Sylviaa
02.04.17,14:30
Zdravím všetky žienky, ktoré to čítajú a prosím o radu tie, ktoré si tým osobne prešli alebo vedia z dôveryhodných zdrojov, ako to vlastne je.
V decembri som absolvovala klasickú ročnú preventívku na gyn. Výsledky z CT boli podľa dr. mierne zvýšené, žiadne čísla mi nepovedal. Po 3 mesiaoch som mala prísť na kontrolné CT, čo bolo pred pár dňami. Doteraz som vždy na nete čítala o hpv vírusoch, o akýchsi číslach I, II atď. Som z toho mierne povedané blbá a ešte viac po tom, ako mi teraz dr. povedal, že podľa toho minulého výsledku tam nie je rakovina a že teraz toto kontr. vyš. ukáže, či je tam HPV, chlamýdie alebo zápal. Robil ster inou metódou (do nejakej tekutiny), kde potom vraj v labáku lepšie vedia posúdiť o čo ide. Som si samozrejme trošku zaplatila :-/ ale čo človek nespraví pre svoje zdravie.
Ja som si vždy myslela, že z toho klasic. steru vie dr. zistiť, či tam je rakovina. Ja som tŕpla, kedy začne s tými číslami, lebo som čítala, že najmä III. je už rakovina. Prosím, ako to vlastne je? Tuto som kdesi čítala aj príspevok od baby, ktorá chodila každé 3 mesiace a vždy sa jej to zhoršovalo a potom ju poslal na onko, kde jej robili biopsiu. Príde mi to, akoby len tak čakali než sa to zhorší a potom akože začnú riešiť.
Mám strach, prosím vás, viete niekto, alebo máte skúsenosť, aký je ďalší postup pri zlých výsledkoch a či sa mám pripraviť na to, že môžem zomrieť na rakovinu krčka hoci citujem dr. "mierne odchýlky" sa zista už v takmer v "nultom štádiu"? Ďakujem za trpezlivosť, že ste to dočítali do konca.
Ja hlavne viem, že toto všetko som sa mala pýtať lekára, ale on patrí medzi tých, ktorí veľmi nekomunikujú a už sa mi zdal trošku nervózny..
Prosím, ozvite sa niekto, kto má skúsenosť . ĎAKUJEM.
lujza.j
02.04.17,13:42
Presla som tymto nedavno....septembri min.rok cytoska...oktobri vysledky ziadna I,II...ale opakovat o tri mesiace..pre mna :eek:decembri som si zaplatila tu podrobnejsiu cytosku pre vysledky som bola obj.na 27.12.boli identicke ako pred tromi mesiacmi(:....takze mi dr.odporucil kyteraž....vzorky zo steny maternice a krcka isli na histologiu...boli ok.
Dalsia cytoska teraz ....vysledky este nemam...
Anika61
02.04.17,15:48
Dcéra to má tiež cca 5 rokov, odstránili jej nakoniec kúsok krčka maternice,kontroly každý pol rok,teraz už každý rok len....po odstránení v poriadku donosila druhé dieťatko.....Hlavne nestresuj"....lekár by ti vysvetlil ,že či je to vážnejšie....a niekedy aj stery výjdu pozitívne a po opakovanom vyšetrení sa nepotvrdia.
Žabinka
02.04.17,15:58
prečítaj si tento článok https://primar.sme.sk/c/4968864/testovat-pritomnost-hpv-ma-zmysel-len-v-urcitych-pripadoch.html
nepanikár zbytočne, prečo si myslíš že máš až také zlé výsledky, keď si ich nekonzultovala s dr.. ak sa ti tvoj doktor nepáči, nekomunikuje, nevysvetľuje, tak ho vymeň..
Sylviaa
02.04.17,18:26
Ďakujem Vám pekne, že ste napísali. Som naozaj vystrašená, celé roky taká rutina, všetko ok a odrazu taký šok. Ste ma trošku upokojili, aj keď nejdú tie myšlienky z hlavy von, neviem sa na nič sústrediť..
Ale určite mi Vaše príspevky pomohli.
Žabinka
02.04.17,19:22
je to prirodzené, že sa bojíš, a hlavou ti víria rôzne myšlienky.. ale naozaj, pokús sa upokojiť, a spýtaj sa na názor iného lekára.. ja som po treťom pôrode musela tiež podstúpiť ošetrenie krčka, konizáciu, samotné ošetrenie bolo bezbolestné, až na to, že sa to dosť dlho čistilo, asi 6 týždňov.. možno dnes sú metódy a postupy iné a hojí sa rýchlejšie.. odvtedy mám výsledky dobré.. to len aby si vedela, že sa to stáva, a je to zvládnuteľné, keby niečo..;) ale veď sa ťa to vôbec nemusí týkať..
Sylviaa
03.04.17,16:49
Vďaka, Žabinka, pokúsim sa myslieť pozitívne.