zuzana tothova9
05.04.17,13:33
prosim vas o radu,ako ostrihat sliepkam kridla-ktore peria,ako a kolko im odstrihnut,lebo stale nam vyletuvaju z ohrady a robia skody. Dakujem.
lujza.j
05.04.17,11:49
ivka70
05.04.17,11:55
Proti preletovaniu pristrihni letky na jednom krídle.
Tým pádom sliepka nedokáže udržať balans pri lete a vždy zapikuje na stranu k zemi.
Po niekoľkých neúspešných pokusoch o vzlet ich to prejde.

Krátkodobo pomáha aj zlepenie letiek lepiacou (najlepšie balíkovou) páskou, aby nemohla roztiahnuť krídlo.
Letky su c.1 na obrazku ,skus postupne, max. asi 1/2 pierka.
misoft
05.04.17,14:09
Podobný princíp, ako keď lietadlu nefungujú klapky na jednom krídle - tiež zapikuje do zeme.....
zuzana tothova9
05.04.17,16:00
dakujem
branislavp
06.04.17,20:23
Radšej navýš ohradu tak, aby sliepky neprelietali. Ostrihať krídla sliepke určite nie
Veď to sliepke narušíš celkovú stabilitu a prirodzený rozbeh - lietanie. Môj názor.
branislavp
07.04.17,17:43
misoft, tie letky sliepke pre niečo narástli, príroda je múdra. Nech sa ostrihajú i v čo najmenšej miere, sliepočku to už len z vonkajšieho pohľadu poznačí, už nemá vzhľad zdravej peknej sliepky, nehovorím o znefunkčnení pohybu a ostatných činností, pri ktorých si sliepočka pomáha práve týmito letkami a krídlami, veď predsa nato ich má, aby mohla riadne fungovať..
petmar
15.04.17,17:59
Sliepkin metabolizmus robí všetko možné, aby perie rýchlo dorástlo a prejaví sa to aj na horšej znáške. Tiež (kedysi keď som choval) ma to rýchlo prešlo a zvýšil som plot. Dobré by bolo aj zhora hodiť nejakú sieť či striešku
misoft
16.04.17,09:18
Neškriepim sa.... ja som to predsa len tak - humorne - z oblasti aviatiky.....:D:D:D