Stanly_15
25.03.17,09:38
Po dlhej dobe som chcel ten všetok bordel z kompu vymazať tak som skúsil obnoviť výrobné nastavenia ale potom ako sa mi PC (mam win10) reštartovalo tak mi napisalo : nastala chyba počas obnovovania žiadne zmeny neboli vykonané nechápem to predtým mi to všetko fungovalo za nejakú radu vopred ĎAKUJEM
misoft
25.03.17,10:04
Buď nemáš žiadny bod obnovy, alebo je bod obnovy poškodený. Pokiaľ máš stolný PC - tie nemávajú na HDD skryté partície s tzv. inštalačkou. Potom ti nezostáva nič iné, len zálohovať všetky svoje dáta a vykonať čistú inštaláciu. Dáto si potom zo zálohy dohodíš späť. Samozrejme - zálohuj si aj heslá, prípadne ak si mal programy s registráciou, tak i SN, aby si si ich potom mohol znova nainštalovať a spustiť s pôvodnými SN.
Taktiež si zálohuj aj potrebné ovládače, ktoré si mal ku komponentom (zvukovka, grafika, sieťovka.......)
U Win10 pri inštalácii pri požiadavke o zadanie product key toto len preskočíš - systém je zaregistrovaný na M$ serveri.
Stanly_15
25.03.17,11:12
No ale nechápem ked ta obnova mi vtedy išla a teraz nie, ako to mam všetko spraviť nevyznám sa velmi v PC mohol by si mo to napisat podrobnejsie ?
Stanly_15
25.03.17,11:21
A nedalo by sa nejak ten bod obnovy naistalovat
misoft
25.03.17,11:59
Bod obnovy sa NEINŠTALUJE. Bod obnovy si vytvára sám operačný systém pred vykonaním dôležitých zmien, alebo užívateľ sám, keď potrebuje.
A čo sa týka ostatného - nejaký externý HDD, svoje súbory (čo si si doteraz nazbieral - prekopírovať na neho - videá, obrázky, rôzne súbory a pod.). Skontrolovať, čo máš za grafickú kartu, zvukovú kartu, sieťovú kartu - na toto je malý program Double Driver - i keď Win 10 pri inštalácii by mali potrebné ovládače doplniť - je dobré mať zálohu tých, ktoré fungovali.
Potom si stiahnuť ISO súbor s Win10 https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows10 , vytvoriť bootovacie USB/DVD http://www.mojwindows.sk/2016/01/navod-ako-vytvorit-usb-kluc-pre-instalaciu-systemu-windows-7-8-1-a-10/ - reštart, pred nábehom OS prejsť do BIOSu - nastaviť ako prvé bootovanie z USB - vraziť USB a preinštalovať.

Pokiaľ si netrúfaš - zober PC pod pazuchu a hybaj do PC servisu, alebo ku kamarátovi a nech to oni urobia.