Nika Domi
29.03.17,12:57
Jedna pani si v práci zlomila komplikovane nohu, na maródke je cca 8 mesiacov ( bola aj operovaná má v nohe dve železné dlahy ) a o pár dní má nastúpiť do práce, bude jej ukončená maródka. Počas PN poberala nejakú mesačnú dávku. Vie však o tom, že existuje ešte jednorazové vyplatenie za pracovný úraz. Ako sa to presne volá ? Náhrada za bolesť ? Alebo úrazový príplatok ? Alebo ako ? ....Ona sa pýtala u lekárky na kontrole - ale ani jej neodpovedala a povedala len, že nemá čas.
Môžte prosím Vás urýchlene odpovedať ? Dosť to súri. Ďakujeme vopred.
willma
29.03.17,12:30
a čo na to Váš bezpečnostný technik - veď práve pre takéto prípady ho platíte.
willma
29.03.17,12:32
ale aby si nepovedala tak http://www.socpoist.sk/2149-menu/55449s
treba si vyhľadať vhodné tlačivo
kopretinka
29.03.17,12:59
mne keď sa stal v práci úraz,tak lekárka mi povedala,že žiadne papiere sa nevypisujú,že sociálka to sama robí...
Nika Domi
29.03.17,13:05
Nejedná sa o mňa. Bezpečnostný technik tiež nič tej pani nepovedal, lekárka tiež nie. Preto sa to tu za ňu pýtam. Tá pani nepoužíva internet.
willma
29.03.17,13:13
sociálka neurobí, prečo by mala? Treba si ísť dať úraz obodovať k ošetrujúcej lekárke a spolu s tlačivom čo som prikladala link to treba do SP poslať
Nika Domi
29.03.17,13:17
Pozerala som ale neviem ktoré tlačivo ste presne mali na mysli. Aký je názov toho tlačiva ? Lebo mne ich ukázalo naraz veľa. Ďakujem.
willma
30.03.17,05:22
pod bodom 17.
willma
30.03.17,05:31
a ešte hľadám jedno tlačivo, ktoré je potrebné vyplniť, a ísť s ním ku lekárke. A upozorňujem na to, že obe tlačivá si vyplní zamestnanec vo svojom mene a aj odošle do SP najlepšie doporučene s doručenkou, prípadne osobne a treba si dať potvrdiť na kópii prevzatie a aj počet príloh - nie je to starosť zamestnávateľa
Nika Domi
30.03.17,11:45
Ďakujem veľmi pekne za informácie. Prajem pekný deň.
veronikasad
30.03.17,11:49
Zoznam všetkých úrazových dávok nájdeš na stránke SP :

http://www.socpoist.sk/urazove-poistenie-dug/48009s

Rozklikaj si na ľavej strane stránky odkazy týkajúce sa nároku na jednotlivé úrazové dávky ...
JurajMolcan
30.03.17,12:23
Dobrý deň, úrazový príplatok ako jedinú dávku úrazového poistenia poskytuje Sociálna poisťovňa automaticky. Následne je potrebné podať si žiadosti o náhradu za bolesť, náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia (prílohami sú posudky o bolestnom a o sťažení spoločenského uplatnenia - tie v podstate vyčísľujú náhrady a je veľmi dôležité aby boli kvalitné a teda od doktora, ktorý sa vyzná), náhradu liečebných nákladov a prípadne aj o úrazovú rentu (ak následky sťažili výkon práce).