rakyraketyx
01.04.17,23:13
Dobry den.
Chcem na v zahrade pouzit 3ks zavlazovaca Gardena OS 140. Viete mi poradit ake cerpadlo bude postacovat aby mohli zavlazovat vsetky zavlazovace naraz?
Dakujem
afrikánka
01.04.17,22:57
Myslím, že zodpovedne sa na túto otázku nedá odpovedať.....podľa tvojej otázky usudzujem, že sa pokúšaš o svojpomocné realizovanie zavlažovacieho systému. Zdroj vody nebude zrejme závislý od vodovodu.....pravdepodobne pôjde o studňu. V takom prípade sú potrebné údaje o zdroji vody a nie je ich málo, aby sa mohol stanoviť výkon čerpadla.
Ak chceš sám "vystavať" závlahu, najlepšie spravíš, ak si dáš vypracovať projekt firme, ktorá závlahy prepočtom navrhuje a realizuje. Za poplatok cca 30 € ti vypracujú projekt, zoznam potrebných komponentov ku systému a ty sa môžeš pustiť do "realizácie".
bodliak
02.04.17,06:59
OS140 pozaduje tlak 2 bary, k tomu si pripocitaj tlakove straty v potrubi podla priemeru, dlzky, pouzitych komponentov, ci je prevysenie alebo nie, nevieme aky mas zdroj vody, uved studnu - hlbka, vydatnost... Nakoniec mozeme dospiet aj k otazke, ci mas k dispozicii 230V alebo aj 380V.
rakyraketyx
02.04.17,07:45
Pripojenie som chcel realizovat k vodovodu no dostrek je cca 1 az 1.5m. Myslel som ci by nepomohlo nainstalovat cerpadlo na na zvysenie prietoku a tlaku. Rozvod je 3/4 trubka. Napojenie cez jestvujuci 1/2" zahradny ventil.
afrikánka
02.04.17,09:12
Vodovod máš z mestského, obecného rozvodu.....? Aký máš vstupný tlak vody v baroch?
Alebo máš vodovod z vlastného zdroja....studňa s čerpadlom?
rakyraketyx
02.04.17,17:44
Je to z verejneho vodovodu.
afrikánka
02.04.17,17:53
Nevieš, aký máš vstupný tlak......alebo máš regulačný ventil, ktorý máš nastavený na nízke hodnoty?
vicktor
03.04.17,10:15
Verejny vodovod - to je dost draha zalezitost take plytvanie vodou a u nas (v obci, neviem ci SK) aj zakazana.
Cerpadlo napojene na vodovodnu bateriu som este nevidel...
afrikánka
03.04.17,13:21
Čerpadlo - nápad, ako vylepšiť svojpomocne zostrojenú, dobabranú závlahu, ktorá nespĺňa účel.
Funkčný zavlažovací systém potrebuje odborníkov, alebo minimálne, maximálne zručného a mysliaceho domáceho majstra - zhotoviteľa.