mpca
29.03.17,16:14
Po dlhšom case zdravim vsetkych poradakov,
Dnes mi prisiel list z rtvs s vecou tak ako je nazov temy. Prislo mi trochu prilis cudne ze v zmysle zakona rtvs vykonala kontrolu platenia uhrady. Ma niekoto skusenosti ako takato kontrola moze prebiehat? Jedniducho mam pocit ze boli zneuzite osobne udaje a to dost zavaznym sposobom. Kedze EIC sa neuvadza na hodinach. Takze neviem kto poskytol tieto udaje ci distributor alebo poskytovatel elektriny alebo neviem fakt kto..
Otazka na zaver nikdy v zivote som SIPO neplatil nevie nahodou niekto akym sposobom mi bolo pridelene? Smiesne je ze rtvs ho vie a ja ho vidim prvy krat..
veronikasad
29.03.17,14:23
Pýtaš sa ako súkromná osoba alebo zamestnávateľ?
avalik
29.03.17,14:53
340/2012 Z. z.Zákon o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska

§ 8
Kontrola platenia úhrady
Kontrolu platenia úhrady vykonáva vyberateľ úhrady.

§ 9
Evidencia platiteľov
...
(2) Do 30 dní od doručenia písomnej žiadosti vyberateľa úhrady a za úhradu nevyhnutných nákladov je na účely vedenia a kontroly evidencie platiteľov podľa odseku 1

a) dodávateľ elektriny povinný poskytnúť vyberateľovi úhrady údaje v rozsahu evidencie, ktorú vedie dodávateľ elektriny podľa osobitného predpisu,3)

b) prevádzkovateľ distribučnej sústavy povinný poskytnúť vyberateľovi úhrady údaje o ním registrovaných odberných miestach21) odberateľov elektriny v domácnosti v rozsahu číslo odberného miesta, katastrálne územie, na ktorom sa odberné miesto nachádza, a súpisné číslo stavby, v ktorej sa odberné miesto nachádza, ak uvedenými údajmi disponuje.

3)
§ 34 ods. 7 zákona č. 251/2012 Z. z.
(7) Dodávateľ elektriny je povinný viesť evidenciu odberateľov elektriny v domácnosti, ktorá obsahuje
1. meno, priezvisko a dátum narodenia odberateľa elektriny v domácnosti,
2. adresu trvalého pobytu odberateľa elektriny v domácnosti,
3. adresu odberného miesta,
4. číslo odberného miesta,
5. dátum, od ktorého je odberateľ elektriny v domácnosti evidovaný v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti.
mpca
29.03.17,16:37
Sukromna osoba, nepodnikatel.
mpca
29.03.17,16:39
..v rozsahu číslo odberného miesta, katastrálne územie, na ktorom sa odberné miesto nachádza, a súpisné číslo stavby.. Nikde sa nespomina ako sa dostali ku mojemu menu a priezvisku.
avalik
30.03.17,04:14
citaj pozorne;)
mpca
30.03.17,06:05
Veď čítam :-D par. 34 dodávateľ vedie evidenciu v rozsahu... ale údaje poskytuje len vo vymedzenom rozsahu. Či čo mi uniká? :-)