...
Nandrolon
24.03.17,17:36
Ja nie som financny poradca, i ked moj obor bol aj bankovnictvo. Sledujem to neustale a aj sa podla toho zariadujem.
Len pisem, ze nic spadajuce pod ochranu vkladov nema vacsi celkovy urok ako stav.spor. I ked prv ked som ho este nemal to bola ina "ryza"...
Nandrolon
24.03.17,18:00
fondy, akcie, dlhopisy, rozne burzove dobrodruzstva...
Janiela
26.03.17,07:03
Trochu mimo témy: Nandrolon má pravdu. Ešte by som okrem mäsiarov a čašníkov dopísala skrachovancov. Rýchlokvasní poradcovia, ktorí vidia iba svoje odmeny. Keď vidím, čo všetko ku mne chodí, lebo vidia možnosti - nevyznajú vo vlastnej aktovke a používajú poučky zo školení, chce sami plakať, ako dehonestujú prácu odborníkov. Všetka česť odborníkom s patričným vzdelaním.